Skocz do zawartości

Podwójne Obywatelstwo, Studia W Polsce, Kariera W Usa


kotfilon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Jacek, lat 18. W maju piszę maturę i zamierzam studiować dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie pracuję już w zawodzie dziennikarza, ale to w aktorstwie widzę swoją przyszłość. Posiadam obywatelstwo polskie oraz amerykańskie.

Ogólny plan wygląda w ten sposób, że chciałbym załapać się na jakiś program Work and Travel i zobaczyć jak wygląda życie w USA. Gdybym potwierdził w ten sposób moje plany, chciałbym po studiach w Polsce przenieść się tam na stałe i znaleźć pracę jako dziennikarz, a w między czasie rozwijać umiejętności aktorskie i chodzić na castingi.

Czy jako obywatel amerykański mogę brać udział w takich programach? Wiza nie jest mi potrzebna, więc koszty obejmowały by tylko bilety lotnicze, zakwaterowanie/wyżywienie, znalezienie pracy + papierkowa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sie spytac czy maja jakas oferte pracy w takich biurach ale Ty zadnej takiej wizy nie potrzebujesz...

bierzesz paszport amerykanski i lecisz ,do tego masz chyba numer SSN?w USA wyrobisz sobie prawo jazdy danego stanu.

jak znasz jezyk angielski?masz jakas rodzine w USA,znajomych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz obywatelstwo to daj sobie spokój z Work&Travel . Przyjedź normalnie i poszukaj sobie jakiejś legalnej roboty .Jak nie masz SSN to załatwisz sobie w parę dni. Zobaczysz co i jak i podejmiesz decyzje gdzie chcesz mieszkać .

Dokładnie. Dlaczego masz płacić kasę firmom za załatwienie lipnej roboty (jak na obywatela)? Jeśli pojedziesz sam to na pewno Ci się to bardziej opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć załatwione zakwaterowanie, prace itp przez W&T to raczej nie znajdziesz się w żadnym dużym mieście - prędzej na campie albo w jakimś kurorcie wakacyjnym. Ideą W&T jest praca na zadupiu gdzie są małe koszty życia, a potem podróżowanie za zarobione i niewydane (zaoszczędzone) pieniądze. W zasadzie moje zdanie jest takie, że jeżeli masz przez 3/4 pobytu oglądać camp, a potem tylko pobyć turystycznie w miejscach, co do których chciałbyś się przekonać w kwestii życia i pracy, to trochę mija się to z celem.

Najlepiej mieć jakichś znajomych/rodzinę w usa - o ile można im ufać (niejeden już się przejechał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przyjąłem do wiadomości :)

Tylko nie łatwiej się znaleźć podczas pierwszego wyjazdu do USA z pomocą takiego programu, wraz z zakwaterowaniem itp? Jak by to miało wyglądać? Chciałbym wyjechać i popracować w NY lub LA.

W&T jest bardziej dla ludzi którzy za wszelką cenę chcą przyjechać i zobaczyć USA i program daje szanse zdobycia wizy. Jako obywatel możesz przyjechać i jak Ci praca nie będzie odpowiadała to trzaśniesz drzwiami i poszukasz nowej a nie będziesz robił za niewolnika .Pokój możesz sobie wynająć za $400-500 miesięcznie . Nie myśl o W&T to nie dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...