Skocz do zawartości

Zmiana Imienia, A Podwójne Obywatelstwo


kotfilon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje ogólne plany życiowe dotyczą wyjazdu do USA na stałe. Posiadam obywatelstwo polskie oraz amerykańskie i zastanawiam się, czy po zmianie imienia w USA z np. Jacek na Jack w Polsce także będzie zmienione? W jaki sposób to działa? Czy mogę być oficjalnie jako Jack w stanach i jako Jacek w Polsce? Zmiana nazwiska mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, czytałem, jednak moje pytanie skłania się bardziej w stronę "Czy zmieniając imię w USA jako obywatel USA, moje imię będzie też zmienione w Polsce jako obywatela Polski? Czy sytuacja z dwoma paszportami, w których dane na temat imienia różnią się może mieć miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, czytałem, jednak moje pytanie skłania się bardziej w stronę "Czy zmieniając imię w USA jako obywatel USA, moje imię będzie też zmienione w Polsce jako obywatela Polski?

NIe.

Czy sytuacja z dwoma paszportami, w których dane na temat imienia różnią się może mieć miejsce?

Tak. Mój ojciec miała taką sytuację i nidgy nikt się o nic nie czepiał. Ale też nigdy nie musiał niczego urzędowego (spadek, emerytura) w Polsce załatwiać, posługując się dokumentami z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...