Skocz do zawartości

Karta Debetowa A Płatności W Usa


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dorzucę kamyczek, coś co było w sumie już napisane. Jak pracowałem w hotelu, z praktycznego punktu widzenia wyglądało to tak... hotel liczył sobie 50$ depozytu za każdą dobę. Teraz jak klient przychodził z kredytówką -

to taką transakcję się wpierw autoryzowało i jeśli limit na karcie kredytowej / suma środków na koncie pod kartą debetową była odpowiednia to dostawałem potwierdzenie i numer autoryzacji. To jeszcze nie znaczyło wykonania transakcji. Aczkolwiek, w przypadku kredytówki zmniejszał się limit na karcie możliwego zadłużenia, a z debetówki (podpiętego konta) pobierało środki - a historii rachunku klient miał ją jako 'pending'. Przy checkout klienta, u tego z kredytówką po anulowaniu kodu transakcji, właściciel odzyskiwał limit karty (o wartość zatrzymaną). Ten z debetówką miał gorzej, bo musiał czekać z kilka dni na powrót środków - często jednak było tak, że był już u mnie dzień później bo zajrzał sobie na konto :)) i wielkie zdziwienie.

Ta sama zasada działania dot. wypożyczania samochodu w większych sieciach. Moim zdaniem w USA debetówka może być problematyczna, ale przy zwykłych płatnościach nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Ja wybieram się do USA pod koniec kwietnia.Wymyśliłem sobie,że zabiore ze sobą kartę debetową,wypukłą z Alior Bank mastercard.(napis DEBIT)

Dużo dowiedziałem się z tego forum,ale poinformowano mnie w banku,że wybierając mastercard będzie lepiej niż visa.

Jak do tej pory wydawało mi się ,że to właśnie visa jest bardziej powszechniejsza.

Chce tam zrobić zwykłe zakupy i ew.kupić bilety na mecz NBA bez wynajmowania samochodu czy pokoju w hotelu.Tylko restauracje,ciuchy i elektronika.Sądzicie,że będą jakieś komplikacje?

Pierwszy raz jade do Stanów więc przepraszam jeśli zaśmiecam forum takimi pytaniami,ale chcę mieć pewność,że uda mi się uniknąć problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem bilety na NBA debetówką kiedyś, normalnie przez sieć można nią płacić. Tylko, że to była debetówka z amerykańskiego banku, nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie.

p.s

przygotuj się na szalone ceny jeśli chodzi o bilety na play-offs w większych miastach, a i w oklahomie pewnie nie tanio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mnie uprzedzono ,że ceny pójdą w góre:)Wybieram się do Chicago,a jak drużynie idzie dobrze to ceny też są"dobre".No nic wezmę lornetkę i będę się delektował meczem z balkonu.

Spróbuję kupić tą debetówką,a jak się nie uda to rodzinka mnie wspomoże kartą tamtejszego banku :)

A czy z pozostałymi zakupami nie będzie problemu z polską debetówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wybieram się do USA pod koniec kwietnia.Wymyśliłem sobie,że zabiore ze sobą kartę debetową,wypukłą z Alior Bank mastercard.(napis DEBIT)

Dużo dowiedziałem się z tego forum,ale poinformowano mnie w banku,że wybierając mastercard będzie lepiej niż visa.

Jak do tej pory wydawało mi się ,że to właśnie visa jest bardziej powszechniejsza.

Chce tam zrobić zwykłe zakupy i ew.kupić bilety na mecz NBA bez wynajmowania samochodu czy pokoju w hotelu.Tylko restauracje,ciuchy i elektronika.Sądzicie,że będą jakieś komplikacje?

Pierwszy raz jade do Stanów więc przepraszam jeśli zaśmiecam forum takimi pytaniami,ale chcę mieć pewność,że uda mi się uniknąć problemów

VISA/MasterCard/Dinner's/American Express karty obsługiwane przez te firmy bez problemu funkcjonują. Za wyjątkiem wersji 'electron' tutaj nie ręczę, bo tego w USA nie widziałem w ogóle. Poczytaj sobie na forach bankowych jeszcze co ludzie piszą, bo posiadanie odpowiedniej karty to połowa sukcesu. Znajomy kiedyś pojechał z wypukłą kartą (chyba wydaną przez Polbank). Okazało się, że co noc w Polsce (dzień w USA) system transakcyjny nie funkcjonował. Miał sporo problemów z płatnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zwrócenie mi uwagi na temat transakcji nocnych w banku.

Już mi bank potwierdził,że transakcje bez problemu realizują całą dobę.

Ostatecznie wypłata gotowki mi pozostanie.

Bardzo wam dziękuję za pomoc.Dowiedziałem się wszystkiego co było mi potrzebne.

Teraz tylko dokulać 1 dzień w pracy i w droge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...