Skocz do zawartości

Szczepienia Dzieci Obowiazkowe ?


kanadol

Rekomendowane odpowiedzi

Wtedy dziecko moze byc zwolnione z tego obowiazku, z tym ze indiwidualne stany maja rozne przepisy na ten temat. Naprzyklad potwierdzenie lekarza ze szczepionka moze byc nie zdrowa, itp. Czasami jest tez wymog potwierdzenia od wladzy religijnej ze jestes zaagazoway w ta wiare i ze faktycznie sa przeciwko szczepieniu. Notabene, mormoni nie maja nic przeciwko temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie szczepienia sa obowiazkowe sprawdz ktore. Jesli dziecko jest uczulone na niektore skladniki szczepionek tez moze byc zwolnione

Szkoly katolickie przyjmuja dzieci do szkoly bez szczepien, przynajmnniej w miescie NY.

W szkolach publicznych jak powiesz ze jestes islam, to mozesz uniknac szczepienia.

Nie wiem nic o udowodnianiu ze jestes islam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli mam przekonania religijne ktore zabraniaja mi szczepic np. jestem mormonem ?

co jesli dziecko mialo uczulenie na wczesniejsze szczepionki ?

Przed przyjęciem do szkoły w NY trzeba dostarczyć kartę szczepień .W innym przypadku dziecko nie zostanie przyjęte. Jeśli jest uczulone na jakieś szczepionki to z pewnością przedstawienie jakiejś dokumentacji lekarskiej usprawiedliwi fakt odstąpienia od szczepienia. Jeśli zaś przeszkodą w szczepieniu dziecka ( które ma uchronić je przed chorobami) jest religia to myślę ,że trzeba poszukać sobie inteligentniejszej religii do swoich przekonań a dobro dziecka stawiać jako cel ważniejszy niż jakaś idiotyczna religia. Nie wyobrażam sobie aby narażać życie i zdrowie swojego dziecka ze względów religijnych.To jest fanatyzm religijny.Paranoja i totalna głupota.

Przykład kolejnej idiotycznej wiary http://pytamy.pl/tit...nzlticaid=6e12a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Przed przyjęciem do szkoły w NY trzeba dostarczyć kartę szczepień .W innym przypadku dziecko nie zostanie przyjęte. Jeśli jest uczulone na jakieś szczepionki to z pewnością przedstawienie jakiejś dokumentacji lekarskiej usprawiedliwi fakt odstąpienia od szczepienia. Jeśli zaś przeszkodą w szczepieniu dziecka ( które ma uchronić je przed chorobami) jest religia to myślę ,że trzeba poszukać sobie inteligentniejszej religii do swoich przekonań a dobro dziecka stawiać jako cel ważniejszy niż jakaś idiotyczna religia. Nie wyobrażam sobie aby narażać życie i zdrowie swojego dziecka ze względów religijnych.To jest fanatyzm religijny.Paranoja i totalna głupota.

Przykład kolejnej idiotycznej wiary http://pytamy.pl/tit...nzlticaid=6e12a

Witam, jestem nowy na forum, aczkolwiek od czasu do czasu je przeglądam w poszukiwaniu ciekawych historii.

Sprawa szczepionek mnie zainteresowała, ze wględu na moje osobiste doświadczenia przy zapisach do przedszkola.

W Massachusetts szczepienia są wymagane, ale... nie obowiązkowe. Każdy może powołać się na regułę sumienia (wiary) bądź przedstawić opinię lekarza.

http://www.nvic.org/Vaccine-Laws/state-vaccine-requirements/massachusetts.aspx

osobiście uważam, że szczepienia przeciwko chorobom, które w USA nie występują są bezcelowe; np. polio od 1980 do 1990 było tylko 164 przypadki z czego 154 wywołane - SZCZEPIONKĄ. Źrodło: www.cdc.gov.

Zatem drogi Panie dareknow0 opinia, że Pan sobie czegoś nie wyobraża, jest jedynie przejawem Pana obaw. Dla mnie głupotą jest szczepienie dzieci szczepionkami zawierające metale ciężkie, które niejednokrotnie powodują nieodwracalne zmiany w organiźmie dziecka. Dlatego w USA 50% ceny szczepionki stanowi zabezpieczenie na poczet ew. pozwów i odszkodowań. Przykład Japonii, która zrezygnowała z obowiązkowych szczepień przed 5 rokiem życia pokazał, że o 99% można zapobiec zachorowaniom na autyzm. - żródło; VAERS.

NIestety w Polsce GUS nie zbiera danych na temat powikłań po szczepieniach.

W USA mamy VAERS ( http://vaers.hhs.gov/index ) oraz VIC gdzie wyraźnie widać JAKIE powikłania fundują nam korporacje i firmy farmaceutyczne.

Mój pediatra oficjalnie odradza szczepienia. W Kindergarten mojego syna na 22 dzieci tylko jedno jest szczepione.

Do mnie osobiście przemawiają dane statystyczne. Przykład POLIO jest tutaj dość dobry: 164 przypadki w ciągu 20 lat na ~240 mln mieszkanców w USA z czego 154 przypadki wywołane szczepionką. Na pozostałe 10 przypadków 8 osób zaraziło się poza USA. Dodam że 99% osób zarażonych Polio nie wie, że przechodzi właśnie chorobę, bo tylko 1% przypadków ma postać agresywną. Niestety nie ma to związku z przebytym szczepieniem a jedynie z postacią wirusa i jego mutacją.

Co ciekawe spośród osób, które w latach 1980-1999 w USA zapadło na tę chorobę wszyscy byli szczepieni a do zarażenia doszło już kilka lat po iniekcji. źrodło: www.cdc.gov

Zatem podsumowując: jakie można mieć konsekwencje? Zależy od stanu, ale w większości żadne. A jeśli jesteś rezydentem jakiegoś stanu sprawdź jakie jest prawo stanowe. Zaręczam że zawsze jest odstępstwo od szczepienia i w USA 64% z niego korzysta. żródło: CDC

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Mysle ze temat bardzo ciekawy.

Jakie powody musze miec zeby nie szczepic swojego dziecka ?

Przekonania religijne to juz wiemy np. mormoni ktorzy sie nie szcepia i w ogole sa najbardziej zdrowa

grupa spoleczenstwa amerykanskiego.

Jakie konsekwencje prawne moge poniesc jesli nie zaszczepie dziecka z powodu tylko przekonan zdrowotnych.

Jakie sa wymogi zeby zapisac sie do kosciola mormonow ? ( naleze do kosciola katolickiego ale dla dobra dziecka jestem w stanie zmienic nawet kosciol na papierze oczywiscie)

Jakie inne religie zabraniaja szczepien dzieci ?

Tak w ogole na marginesie, to widze ze wolnosci osobiste ktore zapisane sa w konstytucji tak w usa jak i w polsce

sa tylko na papierze (patrz szcepionki). Orwell wiecznie zywy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...