Skocz do zawartości

Jaka Wiza, ( Nauka, Prywatny Kurs Arystyczny )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam na imie Paweł i jest to moj pierwszy temat na tym forum :)

Planuje wylot do malego miasteczka Encinitas w Californi ( obrzeza San Diego ) do tej konkretnej prywatnej szkoly : http://www.wattsatel...telier/cms.aspx

Chcialbym zostac na 3 semestry ( okolo 9 miesiecy ) a wylot planuje na jesien 2012/ zima 2013. I teraz nasuwa sie pytanie jaka wiza bedzie mi potrzebna?

Troche czytalem, ale tych wszystkich zasad, regul, wiz i wogole wszystkiego jest tak duzo, ze bez glebokiej lektury i kilku dni analizy by sie nie obeszlo, dlatego wole zwrocic sie do osob bardziej kompetentych, czyli do was szanowni forumowicze :)

Jesli sie dobrze orientuje, dlugosc pobytu jaki mnie interesuje raczej wyklucza opcje wizy turystycznej. Nie dostane takze wizy studenckiej, gdyz jest to uczelnia nie akredtytowana przez rzadz USA, z tej racji iz jest to placowka prywatna, nie panstwowa. Moze wiec moj przypadek podchodizl by jakos pod wize "O" dla osob o szczegolnych uzdolnieniach ( w tym artystow ).

Pieniazki ( okolo 33-35 tys pln ) bede mial do tego czasu odlozone, wiec sadze iz powinienem przyniesc na rozmowe z konsulem stosowne poswiadczenie posiadanej kwoty.

Czy dodatkowym plusem byl by jakis list potwierdzajacy iz rzeczywiscie planuje nauke w Watts atelier ze szkoly?

Ah, i czy rozmowa z konsulem odbywa sie w jezyku polskim, czy angielskim? Jezyk znam dosc dobrze, ale wolal bym sie mentalnie przygotowac :)

Z gory dziekuje za informacje i zycze wszystkim milego dnia, pozdrawiam Paweł.

P.S Jesli kogos interesowalo by rzucenie okiem na to, czym sie zajmuje prosze, oto link do mojego bloga: http://icecoldart.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tylko studencka moglaby tu pomoc, na O to raczej szans niestety nie ma, zadna inna tez nie podchodzi.

Dzieki za odpowiedz, ale czy moglbys uzasadnic dlaczego nie ma szans na wize "o"?

Analizujac opis : Wizy O-1 umożliwiają wjazd na teren USA osobom wykazującym wyjątkowe uzdolnienia w dziedzinach takich jak: nauka, sztuka, edukacja, biznes i sport oraz posiadającym szczególne osiągnięcia w kinematografii i produkcji telewizyjnej. Przyznawane są uczestnikom konkretnych wydarzeń, takich jak występy artystyczne, czy seria wykładów. Wizy O-1 przyznawane są indywidualnie.

Posiadam "wyjatkowe uzdolnienia" w dziedzinie sztuka ( troche dziwnie to brzmi, ale skoro tak to ujeli niech bedzie :P ), a te zajecia mozna potraktowac jako serie wykladow, bo defakto tym sa.

EDIT: Dobra to moze jeszcze tak, na wizie turystycznej mozna przebywac 6 miesiecy, wiec mam takie pytanie, czy szczerze powiedziec konsulowi o tym, ze chcemy jechac by sie uczyc na tej wizie turystycznej, czy lepiej starac sie udowodnic, ze faktycznie jedziemy zwiedzac pustynie Mojave czy co tam kto woli? Jedni moga twierdzic iz odpowiedz jest oczywista, badz szczery, no ale roznie to w zyciu bywa, sa ludzie i sluzbisci. A skoro uczyc sie to nie turystycznie, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa pewne zasady uczenia sie na wizie turystycznej wiec jak kto bedzie chyba 20 godz tyg to moze takie cos przejsc i teraz jak przekonac Konsula o tym?

a co z I-20?ta szkola takie cos wystawia

co do 6 miesiecy to wez pod uwage co Cie trzyma w Polsce ze na tyle chcesz leciec,szkola,praca ...

ps przed wyslaniem wiadomosci prosze poprawic posta -literowki ktore sa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj to sie przekonasz. Nie mnie oceniac Twoje uzdolnienia artystyczne...

Chialem tylko bys poparl swoja wypowiedz jakimis glebszymi przemysleniami i ew faktami, ja sie na tym nie znam dlatego poprosilem o pomoc, ale takie powierzchowne stwierdzenie "raczej nie ma szans" jest niezbyt pomocne nie uwazasz? :) Wedle opisu wszystko mi pasowalo, wiec jesli jest jakis konretny powod dlaczego nie mial bym na nia szans chcialbym go poznac. Byc moze moga dostac ja tylko najwybitniejsze osoby pokroju samego Rembrandta? Nie wiem, dlatego zapytalem.

Sly6: Zamknal bym sie nawet w 15h tygodniowo, wiec ta informacja byla mi jak najbardziej pomocna

Co do wystawiania przez nich I-20 nie mam pojecia, wyslalem zapytanie, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chialem tylko bys poparl swoja wypowiedz jakimis glebszymi przemysleniami i ew faktami, ja sie na tym nie znam dlatego poprosilem o pomoc, ale takie powierzchowne stwierdzenie "raczej nie ma szans" jest niezbyt pomocne nie uwazasz? :) Wedle opisu wszystko mi pasowalo, wiec jesli jest jakis konretny powod dlaczego nie mial bym na nia szans chcialbym go poznac. Byc moze moga dostac ja tylko najwybitniejsze osoby pokroju samego Rembrandta? Nie wiem, dlatego zapytalem.

Sly6: Zamknal bym sie nawet w 15h tygodniowo, wiec ta informacja byla mi jak najbardziej pomocna

Co do wystawiania przez nich I-20 nie mam pojecia, wyslalem zapytanie, zobaczymy.

Chialem tylko bys poparl swoja wypowiedz jakimis glebszymi przemysleniami i ew faktami, ja sie na tym nie znam dlatego poprosilem o pomoc, ale takie powierzchowne stwierdzenie "raczej nie ma szans" jest niezbyt pomocne nie uwazasz? :) Wedle opisu wszystko mi pasowalo, wiec jesli jest jakis konretny powod dlaczego nie mial bym na nia szans chcialbym go poznac. Byc moze moga dostac ja tylko najwybitniejsze osoby pokroju samego Rembrandta? Nie wiem, dlatego zapytalem.

Bo dostać je jest niełatwo i z cały szacunkiem - bardzo głęboko wątpię żebyś się nawet zbliżył do kwalifikowania się o taką wizę... Natomiast jak chcesz spróbować, to feel free, tylko żebyś się nie rozczarował.

Generally, to qualify for O-1 classification, aliens of extraordinary ability in the sciences, education, business, or athletics must demonstrate sustained national or international acclaim and recognition for achievements in the field of expertise by providing evidence of:

Receipt of a major, internationally recognized award, such as the Nobel Prize; or at least three of the following forms of documentation:

  1. Documentation of the alien's receipt of nationally or internationally recognized prizes or awards for excellence in the field of endeavor;
  2. Documentation of the alien's membership in associations in the field for which classification is sought, which require outstanding achievements of their members, as judged by recognized national or international experts in their disciplines or fields;
  3. Published material in professional or major trade publications or major media about the alien, relating to the alien's work in the field for which classification is sought, which shall include the title, date, and author of such published material, and any necessary translation;
  4. Evidence of the alien's participation on a panel, or individually, as a judge of the work of others in the same or in an allied field of specialization to that for which classification is sought;
  5. Evidence of the alien's original scientific, scholarly, or business-related contributions of major significance in the field;
  6. Evidence of the alien's authorship of scholarly articles in the field, in professional journals, or other major media;
  7. Evidence that the alien has been employed in a critical or essential capacity for organizations and establishments that have a distinguished reputation;
  8. Evidence that the alien has either commanded a high salary or will command a high salary or other remuneration for services, evidenced by contracts or other reliable evidence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizujac opis : Wizy O-1 umożliwiają wjazd na teren USA osobom wykazującym wyjątkowe uzdolnienia w dziedzinach takich jak: nauka, sztuka, edukacja, biznes i sport oraz posiadającym szczególne osiągnięcia w kinematografii i produkcji telewizyjnej. Przyznawane są uczestnikom konkretnych wydarzeń, takich jak występy artystyczne, czy seria wykładów. Wizy O-1 przyznawane są indywidualnie.

Posiadam "wyjatkowe uzdolnienia" w dziedzinie sztuka ( troche dziwnie to brzmi, ale skoro tak to ujeli niech bedzie :P ), a te zajecia mozna potraktowac jako serie wykladow, bo defakto tym sa.

Pomimo niewatpliwych "wyjatkowych uzdolnien w dziedzinie sztuka" nie ogarniasz co czytasz.

Wiza O1 jest dla osob, ktore beda te serie wykladow prowadzic a nie ich sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...