Skocz do zawartości

Szansa Na B2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałam jak zapewne wiele osob na tym forum przedstawic swoja osobista sytuacje w sprawie wizy turystycznej b2 i prosic jakies zyczliwe osoby o ewentualne komentarze czy rady.

Otoz wyjezdzam z osoba towarzyszaca no rok do Kanady do pracy, w trakcie rocznego pobytu tam, chcialabym wyskoczyc na wakacje do USA. Bylismi juz oboje w USA rok temu na wizie J1. W tej chwili jestesmy studentami, jednakze zamierzamy bronic sie w czerwcu przed naszym wyjazdem. Mamy w Polsce rodzine, ale nie pracujemy wiec nie do konca wiem jakie zwiazki z Polska wykazac? Czy wiza na roczna wymiane do Kanady bedzie dla nas atutem przy staraniu sie o b2? Co jeszcze mozemy pokazac zeby uwiarygodnic fakt, iz nie zamierzamy zostawac w USA. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa1234 masz na mysli wyjazd na IEC do Kanady-program pracy wakacyjnej? a wiesz o tym ze takie pozwolenie dostaje sie na e-maila i wtedy bedziesz musiala takie cos pokazac na rozmowie jak padnie pytanie o cel wyjazdu do Kanady na 1 rok.Bo nie bedziesz miec wklejonej wizy do paszportu.

Pamietaj tez ze jest wazne czy wszystko bylo ok z pobytem na J-1 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałam jak zapewne wiele osob na tym forum przedstawic swoja osobista sytuacje w sprawie wizy turystycznej b2 i prosic jakies zyczliwe osoby o ewentualne komentarze czy rady.

Otoz wyjezdzam z osoba towarzyszaca no rok do Kanady do pracy, w trakcie rocznego pobytu tam, chcialabym wyskoczyc na wakacje do USA. Bylismi juz oboje w USA rok temu na wizie J1. W tej chwili jestesmy studentami, jednakze zamierzamy bronic sie w czerwcu przed naszym wyjazdem. Mamy w Polsce rodzine, ale nie pracujemy wiec nie do konca wiem jakie zwiazki z Polska wykazac? Czy wiza na roczna wymiane do Kanady bedzie dla nas atutem przy staraniu sie o b2? Co jeszcze mozemy pokazac zeby uwiarygodnic fakt, iz nie zamierzamy zostawac w USA. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

wg mnie masz szanse na b2. jesteś w canadzie pracujesz tam legalnie,zarabiasz kase, chcesz pozwiedzac usa, stać Cie na to, bo przeciez zarabiasz to czemu nie?

podejrzanie by wyglądalo gdybys np chciala wjechac juz do usa pod koniec swojej legalnej pracy tam czy nawet na samym koncu...ktos móglby pomyśleć nawet: "skonczyla prace...chce teraz tu..."

moja propozycja taka zebys wnioskowała juz o wize np teraz przed obrona będąc jeszcze w kraju :)

i na rozmowie moowisz co i jak :)

oczywiście konsul zapyta czym się zajmujesz w kraju?: "niczym"..odpowiadasz

moowisz dalej: "zdobywam doświadczenie poza granicami naszego kraju do świeżo zdobytego dyplomu"

sa to jakies plusy ze bedziesz w Kanadzie legalnie ..

ale lepsze to tutaj sie starac o wize niz w Kanadzie ..

tak, wg mnie tez...chociaz znam juz tyyyle osob co w anglii np byly po wizy i tez jest ok, pracuja zagranicą, związku z krajem zadnego, bo przeciez meiszkaja tam gdzie pracują..i wizy są-b2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...