Skocz do zawartości

Własny Pracodawca Wiza J1


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam w Stanach znajomego, który ma własną firmę. Firma zajmuje się sprzątaniem biurowców, marketów itp. Tenże znajomy chciałby mnie zatrudnić legalnie. Czy może to zrobic na podstawie wizy J1 czy raczej H-2B? Dodam, że w czerwcu kończę studia, a J1 jest chyba raczej dla studentów.... Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z linku na gorze strony :

"Wizy H przeznaczone są dla osób podejmujących pracę tymczasową na wcześniej ustalonych warunkach w zawodach wymagających wysokich kwalifikacji, jak również dla osób pracujących na stanowiskach tymczasowych w zawodach, w których występuje niedobór pracowników na terenie USA, a także osób udających się na szkolenie organizowane przez pracodawcę. "

Wizy J-1 przeznaczone są dla osób pragnących podjąć w Stanach Zjednoczonych zatrudnienie, staż lub prowadzić badania na wcześniej ustalonych warunkach w ramach zatwierdzonego programu sponsorowanego przez placówki oświatowe lub organizacje typu non-profit.

Czyli zadna z tych wiz ciebie nie obejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a co z tym :

Wizy H-2 przeznaczone są dla pracowników wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych, udających się do pracy tymczasowej lub sezonowej do Stanów Zjednoczonych w zawodzie, na który istnieje w USA zwiększone zapotrzebowanie. Przed złożeniem petycji na formularzu I-129H w Urzędzie Imigracyjnym właściwym dla miejsca zatrudnienia, pracodawca powinien uzyskać z Ministerstwa Pracy specjalne zaświadczenie (labour certificaiton), potwierdzające, że w USA brakuje pracowników wykonywujących ten rodzaj pracy.

Wiza ta jest ściśle powiązana z certyfikatem wydanym przez Departament Stanu, który określa czas pobytu, warunki, status i charakter pracy. Wizę H-2B można otrzymać na maksymalnie 3 lata, zaś osoba ubiegająca się o nią otrzymuje ją na maksymalnie 1 rok z możliwością przedłużenia. Na program ten można wyjechać nawet nie będąc studentem, ani uczniem żadnej ze szkół policealnych.

W takim razie o jaką wizę miałabym się ubiegac?? Czy to nie przejdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz wyjechać na obecne wakacje to jedynym wyjściem jest J1. H2B to wiza pracy sezonowej dla pracowników niewykwalifikowanych o wizę takową stara się pracodawca w DOL a potem w USCIS. Poza tym jedym z warunków uzyskania tej wizy jest udowodnienie, ze nie ma w okolicy amerykanów gotowych na podjęcie tej pracy, poza tym gdzie tu sezonowość pracy ? szanse na taką wizę z twoim znajomym są niewielkie. Na Wizę J1 kwalifikujesz się jeżeli będziesz bronić się po wizycie w Ambasadzie. Także zapisuj się do programu puki masz czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak wyjechalam na J1 , mialam podobna sytuacje ze konczylam studia .....jednak bylo bardzo latwo ja dostac poprzez work&travel program , nawet nie musialam sie satwic u konsula ...dali wizy wszystkim ludziom w programie praktycznie ......we wniosku bylo pytanie " kiedy konczysz studia " wpisalam ze bronie mgr po powrocie z programu W&T.....obronilam sie dzien przed wylotem i nikt tego nie sprawdzil , dyplom mgr doslali mi juz do stanow.........a wiza J1 pozwolila na zalatwienie prawa jazdy stanowego , social security nr do rozliczen podatkowych ......duzo benefits na tej wizie jest , jak np. Karina nie raz pisala czy osobiscie mi to tlumaczyla , jesli stad wyjedziesz a byles na tej wizie i przedluzyles pobyt , nie dostajesz bana na 10 lat , zeby znow wjechac .........Wize J1 mozesz tu na miejscu zmienic na inna jesli zdecydujesz zostac i leganie pracowac, bo te najczesciej sa na pol roku ....( zalezy jak dlugi jest zamiar Twojego pobytu tu )

Nie wiem jak to jest z wiza H2B ....moze ktos ma doswiadczenia i sie podzieli nimi .....mysle ze ciezej bedzie ja dostac do zwyklego sprzatania , bo takich firm sprztajacych to tu jest ogrom i wiekszosc z Polski i okolic przylatuje tu sprzatac albo remontowac i zostaje na czarno , i dla wszystkich tu jest jasne o co chodzi ....... nie wiem jak konsul na to popatrzy ale ja bym uwazala , bo to jest malo przekonywujace ( choc nie mowie ze niemozliwe ) , tym bardziej ze tez konczysz studia i bedziesz sie staral o H2B do sprztania tu ? Moze poszukaj cos w zawodzie swoim, o koniecznosci szkolenia jezyka by byc bardziej wiarygodnym .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialam dodac ze program W&T zalatwia sie wiele miesiecy przed wyjazdem i zalatwieniem wizy .....targi pracy sa juz w marcu .....wiec dla Ciebie moze to juz byc za pozno niestety...chyba ze znajdziesz sam pracodawce i na wlasne reke z nim sobie zalatwisz wszystko to sie moze wyrobisz .......sprwadz to w jakims biurze organizujacym work&travel ....powodzonka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kzielu napisal ze zalatwic komus wize H2B to beda koszta bo nie ma tak ze sie da ogloszenie w 1 gazecie a jak rozmowy przeprowadzic,jak udowodnic ze kogos sie szuka a nie mozna znalesc na lokalnym rynku?..,do tego pracodawca sie zna na takim czyms? a jak sie nie zna to prawnik -wiec dobry prawnik a wtedy sa wieksze koszta tego..

wiec odpowiednia bedzie wiza J-1 i program work i travel :)

wiele razy bylo pisane na forum o tym jak kto jest jak ktos konczy studia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...