Skocz do zawartości

Samotny Wyjazd Do Usa, Tym Razem Na Stałe.


Gość Piot3r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 149
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak chcesz porady od mlodej osoby mieszkajacej na Florydzie, to pytaj. Ja mam prawie 23 lata i mieszkam tu odkad skonczylam 18stke. Uwazam ze taka osoba jak ty z obywatelstwem i nie wiem ile masz lat ale wygladasz mlodo, powinna tu zaczac od szkoly... Szkoly na florydzie sa smiesznie tanie w porownaniu do polnocy a pracy dla absolwentow naprawde duzo. Plus jesli licziliby zarobki twoich rodzicow z Polski, na pewno dostawalbys bezzwrotne granty od rzadu i moglbys wyksztalcic sie tu za darmo.

Nie polecam Miami bo za duzo emigrantow z Kuby i Am. Poludniowej, jak nie mowisz plynnie po hiszpansku to od razu cie dyskwalifikuje to bo m oga sobie wziasc osobe z takim samym wyszktalceniem ktora po mowi po hiszpansku. Orlando jest dla mnie perfekcyjnym miastem bo jest pelno prac dorywczych dla studentow typu parki rozrywki, restauracje, kluby i sklepy no i wszyscy moi znajomi po uniwerku znalezli satysfakcjonujaca prace (ja sama dop skonczylam licencjat i ide do grad school). Nigdy nie mieszkalam w nowym jorku ale ceny sa tam przerazajace.. Popatrz sobie na ceny domow na FL z "ok pensja" mozna kupic sobie naprawde fajny i duzy dom z basenem no i piekna pogoda caly rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piot3r

Dzięki za podpowiedź :). Jak zakładałem temat to jeszcze brałem pod uwagę Florydę, ale na dzień dzisiejszy to chyba nie dla mnie - za gorąco. Wolę 4 pory roku.

Jeśli chodzi o szkołę to szczerze nie myślałem o tym. Zamierzałem iść od razu do pracy. Po prostu nie wiem czy znalazłbym coś odpowiedniego dla siebie. Wiem, że papierek zawsze daje więcej możliwości, ale jestem przekonany że i bez niego dam sobie świetnie radę. Mimo wszystko pomyślę jeszcze nad edukacją. Ojciec pracuje w USA więc chyba nici z grantów. Wiem, że NY do najtańszych nie należy, ale jest to moje marzenie od wielu lat i nie wybaczyłbym sobie gdybym nie spróbował. Cele mam dość ambitne i nie przyjmuje porażki. Jedyny mój problem na dzień dzisiejszy to brak osoby do której mógłbym jechać na start, ale z kimś jechać. Działam w tym kierunku, ale póki co trochę mało efektów. Możliwe, że po prostu poszukam jakiegoś pokoju przez internet i pojadę sam w ciemno. Oczywiście wolałbym nie ;). Jeśli chodzi o dom w USA, to raczej chyba nie w tym kierunku idę. Planuję coś kosztowniejszego w NY :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :). Jak zakładałem temat to jeszcze brałem pod uwagę Florydę, ale na dzień dzisiejszy to chyba nie dla mnie - za gorąco. Wolę 4 pory roku.

Jeśli chodzi o szkołę to szczerze nie myślałem o tym. Zamierzałem iść od razu do pracy. Po prostu nie wiem czy znalazłbym coś odpowiedniego dla siebie. Wiem, że papierek zawsze daje więcej możliwości, ale jestem przekonany że i bez niego dam sobie świetnie radę. Mimo wszystko pomyślę jeszcze nad edukacją. Ojciec pracuje w USA więc chyba nici z grantów. Wiem, że NY do najtańszych nie należy, ale jest to moje marzenie od wielu lat i nie wybaczyłbym sobie gdybym nie spróbował. Cele mam dość ambitne i nie przyjmuje porażki. Jedyny mój problem na dzień dzisiejszy to brak osoby do której mógłbym jechać na start, ale z kimś jechać. Działam w tym kierunku, ale póki co trochę mało efektów. Możliwe, że po prostu poszukam jakiegoś pokoju przez internet i pojadę sam w ciemno. Oczywiście wolałbym nie ;). Jeśli chodzi o dom w USA, to raczej chyba nie w tym kierunku idę. Planuję coś kosztowniejszego w NY :).

Pozdrawiam

A moge zapytac z ciekawosci co zamierzasz robic w USA? MAsz w Polsce jakies studia skonczone? Jesli twoj ojciec pracuje w USA to nie mozesz sie u niego zatrzymac przez klka miesiecy i wtedy szukac pracy i mieszkania? Szukanie takiej osoby "na start" przez internet jest na pewno trudne, rozni sa ludzie i rozne maja motywacje, poza tym wiele ludzi zwyczajnie nie moze legalnie emigrowac do USA. Nie wiem jak w innych stanach, ale teraz prac dla ludzi ze srednim wyksztalceniem jest bardzo malo i sa to zazwyczaj minimum wage. Chyba ze przyjezdzasz z jakims fachem w reku typu budowlaniec lub spawacz na ktore jest duze zapotrzebowanie inaczej kicha. Ostatnio czytalam artykul ze w 2020 ilosc pracy dla osob tylko ze srednim wyksztalceniem w USA ma sie zmniejszyc do 18%. Wiec edukacja to na pewno dobra inwestycja w przyszlosc.

Zalezy jeszcze jakie twoj ojciec ma zarobki. Poza tym majac dobre oceny mozna dostac rozne scholarships. Ja dostalam tysiace dolarow w bezzwrotnych scholarships za dobre oceny co na pewno zmniejszylo moje dlugi. Powodzenia w czymkolwiek postanowisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piot3r

Nie mam jeszcze dokładnego planu mojego pobytu w USA, ale mam nadzieję, ze uda mi się coś zrobić w kierunku moich zainteresowań. Studia zacząłem i rzuciłem po I semestrze. Poszedłem do pracy. Jeśli chodzi o szukanie przez internet to chodziło mi o znalezienie lokum do wynajęcia. Sporo osób daje ogłoszenia że "rent a room".

Jeśli jechać z kimś to tylko z osobą którą wcześniej trochę poznam. Mam kumpla co ma wizę na 10 lat. Dopiero co wrócił z Florydy. Planuje jechać tak w styczniu. Mówił że może być nawet NY ze mną, tylko że do stycznia to za długo dla mnie. U ojca się nie zatrzymam gdyż ojciec jest truck driver bez żadnego stałego lokum. Cały czas w trucku praktycznie. Sam powiedział że nawet gdyby chciał to nie bardzo jest mi jak pomóc. O pracę się nie martwię. Wystarczy mi moje podejście do życia ;). Znajdę na pewno coś satysfakcjonującego. Powodzenie się na pewno przyda i na pewno będzie sprzyjać jak zawsze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doswiadczenia, jesli bedziesz szukal kogos na wyjazd "bo razem razniej" to albo nigdy nie pojedziesz albo plany przelozysz znowu na "za rok" .

Jesli masz pieniadze, wynajmij pokoj na start przez internet (oczywiscie trzeba ostroznie do tego podchodzic) po przyjezdzie szukaj pracy no a reszta sama sie rozkreci,

Zatrzymanie sie u kogos na miejscu, jest glownie potrzebne keidy nie masz kasy, a jak ty masz cos na start, to nie musisz sie do nikogo wbijac na sile.

I na pewno poczytaj bardzo bardzo dokladnie wszystkie przygody i opisy ludzi z wygrana GC, jak sie przygotowuja, co zalatwiaja itd, bo oni tez beda zaczynac.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...