Skocz do zawartości

Wyrobienie Polskiego Paszportu W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

siema

mieszkam w Bostonie i potrzebuję informacji o wyrobieniu polskiego paszportu w usa. wiem że są 3 miejsca w usa. chicago, nowy jork i waszyngton.

które papiery, czy można to zrobić przez internet i ile czasu zajmuje.

będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz przez internet ,,czasami sa spotkania w Bostonie na temat paszportow i tam zbieraja wnioski ale o tym dowiesz sie z google czy i kiedy takie cos bedzie mozliwe,pisze tez do Konsulatow z zapytaniem kiedy cos bedzie w Bostonie

a paszport moze i za 2 miesiace otrzymasz jak dobrze bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja kiedys wyrabialam to musialam czekac 6 mesiecy :D ( a to byly czasy gdzie nie pobierano odciskow) wiec watpie aby sie w 2 wyrobil choc kto wie. musisz stawic sie osobiscie w placowce poniewaz pobieraja odciski palcow, nastepnie wysylaja wszystko do PL, tam produkuja paszport odsylaja do Ambasady w USA i ponownie musisz sie stawic po odbior poniewaz sprawdzaja odciski po raz kolejny czy wszytsko jest ok i pomylki nie bylo przy produkcji. Tak przynajmniej mi opisala proces jedna z placowek jak bylam zainteresowana wymiana paszportu, ze wzgledu na zmiane nazwiska :) wiec przez internet nic nie zalatwisz, jedynie informacje dostaniesz jak przebiega proces i co jest wymagane :D

p.s. jest wiecej placowek w usa niz tylko 3, ja np podlegam pod LA. No ale ciebie to nie dotyczy, poniewaz ty na wschodnim wybrzezu mieszkasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

A ja mam następujące pytanie:

Czy jeżeli przesiedzialem w stanach pobyt z wizy J1, i zostało mi odmowione przedłużenie pobytu na F1, ale mimo wszystko zostałem, to czy moge wyrobić paszport w ambasadzie w NY bez problemow czy jest szansa, ze mnie sprawdza i deportuja? Moj stary paszport jest ważny do 2014 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie:

Czy jeżeli przesiedzialem w stanach pobyt z wizy J1, i zostało mi odmowione przedłużenie pobytu na F1, ale mimo wszystko zostałem, to czy moge wyrobić paszport w ambasadzie w NY bez problemow czy jest szansa, ze mnie sprawdza i deportuja? Moj stary paszport jest ważny do 2014 roku.

Mozesz bez problemu. Twoj status nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ambasadzie nikogo nie obchodzi Twoj status.

My niedawno z mezem odnowilismy Polskie paszporty- niewazne juz 3 lata. Po miesiacu przyszly do domu.

I tu ciekawostka taka :) : na nasze niewazne juz paszporty bez problemu bralismy udzial w wyborach w Konsulacie;)

Chcielismy sprawdzic, czy sie uda, zarejestrowalismy sie online i nikt nie robil zadnego problemu. Ale tez nikomu sie nie chcialo dokladnie ogladnac paszportu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...