Skocz do zawartości

Prawo Jazdy


Szarakdorsz

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywac pewnie mozesz , ale uwazaj z ubezpieczeniem na to prawo jazdy .....moj szwagier obywatel USA tak jezdzil , do momentu wypadku ....ubezpieczenie oczywiscie go przyjelo , pieniazki wzieli a jak stal sie wypadek to sie wypieli i nie chca wyplacic za skasowane auto , bo brak polskiego prawa jazdy i teraz ma wieki problem i musi sie sadzic z ubezpieczeniem ....radze dokladnie sprawdzic warunki ubezpieczenia i zycze bezkolizyjnej jazdy oczywsicie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Na stronie Fostera znalazłem takie wyjaśnienie :

"Polskie prawo jazdy uprawnia do prowadzenia samochodu na terytorium Stanów Zjednoczonych, jednak posiada kilka ograniczeń.

Po pierwsze, podczas kontroli należy przedstawić inny dokument weryfikujący tożsamość (np.paszport). Po drugie, większość stanów (w każdym stanie obowiązują wewnętrznec przepisy dotyczące prawa jazdy) określa maksymalny okres czasu, w którym można prowadzić samochód. Najczęściej jest to okres 3 miesięcy.

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy o które można aplikować w urzędzie miasta, w ktorym prawo jazdy zostało wydane. Koszt wydania takiego dokumentu wynosi 25 PLN - dokument jest ważny przez okres 3 lat."

Więcej na ich stronie - http://www.jobster.p...awo-jazdy-w-usa

Jeżeli coś się nie zgadza to ktoś z forum pewnie to zweryfikuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Fostera znalazłem takie wyjaśnienie :

"Polskie prawo jazdy uprawnia do prowadzenia samochodu na terytorium Stanów Zjednoczonych, jednak posiada kilka ograniczeń.

Po pierwsze, podczas kontroli należy przedstawić inny dokument weryfikujący tożsamość (np.paszport). Po drugie, większość stanów (w każdym stanie obowiązują wewnętrznec przepisy dotyczące prawa jazdy) określa maksymalny okres czasu, w którym można prowadzić samochód. Najczęściej jest to okres 3 miesięcy.

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy o które można aplikować w urzędzie miasta, w ktorym prawo jazdy zostało wydane. Koszt wydania takiego dokumentu wynosi 25 PLN - dokument jest ważny przez okres 3 lat."

Więcej na ich stronie - http://www.jobster.p...awo-jazdy-w-usa

Jeżeli coś się nie zgadza to ktoś z forum pewnie to zweryfikuje ;)

tez to czytałem ale nie wiem tez na ile są to akutalne informacje i dlatego zapytałem , bo moze ktoś juz to praktykował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...