Skocz do zawartości

Drugi Wyjazd Do Usa Na Wizie Turystycznej


Maciej_USA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje udac sie po raz drugi do USA za okolo miesiac.

Pierwszy raz bylem 4 lata temu u wujka illinois. Wrocilem w terminie.

Pare miesiacy temu skonczylem studia, teraz zaprosil mnie do siebie kolega, ktory mieszka na Florydzie w Tampie. Chce u niego posiedziec do konca maja, zadnej pracy, tylko odpoczywac. Stad mam pare pytan:

czy musze miec przygotowane jakies specjalne dokumenty na wyjazd ?

jestem swiezo po studiach, obecnie bez pracy czy to problem ?

czy podczas lotu bede musial wypelniac jakies dokumenty ?

dzieki za przeczytanie watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukam biletu to chce by powrot byl po 3- 3,5 miesiacach max. Na wakacje chcialbym juz byc w PL.

co wchodzi w sklad tego dokumentu i94 ? w sensie jakie informacje mialbym sobie przygotowac?

czy bedac na miejscu moge legalnie zapisac sie do szkoly MMA ??

dzieki za szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nic się nie musisz marwić w sprawie tych dokumentów do wypełnienia. Leciałem tydzień temu, też drugi raz, jestem obecnie w USA. Leciałem Lufthansą, niezbędne druki dają w samolocie, inne linie z tego co wiem też dają te druki. Wpisujesz swoje dane, dane paszportu, nr lotu i adres, gdzie się zatrzymasz w USA. A na "kwicie celnym" wpisujesz swoje dane i potem masz do postawienia kilka "ptaszków" przy pytaniach, wszystkie zaznacz na "no" - jeżeli oczywiście nie masz niczego do oclenia ani nie wieziesz żadnych zakazanych rzeczy. Ważne - ZABIERZ NA POKŁAD DŁUGOPIS! Poważnie, miałem problemy z pożyczeniem. Po wyjściu z samlotu oba kwity wsadź do paszportu przed podejściem do kontroli. I skoro lecisz drugi raz to przypomnij sobie, kiedy byłeś pierwszym razem, jak długo byłeś, gdzie się zatrzymałeś, kiedy wróciłeś. Mnie przepytywał "Pan oficer" i cały czas patrzył w monitor, tam ma pewnie wszystko zapisane i patrzy, czy nie "ściemniasz". No a poza tym standartowe pytania - co robisz w Polsce, czy masz pracę, po co lecisz, na jak długo itd. Ale w sumie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...