Skocz do zawartości

Zielona Karta A Inny Kraj Urodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałam zapytać o kwestie związaną z losowaniem. Wysłałam zgłoszenie za pomocą firmy pośredniczącej. Wszystko wygląda w porządku. Mam tylko dwie niejasne kwestie, i nie za bardzo mogę znaleźć informacje na forum. Będę wdzięczna, jeżeli ktoś udzieli mi informacji lub podrzuci jakiś link :)

Moje pytania:

Biorąc udział w losowaniu i podając miejsce urodzenia za granicą automatycznie zostałam zakwalifikowana jako osoba, zgłaszająca swoją kandydaturę z tego kraju czy jednak będę uwzględniona jako Polka ?

Drugie pytanie - Czy jako osoba urodzona za granicą, w kraju biorącym udział w losowaniu, mająca podwójne obywatelstwo i jednego z rodziców pochodzącego z kraju mojego urodzenia gdybym została wylosowana i zaproszona na rozmowę to w którym kraju bym musiała ją odbyć ? Dodam, ze praktycznie prawie całe życie spędziłam w Polsce.

dziękuje za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, natomiast sporą część dnia spędziłam dziś na czytaniu tego forum i też stąd nasunęły mi się te pytania. Zależy mi na green card a raczeh większe prawdopodobieństwo wylosowania miałabym z drugiego kraju. Takie moje spostrzeżenia na podstawie wszystkich linków i informacji z forum.

W poniedziałek wyślę maila do tej firmy, może dostanę odpowiedź tego samego dnia. Myślałam, że ktoś jednak już dziś co nieco mi przybliży w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno czytalas i nie znalazlas odpowiedzi gdzie mozesz miec rozmowe?

a jest to podane w paru watkach na forum o loterii

Dostajesz formularze jak Cie wylosuja i tam zaznaczasz-wpisujesz gdzie chcesz miec rozmowe,a wiec wpisujesz ze Polska tzn Warszawa i tyle ,,i tutaj bedziesz miec tez rozmowe..

I teraz co tam firma wpisala to nie wiemy jako kraj-obywatelstwo jakie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, chodziło mi głównie o pytanie dotyczące miejsca rozmowy. Rzeczywiście znalazłam dwa wątki na forum, ale na jednym, gdzie osoba pytała o obywatelstwo greckie nie działa link do wyjaśnienia http://forum.usa.info.pl/topic/18584-pytanie-o-loterie-osoba-urodzona-w-grecji/

Przynajmniej mi nie działa :(

Na drugim znalezionym, dotyczącym obywatelki niemiec nie do końca wpadało w mój temat.

Czytałam gdzieś, że nie ma znaczenia, że np mieszka się w Polsce i ma się polskie obywatelstwo. Jeżeli ktoś urodził się w innym kraju i jeden z jego rodziców pochodzi z tego kraju to przy losowaniu jest traktowany jako obywatel tego państwa. Mam nadzieję, że jeżeli tak jest to ta firma miała taką świadomość i wysłała moje zgłoszenie poprawnie.

Póki co więc muszę czekać na odpowiedź z ich strony.

Niemniej dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ze link nie dziala bo jest nowe forum ;)

spytam sie potem admina dlaczego tak jest..

co do odpowiedzi to co innego obywatelstwo rodzicow i Twoje a co innego sama rozmowa

Nie ma tak i nie bylo ze masz miec rozmowe tam gdzie sie urodzili Twoi rodzice,,masz tam gdzie mieszkasz-gdzie przebywasz ale to musisz napisac w formularzu.

obywatelstwo rodzicow brane jest aby do samego udzialu i kwalifikacji,,i tylko tyle,jesli Polska nie brala by udzialu to wtedy mogla bys sie na rodzicow powolac ,na ich obywatelstwo aby wziasc udzial loterii i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to mi chodziło, żeby potwierdzić, czy powinnam była być zgłoszona jako obywatelka innego kraju z racji tego, że mój rodzic pochodzi z tego kraju i tam się urodziłam. O tym się dopiero dowiem w najbliższych dniach, jak to ze mną jest rozwiązane. Nie musiałabym w przyszłości powoływać się na rodziców, bo mam oba obywatelstwa, a drugi kraj, akurat, ten, do którego prawdopodobnie jestem "przypisana" regularnie bierze udział w losowaniu.

Niestety wiem już po czasie, ze powinnam była wypełnić sama zgłoszenie, ale jestem w tym temacie dość świeża :( Wychodzi więc na to, że niestety nie mogę patrzeć na dyskusje dot. szans i kalkulacje wygranej tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam coś takiego na stronie ambasady: http://travel.state.gov/pdf/2013_DV_instructions_14SEP_Polish.pdf

Jest tam informacja, że liczy się kraj urodzenia, w szczególności, kiedy jedno z rodziców stamtąd pochodzi. Więc nie mogłam się zgłosić jako Polka do dv 2013, bo się w Polsce nie urodziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...