Skocz do zawartości

Praca W Szkole


Angie20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wykształcenia nauczycieli w USA biorąc pod uwagę Illinois.

Zasadniczo chodzi o to czy 'polski' nauczyciel wylatując do stanów na stałe może pracować również tam w szkole?

Domyślam się, że na pewno musi przejść jakieś testy w związku z tym jeśli ktoś mógłby mi dokładnie wytłumaczyć na jakich zasadach można stać się nauczycielem w amerykańskiej szkole lub ewentualnie Polsko-Amerykańskiej.

Dodam iż byłby to nauczyciel po filologii angielskiej w związku z tym znajomośc historii USA jak i UK, literatury itd jest w małym palcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy też tak jak w Polsce są stopnie ?

I ile mniej więcej wynosi wynagrodzenie miesięczne nauczyciela w us?

Nauczyciele zdobywaja licencje zawodowe - mozna to nazwac "stopniami",

Nauczyciele zatrudniani sa przez wladze lokalne a nie przez rzad federalny i nie istnieje jakas "siatka plac": nauczyciela w USA. Kontrakty sa negocjowane przez zwiazki zawodowe nauczycieli - im bogatsze miasto, dystrykt szkolny tym wieksza szansa na lepsza place. Oczywiscie idzue za tym wieksza konkurencja wsrod nauczycieli szukajacych pracy.

"Nauczyciel" bez licencji pracuje na pozycjach pomocniczych, nie nalezy do zwiazku i placi mu sie za godzine pracy - powiedzy od 9 do 18 $.

Licencjonowany ma kontrakt roczny za ktory otrzymuje okreslona kwote - powiedzmy srednio $ 45 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż za niefart..

a czy też tak jak w Polsce są stopnie ? I ile mniej więcej wynosi wynagrodzenie miesięczne nauczyciela w us?

Mozesz tez probowac lokalnie w szkolach niepublicznych. W szkolach katolickich jest inna klasyfikacja i innezarobki bardzo czesto wyzsze.

Nie musi znaczyc ze nie bedziesz mogla byc nauczycielka.

W obecnych czasach w Polsce tez nauczyciel musi sie caly czas douczac.

Glowa do gory, jak Jim Beam mowi mozesz zaczepic sie jako substitute teacher na poczatek. Niektore stany wymagaja tylko ukonczenie szkoly sredniej do tego

a potem robisz w trakcie dyplom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po AWF i powoli bede chciał się starać o licencje nauczyciela Physical Education. W ohio wygląda to mniej więcej tak mając dyplom z Polski. Jest kilka instytucji akredytowanych przez Ohio Department of Education, które mogą przetłumaczyć twój dyplom na amerykański system oceniania (nie mówię tu o tłumaczeniu z polskiego na angielski). Więc jest lista tych instytucji (podeślą ci jak o to poprosisz, gdzies to mam napisz mi PW z adresem email to jak znajde to ci podeślę) np World Education Services (WES). Twoja macierzysta uczelnia z Polski musi im wyslać w zapieczętowanej przez uczelnie kopercie twoj dyplom w języku angielskim, zarówno dyplom czyli to twardej okładcie, jak i suplement, czyli ta część z opisem studiów, ocenami, kwalifikacjami itp. Kiedy Juz taki WES otrzyma ten twój dyplom, to sporządzi ci odpowiednik twojego tytułu z polski na podstawie godzin kredytowych (mi uznali mój dyplom jako Master Degree, czyli w sumie jestem bardzo zadowolony pod tym względem) wykaz twoich ocen, liczbe godzin kredytowych, twój GPA itp. Wtedy prosisz żeby oni przesłali to do np Ohio Board of Education, i tam za skromna opłatą 50 dolarów oni rozpatrzą jak wyglądają twoje przedmioty które miałaś w Polsce, twoje kwalifikacjie, czego ci brakuje w sensie jakich przedmiotów. I jeśli uznają ze masz wystarczająco wszystkiego to pozwalają Ci wziąc test na licencję ( około $160 z tego co pamiętam, można podchodzić nieskończoną ilośc razy). No i jak już zdobędziesz licencję, możesz szukać pracy w szkole publicznej. Szkoły prywatne, mogą nie wymagać licencji, ale wiadomo że taka licencja działa in plus, więc mając do wyboru nauczyciela licencjonowanego a tego bez licencji, wezmą tego z. A jęsli uznają ze tytuł masz poiwedzmy master czy bachelor, ale brakuje ci jakiś klas to pewie bedziesz musiała nadrobic braki i dopiero wtedy dopuszczą cie do testu na licencje. Tak to wygląda w Ohio, i w innych stanach pewnie jest podobnie. Ja jestem dopiero na etapie, w którym Ohio Board of Education otrzymało mój dyplom z WES. Teraz musze zapłacic 50 za rozpatrzenie tego i bede wiedział na czym stoję. Mam nadzieje ze jesli bedę musiał wziąć jakieś klasy to nie bedzie ich dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...