Skocz do zawartości

Wiza Tranzytowa A Nielegalny Pobyt


Edgar

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc...jestem nowy na forum i prosilbym o udzielenie odpowiedzi na kilka nurtujacych mnie pytan.

Spedzilem ostattni rok w USA, wjechalem 24 grudnia 2010 na wizie turystycznej i dostalem wize na 6 miesiecy. Wyjechalem 22 stycznia 2012 wiec spedzilem 7 miesiecy nielegalnie w USA . Wczesniej latalem do USA i zawsze dotrzymywalem waznosci wizy. Jakie teraz sa tego konsekwencje? Czy mam zakaz wjazdu na 3 czy 10 lat?

Prawdopodobnie bede teraz pracowal na statkach CRUISE i bede wyplywal z Miami wiec bedzie mi potrzebna wiza tranzytowa. Czy moge ja dostac majac juz narobione w papierach. Inna sprawa ze mam obywatelstwo wloskie (maja obieg bezwizowy), czy jakbym wjechal na paszporcie biometrycznym wloskim czy stwarzali by problemy i mogli mnie cofnac?

Ostatnie moje pytanie, mam kogos w stanach kto by mnie zatrudnil legalnie. czy jest w tym przypadku szansa na wize pracownicza?Z gory dziekuje za sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bana masz na okres 3 lat i zadne obywatelstwo Ci nie pomoze ,bo zakaz nie dostaje sie na obywatelstwo a dana osobe..Majac paszport wloski nadal masz zakaz wjazdu..

I teraz nie majac dobrych podstaw na zniesienie zakazu wjazdu to masz 3 lata po za USA a potem to juz od urzednika bedzie zalezalo na ile,czy Cie wpusci na takim paszporcie wloskim .To samo z wiza pracownicza jakbys sie staral..

co innego wiza na pobyt staly,wtedy mozesz po tym okresie taka wize otrzyma jesli bedziesz sie kwalifikowac.

poczytaj na forum o waiver i zobaczysz kto moze starac sie o zniesienie zakazu wjazdu,,w jakich przypadkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Sly napisał - w tej chwili na żadną wizę nie masz szans, paszport nic Ci nie daje bo dalej jesteś tą samą osobą (szczególnie że paszporty są biometryczne). Pracownicza - tak samo ban obowiązuje, w dodatku upewnij się że znasz wymagania i koszty po stronie pracodawcy - jeżeli to Twój kumpel i zatrudniłby Cie legalnie w restauracji czy na budowie, to zapomnij o tym... Poczytaj o procesie wizowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...