Skocz do zawartości

Karta Debetowa A Płatności W Usa


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja posiadam wypukla karte Visa USD z Banku PekaoSA. Placilem nia w wielu miejscach, rowniez on-line i nie mialem zadnych problemow. Jest to karta debetowa.

Ja z tą kartą miałem same problemy...moglem wyciągać kasę tylko z bankomatu (za każdym razem prowizja) a w każdym sklepie karta była odrzucona. Za to z platnościami online problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem kilka zakupów w Chicago.we wszystkich sklepach składałem podpis jak na kredytówce.w jednym sklepie na wyświetlaczu pojawila sie opcja wyboru rodzaju karty.wybralem debit bo taka mam,ale transakcja zostala odrzucona.jak wybralem credit to poszlo bez problemu.Pani w sklepie powiedziala,ze czesto karty debit z europy sa czytane w USA jako credit i taki rodzaj trzeba wybierac.tak czy inaczej kupuje bez problemu.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Bedac w USA doslownie wszedzie placilem karta debetowa Pekao SA, prowadzona w USD.

Nigdy i nigdzie nie mialem z tym problemu (oprocz mniejszych stacji benz, gdzie w ogole PL karty dystrybutor nie akceptowal) - karta wszedzie byla odczytywana automatycznie jako "credit", a jesli nie byla, to wybieralem opcje "credit" i nie bylo problemu.

Chociaz musze przyznac, ze gdy przez internet rezerwowalem samochod, to wolalem to robic za pomoca karty kredytowej, zeby pozniej nie byc zaskoczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wszystkim płacacym w usa kartami polecam karte walutową w USD np w WBK lub innym banku z walutomatu i serwis walutomat.pl.

Ja kupuje dolary po średnim kursie w walutomacie cała operacja trwa króciutko natomiast cały koszt jaki ponosze to roczna opłata za kartę dolarowa- niewielka...

Całą procedure kupna waluty opisałem juz w jednym poście na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa jest bajecznie prosta, kazda debetowka z logiem Visa / MC jest rozliczana po pre-authorisation jezeli jest wydana przez zagraniczny bank, dlatego tez nie uzywa sie PINu tylko podpis. Nie tylko w USA tylko na calym swiecie.

Wiec jak ktos nie mogl na debetowke wynajac auta to ze swojej wlasnej winy i uczciwosci, "is it credit" - "of course it is" i koniec dyskusji. Jest wiele bankow w PL ktore nie drukuje "debit" na swoich kartach i sa one jak najabrdziej wypukle.

A co do masterca z WBK w USD sprobujcie kiedys zaplacic nim w innej walucie i trzymajcie sie stolka.

Jedynym kontem w PL o ktory mi wiadomo ktore jest roliczane w USD jest Alior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...