Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 miesiące później...

witam

czekam na spawę za pobicie policjanta oraz groźby karalne ... w najgoszym wypadku dostaję zawiasy , jak sprawa wygląda się ze staraniem o wizę ? chciałem wyjechać na 3-4 tygodnie za rok na wiosnę , a w zimę starać się o wizę . Czy mogę teraz składać podanie , a dopóki nie mam wyroku wziąść zaświadczeni o niekaralności ? Konsul sam może wystosować zapytanie do KRK czy dana osoba jest karana ? Bo jeżeli nie sprawdzi tego , a ja teraz zdąrzę dostać papier , że nie jestem karany to we wniosku oczywiście skłamię bo na pytanie czy byłem aresztowany odpowiem , że nie . Jeżeli konsul sam nie sprawdza karalności , a jedynie każe przedstawić wyciąg z KRK to ile taki papier może być wstecznie wystawiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wizy turystycznej nie potrzebujesz zaswiadczenia o niekaralnosci i nie musisz niczego na sile pokazywac

ok super w taki razie czekam do zimy bo wtedy będę miał na głowie 20 letni kredyt na mieszkanie , co mam nadzieje będzie znaczyć , że mam silne powiązanie z Polską :)

konsul w jakiś sposób sprawdza prawdziwość zaświadczenia o zarobkach ? jeżeli tak to w jaki sposób ? telefon do zus , us czy pracodawcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzi ale zapyta sie co robisz i wtedy zobaczy czy masz realna place ..

A jak pokazesz takie cos ze masz kredyt,wezmiesz kwit,cos z banku?

to nic nie znaczy ze masz taki kredyt,ludzie zostawiaja rodziny i mieli szybko wrocic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesl bierzesz kredyt na 20 tys i jedziesz do usa na wakacje, to konsul moze pomyslec ze jedziesz do usa pracowac na czarno aby splacic kredyt.

BTW. Za pobicie policjalna na sluzbie zawiasy to chyba najnizsze co ci moze grozic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedyt biorę na 200 k pln , rozłożony na 20 lat ... wy ciągle o pracy w usa ... mam dobrą pracę w Polsce , ale jak już bym miał jechać za chlebem to na pewno nie do USA ... Norwegia , bliżej , z lepszym socjalem ... tam ciągnie tylko kalifonia i cała zachodnia część tego kraju !! Co do pobicia policjanta to jest jeszcze parę innych opcji kary :) akurat w moim przypadku góra zawiasy ... ok skoro nic nie sprawdzają to zapisuje się na podyplomówkę i w zimę będę składał wniosek o wizę... Dzięki za infomacjie ;)

EDIT.

Ciężko w ciągu 3-4 tygodnie zarobić w USA 20k pln , pacując na czarno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freddy ja Ci nie napisalem ze nie sprawdzaja a ze nie wymagajac zaswiadczenia..

Kolejna sprawa ile to osob mowilo ze leci na 4 tyg a siedza juz pare lat .To ze wpiszesz taki termin nie oznacza ze tyle bedziesz

I teraz jak bedzie na rozmowie to zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem , że kiedyś latali tam za chlebem ... jak mi konsul powie , że ja się nie kwalifikuje to chyba będzie debilem ... znam ludzi co mają tam członków rodzin siedzących nielegalnie sporo czasu , a mimo to ich dzieci , rodzice itp dostają wizy i latają co roku na 3 miesiące ... mam nadzieję , że to są tylko plotki , że większość wniosków odrzucają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...