Skocz do zawartości

Wyjazd Służbowy A Problemy Z Prawem W Usa


mics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W 2002 r podczas pobytu w NY na wizie J1 miałem problemy z prawem, sprawa odbywała sie kilka razy lub była odraczana, wkońcu musiałem wracać do kraju w październiku aby kontynuowac studia. Teraz po blisko 10 latach pracuje w firmie która ma oddziały w USA i chca mnie wysłać na szkolenia do Chicago.

Czego moge sie spodziewac po rozmowie z konsulem lub w przypadku dostania wizy czego moge sie spodziewać na lotnisku po wylądowaniu.

Prosze o Wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co Ci przykleili, to moze bedziemy wiedziec czego sie spodziewac

facet z którym pracowałem oskarzył mnie ze go uderzyłem i za to mnie aresztowali i postawili zarzut pobicia czy cos takiego, wyznaczyli kaucje 2000 USD i kazali przyjezdzac na sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ds 160 masz pkt na temat aresztowania ,bycia w wiezieniu i to sie tez tyczy USA

I teraz jak kto zaznaczysz to wtedy bedziesz musial przedstawic papiery z Sadu ..wyrok

tutaj moze Ci pomoc ale prawnik dobry w sprawach imigracyjnych ..powie Ci czego mozesz sie spodziewac :)

a czego mozesz sie spodziewac na lotnisku,zalezy czy podasz prawde w ds 160 czy tez oklamiesz w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku powinien wypowiedzieć się amerykański prawnik z zakresu prawa karnego ( nie imigracyjnego). Istotne jest czy Twoja sprawa została przedawniona czy też nie.Jeżeli Twoja sprawa która miała miejsce blisko 10 lat temu została tylko zawieszona z uwagi na fakt Twojego wyjazdu z USA to znaczy ,że władze amerykańskie zrobią wszystko abyś wjechał do Stanów Zjednoczonych i wizę dostaniesz nie na 100 a na 200%. Co wtedy się stanie po przylocie to już chyba nie muszę kończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostanie wizy tutaj jest mało istotne . Istotne jest czy mics jest dalej ścigany w USA ( miał przedstawione zarzuty) . Tylko prawnik z zakresu prawa karnego USA jest w stanie wypowiedzieć się czy ta sprawa zostanie przedawniona po 10,15 ,20 latach. Tutaj chodzi o to aby człowiek z lotniska nie trafił prosto do aresztu.

Jak już napisałem wizę dostanie bez problemu jeśli tylko sprawa jest nie przedawniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz pewien pkt w ds 160 o tym aby zaznaczyc czy cos sie mialo z prawem?i jak sadzisz Konsul da wize takiej osobie czy tez powie ze nie

tutaj nie mozna byc pewnym ,nawet jesli cos sie przedawnilo

I teraz pisanie ze ktos ma pewna wize nie ma za duzego sensu-chyba ze jedzie na swoja rozprawe i musi sie stawic...

jesli taki jestes pewien wizy to Twoja sprawa,ale miej na uwadze to ze to Konsul wydaje wize ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...