Skocz do zawartości

Prosba O Pomoc


alone25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pewien problem,ktory musze rozwiazac.Robilem badania w szpitalu,pierwsze robilem w darmowej klinice w

Chicago.Tam przy rejestracji podawalem,ze nie pracuje i czy kwalifikuje sie na darmowe badania.Potem skierowali mnie na badania do

szpitala i tam przy rejestracji tez podawalem ze nie mam zadnych dochodow,ze nie pracuje a mimo wszystko szpital przyslal mi rachunek

a nastepnie trafilem do Collection.Mam jeszcze troche czasu na odpowiedz do nich.Jak sie za to zabrac zeby udowodnic im ze nie moge

tego zaplacic.Zadzwonic do ich biura?Czy odeslac im list z wyjasnieniami??Jesli ktos cos wie na ten temat z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szpital w ogole stwierdzil ze kwalifikujesz sie na darmowe badania? W szpitalu tez pewnie podpisales jakies pismo ze zobowiazujesz sie do zaplacenia. Szkoda wiec, ze czekales tak dlugo z zalatwieniem tego ze szpital skierowal to do collections. Jak juz cos trafi do collections to trudno cokolwiek wynegocjowac (jak naprzyklad nizsza kwote.) Zadzwon do szpitala , do collections, ale prawdopodobnie bedziesz musial to zaplacic - mozliwie ze na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes kolego w powaznych tarapatach. Nastepnym razem zapytaj czy szpital oferuje cos co sie nazywa "charity care program" ( moze sie tez nazywac HCAP albo "care assurance"). Jesli masz problemy z komunikowaniem sie ze szpitalem to popros o tlumacza telefonicznego ( sa tansi dla szpitala). Moze trafisz na mnie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest we mnie taka nadzieja,ze uda mi sie uniknac kary,bo tak jak pisalem w przypadku obydwu rejestracji zaznaczalem w pytaniach,ze nie mam dochodow nie pracuje ani nie bede mial z czego zaplacic.Tak sie zastanawiam czy nie jechac do tej pierwszej kliniki oni maja wszystko w komputerze i maja tlumaczy moze jakos pomoga??

Jakbym wiedzial,ze takie jaja z tego beda tobym sie wogole nie zapisywal na takie badania,ale coz czlowiek uczy sie na bledach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ci doradzic nie widzac papierow ktore podpisales w szpitalu. (To ze zaznaczyles ze nie masz dochodow to moze zupelnie nic nie znaczyc.) Mozesz sprobowac ubiegac sie o pomoc w klinice, lecz nie sadze ze oni moga cokolwiek zrobic: to jest sprawa miedzy toba a collection agency. Bo niby co oni maja w tym komputerze co zmieni sytuacje? Masz jakis znajomych ktorzy dobrze mowia po angielsku? Jezeli tak, to najpierw dzwoncie do collections. W collections powiedza co i jak, jakie sa mozliwosci splacania, czy jest mozliwosc obnizyc koszt, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do szpitala, być może zgodzą się wycofać sprawę z collection, ale na to że nic nie zapłacisz raczej nie licz. Takie sprawy załatwia się PRZED, a nie po. Było do załatwienia nawet gdy dostałeś już rachunek ze szpitala, ale jak jest już skierowane "gdzie trzeba" jest b. trudno cokolwiek wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kontaktuj sie z Collection. Nic nie plac. Wazne jest zeby nie miec kontakt z Collections.

http://www.hospitald...org/rights.html

Twój link jest od czapy. Po pierwsze, tyczy CT, a nie IL. Po drugie, nigdzie w nim nie jest napisane że należy nie mieć kontaktu z collections. Wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyjemy zobaczymy najwyzej bede sie jakos bronil.Widze,ze opinie sa rozne,jedni mowia zeby sie z nimi nie kontaktowac,jedni ze moga byc klopoty.Dwoch moich

znajomych mi powiedzialo,zebym sie kompletnie tym nie przejmowal bo i tak nawet nie mam z czego zaplacic bo nie mam dochodow i powiedzieli ze po jakims czasie

moga o mnie zapomniec.Chcialem zaczerpnac opini na forum bo im wiecej wiedzy tym lepiej bo mozna to jakos sobie podsumowac.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi mam nadzieje ze moja sprawa sie dobrze zakonczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...