Skocz do zawartości

Karta Debetowa A Płatności W Usa


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Platnosci karta polska zawsze sa rozliczane po kursie mastercard / visa, ale nigdy waluta wyjasciowa nie jest PLN. 99% bankow ma walute rozliczeniowa EUR, tylko alior ma USD. Wiec powiedzmy ze robisz transakcje karta debetowa wydana przez np wbk i placisz nie w USD, tylko z GBP - przejdzie to nie bezposrednio przez tabele fx MC, tylko przez bankowy kurs - sprzedaz USD na PLN, kupna za PLN EUR - przeliczenie GBP - EUR - efektywnie pojada cie jak dzikiego konia na jakies 6-8% z transakcji

Poniol? Wiec jak masz konto w USD i chcesz normalnie placic karta to z tego co mi wiadomo tylko alior rozlicza swoje karty w USD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal kompletnie nie rozumiem...

Jak mam konto w jakimkolwiek banku w USD i chce płacic w USD to płace i rozliczenia banku z wizą mam gdzieś...

pracowałem w banku kiedys i analizowałem rozliczenia kart, zeby na tym zjadłem, fakt że wiekszosc bankow rozlicza sie przez EUR jak jest płatnośc w walucie innej niż ta do której jest karta...natomiast sa to kursy visy i jak masz karte w USD a zrobisz transakcje w japoni w jenach to wiza przelicza sobie jeny na euro i sciaga bankowi twojemu sama kase w euro a bank przeliczy ci to na dolary i sciagnie w dolarach odpowiednia ilość...

tak samo jest jak masz karte w PLN-ach...lub innej walucie tak to działa....

żadne usd nie jest przeliczane na pln pozniej na eur pozniej na gbp....

Natomiast ja mam karte WBK w USD po to że jak jestem w USA to nie przechodze przez kurs USD tylko płace karta a dolary kupuje w walutomacie a po cholere mi GBP ???

Jeżeli przechodzisz przez kurs w jakimkolwiek banku i przez jakikolwiek kurs to każdy bank Cię rabie jak sie masz...więc jak często ktos jezdzi do strefu Euro czy usa czy do Uk to lepiej jest miec karte do konta walutowego i nia płacic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja mam karte WBK w USD po to że jak jestem w USA to nie przechodze przez kurs USD tylko płace karta a dolary kupuje w walutomacie a po cholere mi GBP ???

Jeżeli przechodzisz przez kurs w jakimkolwiek banku i przez jakikolwiek kurs to każdy bank Cię rabie jak sie masz...więc jak często ktos jezdzi do strefu Euro czy usa czy do Uk to lepiej jest miec karte do konta walutowego i nia płacic...

Ja w strefie EUR place karta EUR, a w dolarowej, karta dolarowa. Nie ma zadnych spreadow, rozliczen, etc.

Tyle, ile zaplacilem, tyle "schodzi" z karty.

Co wiecej, ostatnio placilem w Chorwacji wszedzie karta EUR i wyszedlem na tym lepiej, niz gdybym wymienial walute w jakimkolwiek kantorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w strefie EUR place karta EUR, a w dolarowej, karta dolarowa. Nie ma zadnych spreadow, rozliczen, etc.

Tyle, ile zaplacilem, tyle "schodzi" z karty.

Co wiecej, ostatnio placilem w Chorwacji wszedzie karta EUR i wyszedlem na tym lepiej, niz gdybym wymienial walute w jakimkolwiek kantorze.

No bo tak to chodzi wszędzie, uga-buga coś sie pomieszało niestety...pierwsze słysze zeby jakis bank majac klienta z karta debetowa USD miał sciagane z visy inna walute i robil jakies przewalutowania....jesli bank daje klientowi karte do konta walutowego to musi miec z mastercardem lub visa podpisane ze w tej walucie jest sciagany cash z nostra walutowego...

W polsce jak jest płatnosc w PLNach robiona z karty PLNowej to bodajże visa zasysa cash w PLN do Millenium Banku o ile pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w strefie EUR place karta EUR, a w dolarowej, karta dolarowa. Nie ma zadnych spreadow, rozliczen, etc.

Tyle, ile zaplacilem, tyle "schodzi" z karty.

Co wiecej, ostatnio placilem w Chorwacji wszedzie karta EUR i wyszedlem na tym lepiej, niz gdybym wymienial walute w jakimkolwiek kantorze.

a probowales wymieniac w kantorach w Stanach ?

Proste.

Ale "miszczowie" o wielu nickach wiedza zawsze najlepiej. Pamietaj o tym. ;)

\

widzisz kolego, czasami ktos robi tak negatywne wrazenie, ze niechec do tej osoby bierze gore nad kompetencjami

if u know what i mean

uga, ten polski czarnoskory nadal wierzy w to, ze Ty i ja to jedna osoba....hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak placisz w USD karta do konta USD w jakimkolwiek banku to nie ma zadnego fx, to przeciez oczywiste. Napisalem wyraznie ze sprobuj zaplacic karta wbk np w EUR, GBP czy czymkolwiek innych a sie zdziwisz.

Pominales pewien etap roliczenia, wyluamcze ci moze na jabluszkach ; :D Jak masz rozliczenie w EUR, to nie czegos takiego jak przeliczenie np GBP na EUR i przeliczenie EUR na USD, to by bylo pol biedy. Banki w polsce musza formalnie wszystko przeliczac przez PLN, takze np 15 GBP wg obecnego kursu interbank to 18.6 EUR, konto masz w USD. Co sie dzieje? Bank sprzedaje ci 18.6 EUR, a zeby je kupic musisz kupci wystarczajaca ilosc PLN za ktore kupsiz EUR. Czyli jada cie jak dzika owce podwojnie na ich bankowym spreadzie, po tabeli leci tylko pierwsza transakcja czyli EUR - GBP

Przekonalem sie raz o tym bolesnie bedac w srodku zadupia i musialem na szybko ogranizowac nowe konto i karte

Poczytaj regulaminy albo zaloz sobei takie fajne konto i powiedz jak jest, bo ze "pierwsze slyszysz" to zadna nowina, mnie nawet pracownicy BZWNK poinformowali blednie, a bylem tam biznesowym klientem majacym po 50 tysiecy eur na ich rachunkach srednio

Analogicznie jak masz konto EUR to WBK i inni sa cacy, a Alior zrobi ci z finansow jesien sredniowiecza

Nigga nie sluchaj bo to zalosny pozer, ktory sie wpieprza miedzy wodke i zakaske i nie pozwala rozmawiac doroslym

jesli bank daje klientowi karte do konta walutowego to musi miec z mastercardem lub visa podpisane ze w tej walucie jest sciagany cash z nostra walutowego...

No niestety nic nie musi, regulamin wyznacza w jakiej walucie rozliczana jest karta. MC/Visa ma gdzies w jakiej walucie masz konto, jak np BZWBK wydaje wszystkie swoje karty w EUR a Alior w USD to wszystko bedzie szlo przez ta walute.

Majac np konto w CHF w obydwu bankach jestes wydymany

http://www.wykop.pl/link/1010601/jak-mnie-alior-wyrabal-na-165-chf-zlodziejstwo-uwazajcie/

W polsce jak jest płatnosc w PLNach robiona z karty PLNowej to bodajże visa zasysa cash w PLN do Millenium Banku o ile pamiętam

Karty PLNowe sa rozliczane albo w EUR albo w USD jezeli chodzi o egzotyczne waluty, a pozniej USD albo EUR jest sprzedawany ci ze spreadem bankowym. Stad jest w ogole taki "backdoor" ze masz dostep do rynkowych kursow bez prowizji jak masz konto w EUR czy USD (zalezy u kogo), dlatego ze banki licza na to ze i tak cie zdoja, wiekszosc klientow ma jednak konta zlotowkowe.

Ja ta sztuczke wykorzystywalem dla strefy EUR jak pracowalem w IRL, ale pozniej sie przejechalem na USD w WBK i stad wiem ze jedynym bankiem ktore cos podobnego oferuje w PL jest Alior

Inne rozwiazanie zalozyc konto w Chars Schwab w USA, otwieraja obcokrajowca ale przy minimalnym depozycie $25k

Co wiecej, ostatnio placilem w Chorwacji wszedzie karta EUR i wyszedlem na tym lepiej, niz gdybym wymienial walute w jakimkolwiek kantorze.

Bo miales karte rozliczana w EUR czekoladowy geniuszu, sprobuj tej samej sztuczki karta np WBK dolaczona do konta USD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uga buga masz racje ze kazda platnosc musi miec pokrycie w PLnach, natomiast jak juz pisałem ja sie tym zajmowałem w banku i znam to od kuchni...

żadne karty PLnowe nie sa rozliczane w EUR jest to nie mozliwe taki bank ponosiłby straty potęzna chcesz powiedzieć mi że zakładając sobie konto w banku np PKO i majac na nim 100PLN i płacąc w żabce 25 pln za bułki mleko i coś tam visa sciaga od PKO EUR ???? i bank musi z powrtoem kupic PLNy żeby zasypać dziurę na overdrafcie w banku w którym visa ma rachunek???

Taki bank ponosiłby codziennie gigantyczne straty i przekraczał ryzyko walutowe dostępne przez NBP....Jeżeli znasz taki bank co generuje siobie takie ryzyko walutowe bez żadnej marzy ( bo jak wydaje 10 PLN to z kartty schodzi mi 10 PLN) to idź do NBP jutro zapewniam Cie ze taki bank zostanie w dniu jutrzejszym zamkniety przez nadzór i będzie mega skandal....

Do rozliczania kart bank jak juz pisałem wybiera sobie jedną walutę, natomiast do konta walutowe musi mieć podpisane sciaganie przez vise w tej walucie w jakiej jest konto bo inaczej jak pomyślisz dokładałby do tego i generowałby sobie ryzyko walutowe bez żadnej marży nawet zerowej

Zreszta kończe ta dyskusje bo dla mnie, który siedział w tym pare lat gadanie na tym forum o tym jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...