Skocz do zawartości

Karta Debetowa A Płatności W Usa


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nieprezycyjnie sie wyrazilem po prosut, kazda waluta inna niz EUR leci po kursie fx MC / Visa i wtedy bank przelicza to na PLN na wewnetrznym kursie ze spreadem, wiec owszem - bank zarabia i to dobrze.

Natomiast placenie w walucie wyjsciowej rachunku zawsze rozlicza sie bezposredniego, czy to EUR, PLN, czy CHF...

Do rozliczania kart bank jak juz pisałem wybiera sobie jedną walutę, natomiast do konta walutowe musi mieć podpisane sciaganie przez vise w tej walucie w jakiej jest konto bo inaczej jak pomyślisz dokładałby do tego i generowałby sobie ryzyko walutowe bez żadnej marży nawet zerowej

Zreszta kończe ta dyskusje bo dla mnie, który siedział w tym pare lat gadanie na tym forum o tym jest bez sensu

Wiec niestety jestes jednym z tych ktory mnie wysterowal, bo wydaje ci sie ze tak duzo wiesz, a nic nie wiesz.

Jest jak napisalem i dalem ci nawet link z przykladem jak koles poplynal na franckach w aliorze.

Najgorsi sa wlasnie tacy wszechwiedzacy bankierzy ktorzy wprowadzaja klienta w blad, najwyrazniej ty sam do nich nalezysz.

Jeszcze raz na jabluszkach:

Konto USD WBKZ - karta rozliczana w EUR, platnosci w USD rozliczane 1:1 bez zadnego spreadu i kosztow, transakcje rozliczane w kazdej innej walucie leca tak USD - EUR wg tabeli, sprzedaz USD na PLN z konta ze spredem, zakup za PLN ze spreadem EUR

Jak krowie na rowie, nei chce mi sie sciagac starych bilingow zeby ci to udowodnic.

Masz podane w powyzszym linku nie moje, wyslil sie i kliknij, przeczytaj tez wyjasnienie banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dyskutujesz ze mna jako jakis klient banku wsiowego typu alior -co kolwiek to jest w ogóle i cała twoja wiedza to jakis wyciąg..i wyjaśnienie Pani z oddziału z wsiowego banku

poczytaj sobie MIFID, regulacje NBP dotyczące rozliczania kart kredytowych i płatniczych, poczytaj techniczną specyfikację do systemu bankowego do rozliczania kart to porozmawiamy...

a ja nic nie wiem pracując w centrali banku i robiąc to na codzień...amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzilo sie to co zawsze myslalem, zeby pracowac w banku trzeba byc idiota. Mogli cie wytresowac do pisania jednym paluszkiem na klawiaturze, ale niestety czytac ze zrozumieniem to ty juz nie potrafisz.

Karta rozliczana w EUR podpieta pod konto USD, CHF GBP czy nawet ARS jak takie znajdziesz bedzie rozliczana w EUR, a jedynym sposobem aby obciazyc twoje konto jest przewalutowanie przez PLN, jezeli waluta operacji jest inna niz EUR

Przyklad z Alioru bo nie chce mi sie szukac w WBK, ktory ma dokladnie tak samo z wylaczniem 3 pierwszych punktow i rozlicza w EUR

Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem MasterCard:

1) wykonane w walucie EUR są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż EUR) a następnie

na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,

2) wykonane w walucie USD są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż USD) a następnie

na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,

3) wykonane w walucie GBP są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż GBP) a następnie

na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,

4) w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę

organizację, a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż USD) a następnie

na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji

przez Bank

zgodnie z zasadą, że kurs sprzedaży dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji obciążeniowych a kurs kupna

dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji uznaniowych (za wyjątkiem wycofania operacji, o którym mowa w ust.

8.7).

Jak tego nie rozumiesz to powiedz gdzie pracujesz, a z checia porozmawiam z twoim supervisor' em i poinformuje ze zatrudnil kretyna.

Przez takich upartych tepych glabow klienci tacy jak sa pozniej w lesie, bo zostaja mylnie poinformowani, natomiast po fakcie to juz jest tlumacznie ze "bylo trzeba czytac regulamin", ktorego jak widac mistrzu na wysokim stanowisku najwyrazniej sam nie rozumiesz

Wsiowy bank? Pajacyku mam i/lub mialem konta w UK, Irlandii, Hiszpanii, Australii, Kanadzie, SIngapurze, Tajlandii, USA i w kilku Polskich bankach

Powaznie irytujesz mnie swoja arogancja, wydaje ci sie jakbys byl wszechwiedzacy, a tak naprawde gowno wiesz na temat bankowosci

Co z tego ze pracujesz w jakies tam centrali? Do 90% zadan bankowych mozna wytrenowac szympansa, zdanie ktore akurat podziela moj znajomy financial advisor z Bangkoku ktory pracuje dla siebie, bo mial dosc pracy dla idiotow z HSBC i calkiem dobrze na tym wychodzi

Albo nie masz pojecia o temacie albo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i klocisz sie zupelnie inna rzecz, tak czy siak pokazuje to jest nalezysz do tych 90% gdzie trenowany szympans robil sprawdzilby sie doskonale

Wiec skoncz z tym tonem jak chcesz ze mna rozmawiac, albo podkol ogon i uciekaj

Dyskutuj na arumenty, bo oprocz tego ze "ja wiem bo jestem madry i pracuje w super centrali" nie podales jeszcze zadnego, ja podalem ci juz teraz ostateczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tego nie rozumiesz to powiedz gdzie pracujesz, a z checia porozmawiam z twoim superwizorem, ze zatrudnil kretyna.

Przez takich upartych tepych glabow klienci tacy jak sa pozniej w lesie, bo zostaja mylnie poinformowani, natomiast po fakcie to juz jest tlumacznie ze "bylo trzeba czytac regulamin", ktorego jak widac mistrzy na wysokim stanowisku najwyrazniej sam nie rozumiesz

Wsiowy bank? Pajacyku mam i/lub mialem konta w Irlandii, Hiszpanii, Australii, Kanadzie, SIbgapurze, Tajlandii, USA i kilku Polskich bankach

Powaznie irytujesz mnie swoja arogancja, wydaje ci sie jakbys byl wszechwiedzacy, a tak naprawde gowno wiesz na temat bankowosci

Proponuję osobom które mają IQ 150 i powyżej założenie osobnej grupy na forum. Tam można sie do upojenia delektować głupotą innych forumowiczów, bez obrażania kogokolwiek. Przypominam że słowa takie jak "idiota", "kretyn" itp. są uważane za obraźliwe, i że są sprzeczne z zasadami tego forum.

Nie mam nic do pojedynczych wyskoków tego typu, ale ich nadużywanie będzie karane upomnieniami.

Ta uwaga tyczy wszystkich uczestnikow tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze mozna bylo zalozyc takie panstwo, to by bylo swietnie. Niestety obcowanie z debilami na codzien jest konieczne i naraza mnie na straty finansowe.

Mam dosc aroganckich glabow ktorzy wprowadzaja ludzi w blad. Taka "konsultacja" kiedys kosztowala mnie czas i pieniadze, jak zostalem z karta w USD w srodku ameryki poludniowej ktora byla rozliczana przez EUR, wlasnie z powodu takich cwaniaczkow jak ten powzyej.

3 pracownikow (2 na infolinii) i jeden w oddziale upierali sie ze karta bedzie rozliczna wg tabili MC, a ja im glupi uwierzylem zamiast przeczytac kazdy punkt regulaminu.

Tak samo byli pewni swego jak ten arogancki jegomosc powyzej.

Oczywiscie wszyscy byli grzecznie, grzecznie mnie wydymali, grzecznie poinformowali ze moja reklamacja jest nierzeczowa i ja grzecznie tez pokazalem im srodkowy palec i zabralem swoje pieniadze.

Najwazniejsze zeby bylo grzecznie, duzo lubrykanta i jedziemy, a bezczelny bankier "wie lepiej"

Ja tam wole rzeczy nazywac po imieniu i nie zamierzam tego zwyczaju zmieniac, nie bede tez szczegolnie plakal jak dostane bana

To tylko weekendowa low class rozrywka

A Aliorze zeby nie bylo tez pracuja idoici, w kazdym banku pracuja idioci - takie jest moje doswiadczenie z 4 kontynentow na tym swiecie.

A Aliorze ostatnio mi konsultatnka infolinii wmiala ze nie moge w bankowosci internetowej zmienic numeru do sms kodu, mimo tego ze robilem to wielokrtonie i wiem ze moge.

Z ta sama tepe stanowczoscia, jakze inaczej nazwac kogos takiego niz mianem idioty, debila, czy kretyna?

Bo to nie jest niedoinformowanie, to jest chamska arogancka postawa "bo ja wiem lepiej", mimo tego ze nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze mozna bylo zalozyc takie panstwo, to by bylo swietnie. Niestety obcowanie z debilami na codzien jest konieczne i naraza mnie na straty finansowe.

Mam dosc aroganckich glabow ktorzy wprowadzaja ludzi w blad. Taka "konsultacja" kiedys kosztowala mnie czas i pieniadze, jak zostalem z karta w USD w srodku ameryki poludniowej ktora byla rozliczana przez EUR, wlasnie z powodu takich cwaniaczkow jak ten powzyej.

3 pracownikow (2 na infolinii) i jeden w oddziale upierali sie ze karta bedzie rozliczna wg tabili MC, a ja im glupi uwierzylem zamiast przeczytac kazdy punkt regulaminu.

Tak samo byli pewni swego jak ten arogancki jegomosc powyzej.

Oczywiscie wszyscy byli grzecznie, grzecznie mnie wydymali, grzecznie poinformowali ze moja reklamacja jest nierzeczowa i ja grzecznie tez pokazalem im srodkowy palec i zabralem swoje pieniadze.

Najwazniejsze zeby bylo grzecznie, duzo lubrykanta i jedziemy, a bezczelny bankier "wie lepiej"

Ja tam wole rzeczy nazywac po imieniu i nie zamierzam tego zwyczaju zmieniac, nie bede tez szczegolnie plakal jak dostane bana

To tylko weekendowa low class rozrywka

Milo mi że decydujesz sie na rozrywkę na tym własnie forum ;) ale rzucanie głąbami, kretynami i lubrykantami to IMO lekka przesada. Wykaż trochę klasy, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not my style baby...nie to intenetowe ego.

Jak bede chcial cytowac Blake'a czy Milton'a to pojde na forum o poezji.

Tutaj wybralem uzewnetrznic moja robotnicza dusze. I naprawde sie nie obraze jak mnie zbanujesz, ja wiem ze zasluguje ;-)

Ja sie sam sobie dziwie ze potrafilem temu szympansowi bakowemu tlumaczyc grzecznie przez 2 ostatni storny i co mi to dalo?

On nic nie zrozumial, bo i nie chcial

Do rozliczania kart bank jak juz pisałem wybiera sobie jedną walutę, natomiast do konta walutowe musi mieć podpisane sciaganie przez vise w tej walucie w jakiej jest konto bo inaczej jak pomyślisz dokładałby do tego i generowałby sobie ryzyko walutowe bez żadnej marży nawet zerowej

Przeciez trabie od samego poczatku ze platnosci waluta w jakiej jest konto sa rozliczane 1:1 bez spreadu, a chodzi tu o przewalutowanie.

Naprawde nie trzeba miec 150 IQ zeby to zrozumiec, wystarczy IQ kapusty z lekki hakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi że decydujesz sie na rozrywkę na tym własnie forum ;) ale rzucanie głąbami, kretynami i lubrykantami to IMO lekka przesada. Wykaż trochę klasy, proszę.

Jackie jestem juz troche na tym forum ale ja sie do takiego poziomu rynsztoka nie zniżam skoro tolerujecie takie prostactwo jako admini na tym forum to wasza sprawa... chcesz to sie z nim uzeraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not my style baby...nie to intenetowe ego.

Jak bede chcial cytowac Blake'a czy Milton'a to pojde na forum o poezji.

Tutaj wybralem uzewnetrznic moja robotnicza dusze. I naprawde sie nie obraze jak mnie zbanujesz, ja wiem ze zasluguje ;-)

Nie jesteś moim typem do zbanowania. Ale mamy tu Admina i kilku innych moderatorów. Ktoś na pewno zbanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...