Skocz do zawartości

Prawo Jazdy


Szarakdorsz

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zalezy od stanu - kazdy ma swoje wlasne przepisy wiec cytowanie jakiegos Fostera jest bez sensu...

W przytoczonym przeze mnie cytacie ze strony Fostera napisane jest dokładnie to co napisałeś Ty, więc to Twoja wypowiedź jest bez sensu. Nie chcę się kłócić i zaśmiecać temat, po prostu zauważam fakt. Do tego dodałem, że w razie potrzeby ludzie z forum zweryfikują tą informację.

To o czym mówi pacio177 to prawdopodobnie te informacje :

Prawo jazdy w stanie Illinois

I.Zwolnienie z posiadania prawa jazdy stanu Illinois.

Zgodnie z przepisami stanu Illinois (625 ILCS 5/6-102) z obowiązku posiadania prawa jazdy stanu Illinois zwolnione są między innymi następujące osoby:

  • Nierezydenci posiadający ważne prawo jazdy wydane w kraju ojczystym lub stanie USA, w którym na stałe zamieszkują; takie osoby mają prawo do prowadzenia pojazdów przez okres przebywania w stanie Illinois;
  • Nierezydenci studiujący w college lub na uniwersytecie w stanie Illinois oraz ich małżonkowie i dzieci, o ile posiadają ważne prawo jazdy wydane przez stan USA, w którym są rezydentami;
  • Nierezydenci, którzy stali się rezydentami stanu Illinois, mogą przez okres pierwszych 90 dni od dnia kiedy stali się rezydentami, prowadzić te pojazdy, do prowadzenia których mieli prawo w kraju ojczystym lub stanie USA, w którym na stałe zamieszkiwali. Osoby takie muszą posiadać ważne prawo jazdy wydane w kraju ojczystym lub stanie USA, w którym na stałe zamieszkiwały. Po upływie wspomnianych 90 dni, osoby takie muszą wnioskować o wydanie prawa jazdy stanu Illinois.

UWAGA: Wyjeżdżając z Polski do USA należy zabrać ze sobą tłumaczenie polskiego prawa jazdy na język angielski, dokonane przez zawodowego tłumacza. Tłumaczenia polskiego prawa jazdy można też dokonać w USA; w tym przypadku, musi być ono poświadczone przez notary public. Pomimo iż posiadanie tłumaczenia prawa jazdy na język angielski nie jest obowiązkowe, w przypadku zatrzymania przez policję, ułatwi ono funkcjonariuszowi policji zweryfikować ważność polskiego prawa jazdy. Powyższa informacja zawarta jest na stronie internetowej Sekretarza Stanu Illinois, www.cyberdriveillinois.com.

A to źródło - http://www.polishconsulatechicago.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio a ja Ci radze wziasc takie miedzynarodowe prawo jazdy,troche kosztuje ale wrazie czego pokazesz

jestes na tyle mlodym uzytkownikiem forum ze nie czytales wielu tematow-postow na forum wtedy bys wiedzial ze lepiej miec takie cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...