Skocz do zawartości

Jaka Wize Wybrac Dla Dziewczyny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Analizowałem już wcześniej jak tu zrobic aby przyprowadzic tu dziewczyne i z nia mieszkac.

Jestem Rezydentem (zielona karta) , ona ma tylko turystyczną, w tym roku konczy studia.

Sa możliwości takie ze przyjedzie ona tu na: w&t , turytstyczną ; ewentualnie jakies h2b ale podobno z tym ciezko.

Chciałem zapytac jaka jest najlepsza opcja do wybrania ( byc moze w planach by bylo ze by termin przekroczyla i zostala tu dluzej)

Na Turystycznej jak bedzie tu pracowac to bedzie caly czas nielegalnie.

Na J1 jak bedzie pracowac to tez nielegalnie po 4 miesiacach - ALe bedze miala SSN.

Poza tym gdzies czytalem ze jak przekroczy termin na J1 i wroci do polszy pozniej to nie ma czegos takiego jak w turystycznej ze ma blokade na 10lat - prawda to?

Jesli ona bierze obecnie udział w losowaniu GC ale bedzie tu siedziec po terminie (nielegalnie) to w przypadku wylosowania moze nie dostac przez to kaarty?

No i jak to jest jak by juz tu nielegalnie siedziala,, ale jednak bym sie z nia ozenil, to czy nie bedzie problemu aby po pewnym czasie otrzymala zielona karte?

Jest troche tych pytan ale juz zaczyna sie nabor na W&T i zastanawial sie jak by bylo najlepiej zeby tu przyjechala,

Chyba ze sa jeszcze jakies ciekawsze wizy/rozwiązania aby to zalatwic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Turystycznej jak bedzie tu pracowac to bedzie caly czas nielegalnie

,jak bedzie turystycznie i nie przekroczy terminu na I-94 to jak moze byc nielegalnie-chyba ze bedzie pracowac to wtedy tak bedzie

Na J1 jak bedzie pracowac to tez nielegalnie po 4 miesiacach - ALe bedze miala SSN

bedzie miec numer ale nadal po 4 miesiacach praca bedzie nielegalna wiec numer za duzo nic nie daje z legalnoscia pracy oraz pobytem.

Dobrze czytales o J-1 ale Konsul jak i urzednik moze takiej osoby nie wpuscic na teren USA, jak bedzie isc po wize nie imigracyjna to takiej wizy moze nie otrzymac ,jesli nawet nie bedzie miec bana,,co innego przy wizach imigracyjnych ..to sa dwie rozne drogi oraz wizy.

Juz bylo pare razy pisane o loterii GC,jesli Konsul-urzednik w USA pod czas rozmowy wykryje pobyt nielegalny,prace nielegalna to moze byc nie zawesolo

pobyt jak i praca nielegalna jest tzw przebaczana ale pod czas slubu z obywatelem ale tez na terenie USA..Bo rozmowe z loterii tez mozna miec na terenie USA

wystarczy ze Twoja przyszla zona wyjedzie po za USA aby legalizowac pobyt,Ty bedziesz miec obywatelstwo i wyjdzie z praca to wtedy bedzie klopot.

ps tutaj przy J-1 jak wykryje aby sam pobyt nielegalny to z loteria moze sie udac z GC.juz bylo pare przypadkow na forum opisanych .zapoznaj sie z postami Kariny

jak bedzie nielegalnie to nadal jest w prawie takie cos jak legalizacja pobytu ale przy slubie z obywatelem USA na terenie USA,wiec jak pisze miro staraj sie o obywatelstwo USA aby cos zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dostanie bana za overstay to w przypadku wylosowania GC jej nie dostanie (nie chyba - na pewno) - wyjatkowe frajerstwo by to bylo swoja droga...

Najpewniejsza droga to slub i petycja - dla zony rezydenta obecny okres oczekiwania na visa number to jakies 3 lata, jezeli w miedzy czasie dostaniesz obywatelstwo to dostanie wize natychmiast (oczywiscie uwzgledniajac czas na processing). Szybciej zaczniecie to szybciej bedzie razem.

Jezeli nie masz szans na obywatelstwo ponizej tych ~3 lat, to pamietaj ze dla rodzin rezydentow wszelkie przewinienia w rodzaju overstayu czy nielegalnej pracy nie sa wybaczane i wtedy caly misterny plan w pizdu - czyli znowu - jezeli bedzie nielegalnie w US to zielonej karty nie dostanie (znowu - frajerstwo maksymalne).

Na J1 mozna dostac bana rowniez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Mam GC od 2006

Musze czekac ok5 lat zeby starac sie o obywatelstwo bo siedze tu na stale dopiero od 09.2011, wczesniej bylem tylko na wakacje.

Wiec generalnie jakies wizy narzeczenskie i inne odpadaja

Teraz ona moze przyjechac na turystyczna, na w&t lub H2b - tylko nie wiem czy udalo by sie zalatwic.

Wiec co najelpiej zrobic? - Na pierwszy rzut oka wydaje sie ten w&t bo najwiecej dostajeszc choc najwiecej trzeba zaplacic.

Dziewczyna brala udzial w losowaniu wiec w maju chyba wyniki GC wiec bedzie wiadomo, a jak bby co to biura w maju chyba jeszcze robia nabor na w&t..?

pdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz takie scenariuszu dostepne :

- slub, petycja I-130, oczekiwanie ~3 lata na GC dla dziewczyny. Warunek - musi przez ten czas przebywac legalnie w stanach lub poza nimi, inaczej dupa blada.

- kombinacje z turystyczna czy W&T - moze byc wtedy ograniczona ilosc czasu - jezeli przekroczy okres pobytu i zlapie bana ze nielegalny pobyt, nie bedzie mogla dostac zielonej karty dopoki Ty nie zostanie obywatelem - bo tylko malzonkom obywateli wyabacza sie nielegalny pobyt.

Wybor jest Twoj - liczenie na obywatelstwo ma taka wade ze musisz miec ciaglosc residency oraz good moral character (placic regularnie podatki w US !) zeby je dostac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za wyjasniena, ,

Coraz wiecej rozumiem ale jeszcze kilka pytan chcialbym zadac.

1. Jak jest z tym H2b - czy warto cokolwiek z tym kombinowac?

2. Kiedys 5 lat temu mieszkalem w NJ w Manville z takim chlopakiem, on pprzyjechal wczesniej na w&t potem zostal tu na dluzej ale mowi ze siedzi tu legalnie bo placi za jakas szkole, czasem do niej chodzi i niby to mu przedluza ta wize, niestety nie mam juz z nim kontaktu - czy mozna przez szkole cokiolwiek w jakikolwiek sposob przedluzac?.

3. Mowisz ze slub z obywatelem daje rozgrzeszenie, ok a co jesli ona bedzie tu siedziac, ja jako GC wezme z nia slub, ale po 5mc-ach bedzie ona tu nielegalnie, ale po jakims czasie ja dostane obywatelstwo - a ona ciagle jest moja żona - w tym przypadku nie dostanie rowniez obywatelstwa,(zakladajac ze przez caly czas pracujac bedzie sie rozliczac,placic podatki itd.. ? )

4. Czy SSN ktore daja na W&T wyglada tak samo jak wszystkich innych czy jest tam jakas adnotacja?

Dzieki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty chociaz zapoznales sie z forum bo sie pytasz o takie sprawy ze w pare godz dowiesz sie jak kto dobrze zrobic

nie chce tutaj za duzo pisac bo lektura Cie czeka forum

jak znajdziesz dobra szkole to mozesz zmienic status na studencki ale wtedy przy wylocie z USA musisz isc po wize,status daje tylko legalny pobyt

co do nie chodzenia do szkoly to bym uwazal -sa takie ze sie nie pojawisz i zglaszaja Cie do urzedu a wtedy jestes juz nielegalnie w USA.

Nie dostanie obywatelstwa ale zalezy czy zlozyles papiery czy tez nie

jesli zlozyles papiery na GC i o tym poinformujesz urzad wtedy bedzie sprawa brana ze TY masz obywatelstwo USA,,tak to w skrocie wyglada.

co do wiz pracowniczych to potrzebujesz prawnika i to dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za wyjasniena, ,

Coraz wiecej rozumiem ale jeszcze kilka pytan chcialbym zadac.

1. Jak jest z tym H2b - czy warto cokolwiek z tym kombinowac?

Sprobowac warto, ale szanse na otrzymanie praktycznie zerowe.

2. Kiedys 5 lat temu mieszkalem w NJ w Manville z takim chlopakiem, on pprzyjechal wczesniej na w&t potem zostal tu na dluzej ale mowi ze siedzi tu legalnie bo placi za jakas szkole, czasem do niej chodzi i niby to mu przedluza ta wize, niestety nie mam juz z nim kontaktu - czy mozna przez szkole cokiolwiek w jakikolwiek sposob przedluzac?.

Oczywiscie. Tylko szkola kosztuje. Jak Cie z niej wywala to szkola wysyla zawiadomienie do USCIS ze Cie wywalili i momentalnie jestes out of status

3. Mowisz ze slub z obywatelem daje rozgrzeszenie, ok a co jesli ona bedzie tu siedziac, ja jako GC wezme z nia slub, ale po 5mc-ach bedzie ona tu nielegalnie, ale po jakims czasie ja dostane obywatelstwo - a ona ciagle jest moja żona - w tym przypadku nie dostanie rowniez obywatelstwa,(zakladajac ze przez caly czas pracujac bedzie sie rozliczac,placic podatki itd.. ? )

Obywatelstwo sie dostaje po 3 latach malzenstwa z obywatelem (3 lata od otrzymania zielonej karty w momencie ktorym przebywa juz legalnie). Na razie o obywatelstwie dla niej w ogole nie ma mowy, mowa jest o zielonej karcie. Jezeli Ty dostaniesz obywatelstwo, to ona - bedac nawet nielegalnie (jezeli do tego momentu jej nie deportuja) bedzie mogla zrobic adjustment of status i otrzymac zielona karte.

4. Czy SSN ktore daja na W&T wyglada tak samo jak wszystkich innych czy jest tam jakas adnotacja?

Dzieki pzdr

Adnotacja "Valid for work with DHS Authorization Only". SSN z pozwoleniem na prace nie ma nic wspolnego, cokolwiek madrale na forach nie wypisuja, natomiast oczywiscie jest do niej niezbedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytalem juz kilka razy to forum, nie na wszystkie tematy bo pochlania to ogromne ilosci czasu.

Doczytalem sie o wizie narzeczenskiej ze jesli ktos ma GC to o takiej nie ma mowy wiec nie pytam.

Czytalem o wielu innych rzeczach ale w zadnym temacie nie ma do konca wyjasnionego czego chce wiedziec tylko szczatkowe info.

Jestem kierowcą ciezarowki obecnie, ruszam w trase niedlugo, a poki jestem w domu chce wykorzystac czas i zrobic jak najwiecej i dowiedziec sie jak najwiecej :)

Tak tu wszyscy mowia ze te SSN to nie wiele pomoze jesli juz j1 sie skonczy, ale jednak dzis bylem w sprawie telefonu (jakas sprawa w AT&T) to odrazu pytaja o 4 ostatnie cyfry SSN, zrobic prawko - takze potrezbne i pewno wiele innch rzeczy

Jednym słowem - narazie dochodze do wniosku ze najlepiej kombinowac z tym W&T potem ewentualnie inne drogi.

Czytalem tez ze byly jakies programy na H2b ale jakos nie moge znalezc nic - to chyba bylo by najelpsze bo daja ok 12miesiecy na prace.

No i ewentualnie czy ktos by wiedzial - jaka szkola jest w chicago i ile ona mniej wiecej kosztuje (taka ktora przydluza legalnosc pobytu)

Dzięki za odp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...