Skocz do zawartości

Wyjazd Służbowy A Problemy Z Prawem W Usa


mics

Rekomendowane odpowiedzi

mics- w obecnym stanie nie musisz się zastanawiać w ogóle nawet nad wyglądem formularza ds 160. Ty masz inny problem do rozwiązania .Musisz wiedzieć (mieć pewność czy Twoja sprawa w USA uległa przedawnieniu czy też nie ) . Dopiero po odpowiedzi na to pytanie możesz zastanawiać się czy ubiegać się po wizę .

Jak już pisałem rozsądek podpowiada ,że jeśli jesteś potrzebny organom ścigania w USA aby skończyć Twoją sprawę i wydać Ci wyrok ( bo zarzuty już były przedstawione) to logiczne jest ,że dostaniesz wizę bez problemu i amerykanie na lotnisku Cię aresztują . Z drugiej strony zakładając ,że Twoja sprawa jest już przedawniona i nic Ci nie grozi to z całą pewnością pozostał po tym ślad i wystarczy ,że urzędnik wpisze Twoje nazwisko do swojego komputera i będzie wiedział wszystko. Wcale nie musisz mieć zakazu wjazdu do USA tylko rozważ sam jak w takiej sytuacji zachowa się konsul który po sprawdzeniu ustali ,że klient był w Stanach ,był aresztowany,przedstawiono mu zarzuty ,został zwolniony za kaucją z obowiązkiem stawiania się na wezwania ale wyjechał z USA i mu się upiekło bo sprawa się przedawniła . Zrobisz jak uważasz ,każdy ma prawo do swojej opinii na forum a Ty sam podejmiesz decyzję która jest Ci bardziej pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, wydaje sie logiczne to aby rzeczywiście najpierw ustalić jaki jest status tej sprawy, mam rodzine w NY i spróbuje ich poprosic o pomoc, ciekawe ile prawnik moze wziąć za taka usługe?

jeszcze jedno pytanie czy konsul w ambasadzie jest w stanie powiedzieć czy sprawa jest przedawniona czy odroczona, maja taka mozliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprawdzic czy masz zakaz wjazdu,czy jestes poszukiwany i teraz co napiszesz w ds 160?

napiszesz ze nic nie miales z prawem chociaz miales?

a jak wpiszesz to musisz przedstawic takie cos jak napisane na stronie

http://polish.poland...menty.html#inne

I wtedy Konsul podejmuje decyzje czy Ci wydac wize czy tez nie,,bo nie lecisz na swoja rozprawe a lecisz w innych celach.

Sprawa moze i byc odroczona ale TY nadal wpisujesz ze cos miales z prawem

to nie dziala jak w Polsce ze cos moze byc przedawnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, wydaje sie logiczne to aby rzeczywiście najpierw ustalić jaki jest status tej sprawy, mam rodzine w NY i spróbuje ich poprosic o pomoc, ciekawe ile prawnik moze wziąć za taka usługe?

jeszcze jedno pytanie czy konsul w ambasadzie jest w stanie powiedzieć czy sprawa jest przedawniona czy odroczona, maja taka mozliwość?

Jeżeli jesteś poszukiwany przez Stany Zjednoczone to konsul który jest przedstawicielem tego kraju nie udzieli Ci prawdziwej odpowiedzi. Logiczne jest ,że każde państwo będzie starało się ściągnąć do siebie taką osobę .Co za tym idzie jeżeli jesteś poszukiwany przez USA to równocześnie nie masz zakazu wjazdu do tego kraju. Zrobią wszystko abyś do nich wjechał i aby Cię zatrzymać i osądzić .Takie postępowanie jest na całym świecie .Jak jakieś Państwo poszukuje klienta bo kiedyś popełnił przestępstwo na jego terenie to nie zamyka przed nim swojej granicy .Dlatego Ci wcześniej napisałem ,że zrobią wszystko abyś zechciał do nich przyjechać .Dlatego bardzo słusznie wydaje Ci się logiczne aby ustalić jaka jest Twoja sytuacja i jak będziesz wiedział na 100% ,że Cię nie poszukują to dopiero możesz pomyśleć o ewentualnym staraniu się o wizę .Tylko wówczas moim zdaniem nie masz dużych szans na jej otrzymanie .W końcu miałeś przedstawione zarzuty wpłaciłeś kaucję i im nawiałeś :) .Czy w tej sytuacji konsul będzie łaskawy ?Pomyśl sam. Ja mam duże wątpliwości.

Zrobisz jak uważasz ale ja będąc w Twojej sytuacji ( mając przedstawione zarzuty w USA) nie podejmowałbym ryzyka wjeżdżania tutaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W powyższym temacie kontaktowałem sie z adwokatem w USA, stwierdził ze sprawy w USA sie nie przedawniają a poza tym stwierdził że na lotnisku nic mi nie grozi, jedynie w przypadku kontroli przez policje moge miec problem, poza tym stwierdził ze sprawa jest do załatwienia tylko trzeba troche kasy wyłożyć i stawić sie z nim razem w sądzie. Nie wiem czy warto brnąć w ten temat. Jak to bywa z adwokatami mozna umoczyc sporo kasy bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dareknow0

Miałeś racje co to intencji konsula, gdy zlozyłem papiery o wize i zaczelismy rozmawiac z konsulem najpierw powiedzial ze musi odwówic wydania wizy, za chwile przyszedł i powiedział ze jednak wize dostane tylko musze ta sprawe wyjasnic bedac na miejscu, a co sie stanie na lotnisku nie był pewien ale cos powiedział ze moze byc zatrzymanie na lotnisku.

Jedno pytanie czy w takim stanie prawnym moge lecieć do Kanady bez obaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...