Skocz do zawartości

Odmowa I Ponowne Staranie Się O Wizę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem odmowę wizy turystycznej, pierwszy raz ( wcześniej nie składałem). Chciałem jechać odwiedzić osobę, która jest obywatelem USA ( z pochodzenia Polak). Konsul (był bardzo szorstki) zadał mi masę pytań dotyczące tej osoby, tego co robię, kim są rodzice, od kiedy pracuję. Wziął moje dokumenty gdzieś wyszedł na parę minut. Wtedy mnie się dopytał o rodziców, coś pisał jakiś czas i odmówił.

Nie planowałem robić niczego nielegalnego w USA, ani zostawać nielegalnie, no ale cóż...

Nie będę się wypowiadał co tym myślę, ale..

W Maju w Chicago jest spotkanie (o charakterze religijnym) i chciałbym na nie pojechać. Trwa kilka dni. Myślicie, że warto spróbować jeszcze raz w Maju, przed Majem? Mam jakieś szanse?

Dziękuję z góry

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wydarzenie o charakterze religijnym ma coś wspólnego z obrzędami w synagodze, to śmiało może się udać. Ale w przeciwnym wypadku, raczej nic z tego nie będzie. Konsul w komputerze pisał uzasadnienie dlaczego nie przyznaje ci wizy. Mogłeś spytać dlaczego, ale nie ma obowiązku tego ujawniać.

Przyczyn odmowy może być naprawdę wiele. I ciężko jest udzielić jasnej odpowiedzi. Chyba, że potrafiłbyś podesłać stenogram takiej rozmowy, być może powiedziałeś coś co wzbudziło podejrzenie w stosunku do ciebie. Jeżeli konsul odchodzi od okienka to zazwyczaj idzie skonsultować swoją opinię z kimś jeszcze i sprawdzić czy u kogoś innego twoja sprawa też budzi podejrzenie. Status osoby mieszkającej w USA konsula nie interesuje, natomiast ważne jest dla niego to skąd się znacie i jakie są relacje miedzy wami, oraz twoja sytuacja w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Maju w Chicago jest spotkanie (o charakterze religijnym) i chciałbym na nie pojechać. Trwa kilka dni. Myślicie, że warto spróbować jeszcze raz w Maju, przed Majem? Mam jakieś szanse?

Dziękuję z góry

Pozdrawiam

Szanse masz zawsze ale w tym przypadku powod wyjazdu ma niewiele do rzeczy - odmowe dostales za brak wystarczajacych zwiazkow z krajem i jezeli z tego punktu widzenia niewiele sie zmienilo, to istnieje duze prawdopodobienstwo ze dostaniesz kolejna odmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem robić niczego nielegalnego w USA, ani zostawać nielegalnie, no ale cóż...

Nie będę się wypowiadał co tym myślę, ale..

nic nie musisz robic ani tez mowic a dostaniesz od ludzi odmowe bo tak jest..To samo masz na rozmowie po wize

jedni dostaja a inni nie,nie wykluczone ze jak bedziesz 2 razem dostaniesz wize chociaz za duzo sie nie zmienilo od Twojej sytuacji..

Takie byly juz przypadki i beda i wtedy co bedziesz o tym myslec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...