Jump to content

K1 Czy I- 130 ?


Gloon

Recommended Posts

Witam. Szukałem podobnych tematów ale nadal nie mam jasności sytuacji wiec zdecydowałem ze napisze osobny post. Jestem obywatelem USA od 15 roku życia ( obecnie 28 lat ). Od dłuższego czasu mieszkam w Polsce ( około 10 lat) z powodu szkoły i studiów. W Polsce mam dziewczynę/narzeczona, od 5 lat jesteśmy razem. W najbliższym czasie chciał bym się przeprowadzić do USA i zabrać Ją ze sobą. I teraz moje pytania:

K1 czy I- 130 ? ( która opcja szybsza lub mniej kłopotliwa od strony biurokratycznej )

Czy ślub lepiej wziąć w Polsce czy w USA ?

Jak długo muszę pracować/mieszkać w USA żebym mógł Ją sponsorować w ramach K1 lub I-130 ?

Czy będą potrzebni dodatkowi sponsorzy ?

Może jakiś inny sposób na zalegalizowanie jej pobytu w USA tak byśmy mogli razem mieszkać i w przyszłości oboje pracować.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

http://www.visajourney.com/content/compare

Slub - bez znaczenia. Jezeli mieszkasz w Polsce to moim zdaniem zdccydowanie I-130 po wzieciu slubu - wyjezdzacie razem a Twoja zona ma zielona karte i moze natychmiast pracowac a nie bujac sie z AOSem przez nastepne kilka miesiecy.

Sponsorzy dodatkowi beda oczywiscie potrzebni jezeli Ty nie masz zadnych dochodow w US.

Kiedys dla takich jak Ty byl DCF (Direct Consular Filing), w tej chwili wysyla sie I-130 do Chicago w krajach w ktorym nie ma oddzialu USCIS w ambasadzie (czyli w Polsce) - natomiast sa przeslanki wskazujace ze US citizeni mieszkajacy poza USA i wysylajacy I-130 do Chicago sa obslugiwani szybciej niz normalne I-130.

Link to comment
Share on other sites

Kzielu dziękuje za odpowiedz. I jeszcze kilka pytań odnośnie sponsorów: Jakimi dochodami musi wykazać się sponsor ? Czy musi mieszkać określony czas w USA ? Gdybym takowego nie znalazł ( tak też możne być. Z rodzina najlepiej na zdjęciach :P ). Jak długo musiał bym mieszkać w USA i jakie dochody osiągnąć by być sponsorem żony, zakładając że ślub wezmę w Polsce przed wyjazdem ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.uscis.gov/files/form/i-864instr.pdf

http://www.uscis.gov/files/form/i-864ainstr.pdf

http://www.uscis.gov/files/form/i-864p.pdf

Poczytaj to wszystko - w ostatnim masz poverty guidelines. Nie ma (OIDP) wymaganej długości mieszkania, musisz tylko udokumentować dochody - payslipy, list od pracodawcy. Wiadomo ze tax returns mieć nie będziesz jeżeli nie osiągałeś dochodu.

Sponsor musi być permanent residentem albo US citizenem i musi się wykazać odpowiednimi dochodami dla swojego household size + Was wg. poverty guidelines.

Link to comment
Share on other sites

Gloon o tym pisla kiedys Karina jakie sa plusy i minusy takiego czegos jak k-1 czy tez I-130..

jak wezmiesz slub w Polsce to zapominasz o k-1 ..

co do dodatkowego sponsora to moze ktos byc z ulicy ,z forum,,wazne aby podpisal odpowiednie papiery i mial odpowiedni dochod.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...