Skocz do zawartości

Podanie O Wize Turystyczna, Kilka Watpliwosci:


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po raz pierwszy bede ubiegac sie o wize turystyczna, naczytalam sie mnostwo tutejszych watkow i juz niczego nie jestem pewna:)

Moja sytuacja: mieszkam w Hiszpanii od prawie 6 lat, przyjechalam tutaj najpierw na studia, potem znalazlam bardzo fajna prace, potem jeszcze fajniejsza, mam stalego partnera od 5 lat, uwielbiam Hiszpanie, etc:). Moja rodzina jest w Polsce, wszyscy maja prace, calkiem dobra, bardzo czesto ich odwiedzam.

Mam okazje wyjechac do stanow na 7 dni zaledwie, z kumpela z pracy. Ona jest z innego kraju, wiec nie musi przechodzic przez ten caly proces... Oczywiscie nie mam zamiaru zostawac w USA, chce zobaczyc jedno fajne miasto, ktore znam tylko z filmow,))

Moje pytania:

-czy konsul moze odmowic wizy bez uprzedniego przejrzenia papierow/ dokumentow? (mam przygotowane umowe o prace, umowe o wynajem, rachunki, itp)?

- czy jesli to sie stanie, moge zaproponowac, zeby przejrzal dokumenty?

- czy mam wpisac absolutnie wszystkei rkaje, ktore do tej pory zwiedzilam, lacznie z tranzytowymi?

- czy jesli w konuslacie okaze sie np, ze zdjecie jest nieprawidlowe (glowa 3 mm za duza, itp), mam szanse na szybkie zrobienie zdjecia w kabinie w ambasadzie czy bede musiala przyjechac w innym terminie?

- czy w ambasadzie sa jakies osoby, ktore ¨pomagaja¨tj wczesniej zanim dojdziesz do okienka, spojrza na przedstawione dokumenty/ formularz?

- panikuje przed wypelnieniem tego formularza... mam wizyte w czwartek, moge wypelnic ten formularz np. w srode w nocy?,)) czy jest jakis limit czasowy? (tak, dostalam termin wizyty ZANIM wypelnilam formularz, dziwne, ale tak jest)

Uff, dzieki za ewentualna pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak, jade do Madrytu.

mam tez inne pytanie: moj paszport niedlugo traci waznosc (ok 5 mnc po ewentualnej wizycie w USA). W ambasadzie w Madrycie rozmawialam na ten temat z roznymi telefonistami (dzownilam kilka razy, zeby sprawdzic, czy aby ktos sie nie pomylil) i mi za kazdym razem mowiono, ze w przypadu obywatela polski nie ma potrzeby, by paszport byl wazny 6 mnc od czasu wizyty w USA. Wystarczy, zeby byl wazny podczas mojego pobytu. Znalazlam tez informacje na stronie: http://poland.usemba...s.html#passport

Valid Passport

Your passport should be valid for six months beyond the date that you intend to depart the U.S. If your passport is valid for less than six months we can still issue a visa but your stay in the U.S. will be limited to the expiration date of your passport.

Bardzo sie tym denerwuje!

W ogole wszystkim sie denerwuje, mam nadzieje, ze nie zmienie sie w galarete podczas rozmowy z konsulem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzialas juz ds 160?

tam nic nie ma o podrozach Twoich jak dla kobiet i tego sie trzymaj

to ze ktos mial to zobacz czy to pisal mezczyzna czy tez kobieta

co do paszportu to racja

mozesz miec krotsza waznosc niz 6 miesiecy ale wtedy na granicy nie dostaniesz pobytu dluzszego niz do waznosci Twojego paszportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taki paszport to nie powod do odrzucenia mojego podania o wize, prawda? Nie przeszkadza mi krotsza wiza, mam zamiar byc tam 7-8 dni (w zaleznosci do lotu) i nie sadze, zebym kiedykolwiek w zyciu sie w okolicach USA pojawila...

Tak, widzialam ten formularz i wlasnie zastanawial mnie fakt, ze nie bylo tam zadnej listy krajow (jeszcze nie wyslalam formularza, bo mam problem ze zdjeciem), faktycznie widzialam przykladowy DS wypelniony przez mezczyzne na tym forum).

Czy to nie dziwne, ze mam juz termin wizyty, mimo ze nie wyslalam formularza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mi tak wszyscy mowia (polscy znajomi, bo hiszpanscy nie musza przez caly ten proces przechodzic).

W zeszlym tygodniu zadzwonilam do Madrytu po informacje dotyczace podania o wize i babka mi powiedziala: jest wolne miejsce na x dzien w lutym, jest pani chetna? ja, ze jasne, ale nie mam przy sobie nawet paszportu, zeby jej podac numer (szlam akurat na pociag:P), babka na to, ze nie ma potrzeby, poklikala i po 5 minutach dostalam maila oficjalnego z terminem wizyty... Wiec chyba OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, informacje uzyskalam z numeru telefonu z pierwszegli linku (807-488-472 )

a maila z adresu: donotreply@usvisa-info.com sent by aut-visa.org (to info z details maila, w tresci maila: zarezerwowano termin rozmowy+ potwierdzenie terminu wizyty+ numer potwierdzenia i informacja o niezbednych dokumentac, tj- ds160, oplata ,etc).

Mam wizyte w przyszlym tygodniu, jutro rano mam zamiar wypelnic ten formularz (jak tylko zrobie sobie poprawne zdjecie), mam nadzieje, ze bedzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...