Skocz do zawartości

Wiza Tranzytowa


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, kupiłam już bilet na 30 maja do SF, wracam 21 czerwca przez Toronto, wiem i wiedziałam wcześniej, że do Kanady można wjechać bez wizy jeżeli posiada się paszport biometryczny - nie skojarzyłam, że ja - mając tam przesiadkę i stary paszport będę takową musiała mieć, po prostu kretynka ze mnie jest i tyle!! Moim kryterium wyboru była cena, i nie myslałam racjonalnie :( Na stronie ambasady Kanady informacje nt. wizy tranzytowej są bardzo okrojone, znaczy wiem,że nie ma opłaty manipulacyjnej, czas oczekiwania na rozpatrzenie około 2 tygodni... generalnie jest to opisane bardzo niejasno ( w porównaniu do wizy do USA), stąd mam pytanie może ktoś z Was ostatnio ubiegał się o taką wizę, ile orientacyjnie czekał i jak wyglądała procedura.

Moją sytuację pogarsza fakt, że zaraz po świętach jadę na delegację zagraniczną, na której musze mieć paszport:/

A może lepszym rozwiązaniem będzie wyrobienie po prostu paszportu biometrycznego, unieważnienie starego - tam jest wiza, ale czytałam, że jak nie będzie przedziurkowana to będzie ok - tylko z drugiej strony co ja powiem urzednikowi na lotnisku...

będę baardzo wdzięczna za podpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze zadnego problemu abys miala 2 paszporty i na tych 2 leciala do USA a potem pokazala na granicy 1 jak bedziesz w Kanadzie

tak ludzie lataja do USA -ze maja 2 paszporty :) wazne aby nie przedziurkowali Ci waznej wizy w nie waznym paszporcie .

No i mozesz teraz leciec zagranice a i tak zostawiasz sobie nadal stary paszport.

lepsze to niz isc po wize :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj też nie widzę żadnego problemu. Idziesz i składasz wniosek o nowy paszport. Za 30 dni przy odbiorze nowego zostanie Ci przedziurkowany stary ( z wyjątkiem strony z wizą) .W tym czasie ani jednego dnia nie zostaniesz bez ważnego paszportu . Do USA i Kanady pojedziesz z dwoma paszportami ( starym i nowym) .

Gdzie tutaj jest problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi!!... zdenerwowałam się wczoraj, jak uświadomiłam sobie, że przecież muszę mieć wizę lub paszport. Tak teraz, wygląda to bezproblemowo :), ale :P też tym sposobem z dwoma paszportami będę bardziej zestresowana na lotnisku w SF przy urzędniku imigracyjnym, bo lecę sama pozwiedzać trochę. W każdym razie jeszcze raz DZIĘKUJĘ chłopaki! :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie taki sam problem, tylko ze nie mam czasu na wyrobienie wizy kanadyjskiej, wniosek o nowy paszport zlozylem w poniedzialek tj. 2.04.2012r., wylatuje natomiast 10.04.2012 jest szansa ze paszport dojdzie do piatku ( 6.04.2012) jezeli nie, lece na starym paszporcie, bez wizy tranzytowej, innego wyjscia za bardzo nie mam- bede probowal:-) Szczerze mowiac latam troche po swiecie i nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim, nie ma to dla mnie poprostu sensu.

Odnosnie ambasady kanadyjsiej to faktycznie informacji na stronie jest bardzo malo, probowalem dzwonic do nich na infolinie, Pani ktora odbiera telefon jednak wie jeszcze mniej anizeli jest na stronie i w kolko powtarza ze wszystkie informacje za zawarte na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemot takie tez zasady ma USA,ze bez wizy turystycznej lub tez tranzytowej takie cos nie wyjdzie jak przesiadka

Co do przewoznika to zalezy jak zna przepisy ale na granicy mozna juz nie przejsc odprawy paszportowej..

przed 1 marca 2008 bylo na stronie Ambasady Kanady napisane ze obojetnie czy lecisz do Kanady ,czy tez masz tam przesiadke musisz miec stosowna wize ,czy to turystyczna czy tez tranzytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...