Skocz do zawartości

Zaswiadczenie O Niekaralnosci Kiedy Wyslac ?


kanadol

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy wysyla sie zaswiadczenie o niekaralnosci z krajow w ktorych przebywalo sie powyzej 6 miesiecy ?

jesli zostane wylosowanym 1 maja to musze odeslac do usa wraz z formularzem czy dopiero jak ide na interview do ambasady ? Szukalem troche po necie i nie moge nic znalezc info na ten temat.

GOD BLES YOU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wysyla sie zaswiadczenie o niekaralnosci z krajow w ktorych przebywalo sie powyzej 6 miesiecy ?

jesli zostane wylosowanym 1 maja to musze odeslac do usa wraz z formularzem czy dopiero jak ide na interview do ambasady ? Szukalem troche po necie i nie moge nic znalezc info na ten temat.

GOD BLES YOU

Na interview .Masz kupę czasu ,najpierw wylosuj i znajdź się w tej połowie wylosowanych która ma szansę na interview a później zacznij wszystko załatwiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie , czy jezeli chodzi o niekaralnosc, co w takim przypadku :

"Warto zauważyć, że w przypadku prawomocnego wyroku zezwalającego na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności nie podlega on wpisowi do Krajowego Rejestru Karnego. "

Jezeli ktos byl karany grzywną to znaczy ze byl "karany" choc nie widnieje w KRK ?

Co powiedziec na interview?

Nigdy nie bylem tez aresztowany, zlozylem czynny zal i kara grzywny przyszla mi poczta.

czy to znaczy ze bylem "convicted" ? chodzi o TAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Instytucja dobrowolnego poddania się odpowiedzialności powoduje co do zasady takie same konsekwencje jak prawomocne orzeczenie kończące postępowanie w sprawie, z tą jednak różnicą, że nie podlega ono wpisowi do rejestru karnego, a sprawca zachowuje status osoby niekaranej."

Czyli co mam powiedziec na interview? jestem karany czy jak ?

EDIT:

Znalazlem jeszcze to : Jakkolwiek osoba, wobec której warunkowo umorzono postępowanie, jest ujawniana

w Krajowym Rejestrze Karnym, tym niemniej pozostaje ona w dalszym ciągu osobą nieskazaną i niekaraną (warunkowe umorzenie nie jest skazaniem), zaś wpis dokonywany jest na stosunkowo krótki okres, liczony w następujący sposób: okres próby, na jaki postępowanie umorzono (od 1 roku do 2 lat) plus 6 miesięcy. Po upływie sumy tych okresów wpis ulega wykreśleniu.

czyli nie jestem karany jezeli umorzono postepowanie tak? a co oznacz "wpis dokonywany jest na stosunkowo krotko" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariano na to odpowie Ci Ambasada lub tez dobry prawnik od spraw imigracyjnych i prosze nie szukaj czegos w KRK co nie ma zastosowania dla urzedu imgracyjnego

jak wiesz chyba dobrze to sa dwa rozne urzedy oraz maja inne prawa

I np w KRK moze Ciebie nie byc ale dla USA jestes nadal osoba karana ,rozumiesz?

I teraz jesli Ciebie nie ma w KRK wogole i nie bylo a latwo to sprawdzisz

zyli nie jestem karany jezeli umorzono postepowanie tak? a co oznacz "wpis dokonywany jest na stosunkowo krotko" ?

idz do prawnika w Polsce,dzwon do KRK i zobaczysz co Ci powiedza,napisz na jakies forum prawne

problem nie jest w mowieniu ale w napisaniu w formularzach tego a nie w samej rozmowie

czytales moze to dobrze?

http://polish.poland...ecklist_dv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zielona karte, znalazlem watek ktory i mnie mogl by dotyczyc :

http://forum.usa.info.pl/topic/17696-karalnosc-i-zakaz-wjazdu-do-usa/page__hl__karalno%B6%E6__fromsearch__1

"Mój mąż dostał odmowe wizy immigracyjnej gdyż wcześniej był wpisany do KRK.

W tej chwili wpis juz jest wymazany od 5-lat.

Dokładnie byłto wyrok - warunkowe umorzenie postepowania, wyczytałam coś takiego:

"Czy warunkowe umorzenie postępowania figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym?"

Hmmmmm gdzies czytalem ze jezeli rozmowa ma sie odbywac w USA i jestem w USA nie mam obowiazku okazywac zaswiadczenie o niekaralnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na 100% nie wiesz za co to bylo,jak bylo

sam nawet nie jestes pewien czy jestes w rejestrze a ta osoba byla,,wydaj moze pare zlotych i zobaczysz czy jestes,idz do prawnika w Polsce i sie spytaj..

kolejna sprawa nawet jesli nie trzeba to widziales chyba formularze wizowe a tam sa pewne pkt ze sie takie cos wpisuje

I teraz sklamiesz w formularzach a kiedys to wyjdzie -to mozesz sie pozegnac z wiza,GC itd

popytaj sie troche,poczytaj za nim bedziesz dalej cos robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...