Skocz do zawartości

Odwołanie Rozmowy Z Konsulem I Zmiana Decyzji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na jutro miałem umówioną rozmowę z konsulem, jednak brakowało mi papierów, które myślałem, że będą potrzebne. Zadzwoniłem wtedy na infolinię i odwołałem spotkanie. Pani, z którą rozmawiałem powiedziała mi, że nie potrzeba tego zgłaszać i po prostu nikt (ja) nie przyjdzie o tej godzinie. Teraz przeczytałem, że te papiery wcale nie będą mi potrzebne i ze względu na to, że jestem bliżej niż zwykle od Warszawy, postanowiłem, że dobrze byłoby to teraz załatwić. Czy to co powiedziała ta Pani to prawda i skoro nigdzie tego nie zgłosiła to mogę jutro normalnie przyjechać? Zadzwoniłbym, ale infolinia dzisiaj nieczynna, a jutro dopiero od 8:00. Spotkanie mam o 10:30, ale mam trzy godziny do Warszawy i głupio by było.gdybym pojechał na marnę.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani, z którą rozmawiałem powiedziała mi, że nie potrzeba tego zgłaszać i po prostu nikt (ja) nie przyjdzie o tej godzinie.

Tak na prawdę to wygląda tak, że od otwarcia ambasady ludzie się zbierają i pół godziny po otwarciu wszyscy przechodzą do sali gdzie są rozmowy z konsulami a kolejność rozmowy jest praktycznie przypadkowa. To całe ustalanie godziny, na którą masz niby przyjść to ściema, więc jak nie przyjdziesz to po prostu zamiast np. 30 osób danego dnia będzie 29 i nikt nawet pewnie nie zauważy. Szczerze mówiąc, to wydaje mi się że jak by ktoś przyszedł bez wcześniejszego zadzwonienia do ambasady (wypełniwszy DS-160 oczywiście) to też by go obsłużono i nikt by się nawet nie zorientował (to tylko moje odczucie). Także wydaje się być dość prawdopodobne, że pani z którą rozmawiałeś nie zanotowała nic na temat odwołania i jeśli tam pójdziesz to nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to wydaje mi się że jak by ktoś przyszedł bez wcześniejszego zadzwonienia do ambasady (wypełniwszy DS-160 oczywiście) to też by go obsłużono i nikt by się nawet nie zorientował (to tylko moje odczucie).

Juz Ci chyba pisalem gdzies (a jak nie Tobie to komus innemu) ze maja liste ludzi na dany dzien w tej budzie do ktorej wchodzi sie z ulicy i odznaczaja poszczegolnych wchodzacych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci chyba pisalem gdzies (a jak nie Tobie to komus innemu) ze maja liste ludzi na dany dzien w tej budzie do ktorej wchodzi sie z ulicy i odznaczaja poszczegolnych wchodzacych...

Jak tak to sorry. Nie przypominam sobie jednak żeby ktoś mi sprawdzał dokumenty w tej budzie :P Przed wejściem tylko popatrzyli w teczkę czy mniej więcej wszystko jest a potem dopiero za tymi kolejkami immigration/nonimmigration sprawdzali coś dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...