Skocz do zawartości

Można Odwołać Się Od Decyzji Konsula?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam mam na imię Krzysiek mam 31 lat. 14 lutego 2014 r stawałem w Ambasadzie po wizę, mam widoczny znaczny stopień niepełnosprawności, jestem po rozszczepie kręgosłupa, zanik mięśni dolnych, nie mogę fizycznie pracować, miałem zaproszenie i zostałem odrzucony pytanie dlaczego ? Pani w okienku zaledwie po 3 pytaniach, bez żądania ode mnie żadnych dokumentów, skresliła moje marzenia. Zapytała o stan cywilny, budżet i na ilę lecę. Co z tego, że jestem kawalerem, budżet mój wynosi 1600 bo w Polsce chyba więcej się nie da, a pobyt mój miał być na 2 miesiące wakacji. Co w takiej sytuacji mogę dalej zrobić, poczułem się zdyskryminowany jako osoba niepełnosprawna. Prosze o pomoc.

Nie wydaję mi się, że Twoja niepełnosprawność zdecydowała o odmowie. Też nie widzę tu dyskryminacji.

Jesteś po prostu kolejną osobą, której odmówiono przyznania promesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problemem był budżet. Nie za duży i cieżko sobie z takim poradzić wyjeżdżając na 2 tygodnie i opłacić wszystkie rachunki w PL podczas nieobecności. Moim zdaniem to mogło jej nie pasować.

Tak i tu autor wspomina o 2 miesięcznych wakacjach a nie 2 tygodniowych więc tym gorzej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

Byłem tego samego dnia w ambasadzie .Widziałem jak odmówiono Tobie wizy,Ja wraz z żoną i córką dostaliśmy na 10 lat.Napewno masz za małe zarobki i fakt że lecisz do przyjaciółki(słyszałem jak mówiłeś) zadecydował o odmowie.

Pozdrawiam,

Kurcze byłeś w piątek i już wiesz na ile dostałeś wizę? To super. Ja za każdym razem gdy dostawałam wizę (a było to 3 razy) o tym na jaki okres czasu dowiadywałam się dopiero jak paszport dostałam do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze byłeś w piątek i już wiesz na ile dostałeś wizę? To super. Ja za każdym razem gdy dostawałam wizę (a było to 3 razy) o tym na jaki okres czasu dowiadywałam się dopiero jak paszport dostałam do domu.

Pan w okienku odpowiedział na moje pytanie.

- Na ile dostaliśmy wizę????

konsul -Na 10 lat .

- Dziekujemy bardzo .

konsul - Nie ma za co . Miłego pobytu ......

Tak dokładnie to wyglądało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czasami taka przyjaciolka zawaza na tym czy sie dostaje wize czy tez nie

nalezy miec nie zle uklady u takiej przyjaciolki ktora moze Cie trzymac 2 miesiace,znam takie osoby co w takie cos nie wierza,wierza za to ze mozesz isc-pracowac w tym czasie .

a mozliwa jest praca za wiecej niz 1,600 zl majac niepelnosprawnosc,

zaproszenie nie pomaga w dostaniu wizy .nie jest wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...