Skocz do zawartości

Karta Debetowa A Płatności W Usa


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za kilka miesięcy wybieram się do Stanów w celach turystycznych. Niedługo czeka mnie kupno biletów lotniczych i załatwianie noclegów i wynajęcie samochodu. Posiadam kartę MasterCard Debit Gold w mbanku. Pani na mlinii mówiła mi że jest to karta debetowa ale z właściwościami kredytowej (korzysta tylko ze środków dostępnych na koncie). Mówiła że nie powinno być problemow z płatnościami w USA i że będą ją honorowali. Ale nie jestem przekonany, dlatego wolę zapytać się Was, pewnie wiecie więcej na ten temat niż panii z mlinii :) Myślicie że z taką kartą załatwię wszystko co trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Karta MasterCard Debit Gold to karta debetowa, a nie kredytowa.

Bo jakież ona by miała właściwości kredytowe, gdyby korzystała tylko ze środków dostępnych na rachunku?

Zresztą nawet na stronie mbanku ta karta znajduje się pod zakładką "karty debetowe":

http://www.mbank.pl/...ard-debit-gold/

Dlatego tą kartą raczej biletów przez internet nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mu karta kredytowa. Nie musi od razu zakładać konta walutowego.

http://www.bph.pl/pl...o/mc_debit_gold

Tutaj są jej właściwości i jest napisane że można kupić bilety/samochód. Sam już nie wiem.

Mówiłeś, że masz kartę kredytową w mbanku, a wklejasz link do karty kredytowej w banku PBH. Ona się nawet inaczej nazywa.

To jaką kartę w końcu masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama karta tylko w innym banku. Ja mam w mbanku, ale jak widać w BPH również jest (i tam też nie jest zaklasyfikowana jako kredytowa, a mimo to jest napisane że można dokonywać płatności np. biletowych)

Jest wypukla ?

Tak, jest wypukła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...