Skocz do zawartości

Mąż Żona Dziecko I Studia...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam troszkę poszperałem na forum ale nie znalazłem odpowiedniego tematu i odpowiedzi na swoje pytanie. Przedstawię z góry swoją sytuację.

mamy babke w USA i stara się o dziedziczenie obywatelstwa dla swojego syna ( ojca mojej zony). ale podobno to mega długo trwa.

Przyszedł mi do głowy pomysł żebyśmy razem z małżonką starali się o wizy studenckie i kontynuowali naukę i pracę w usa. ale tu pojawia się parę zakrętów ponieważ mamy rocznego synka i na jakiej wizie on mógłby jechać z nami żeby w przyszłości mógł na przykład pójść tam do przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać wizę studencką musisz mieć sporo kasy, bo za studia (pierwszy semestr) trzeba zaplacić, chyba jeszcze przed otrzymaniem wizy.

Na tej wizie nie można pracować (znaczy można - do 20 godzin na kampusie, ale z tego to się raczej nie utrzymacie).

Poza tym przez cały czas trwania uzyskiwania obywatelstwa przez Twojego teścia (ale najpierw zielonej karty, co potrwa jakieś 10 lat od momentu złożenia petycji przez jego matkę, a potem jeszcze czekanie na obywatelstwo kolejne kilka lat), a potem przez cały czas trwania Waszego sponsorowania przez teścia (czyli kolejne dziesięć lat) musielibyście wszyscy utrzymać legalny status w USA. Wg mnie się nie da.

Ale są na tym forum mądrzejsi ode mnie i może oni coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie się nie da.

Ale są na tym forum mądrzejsi ode mnie i może oni coś doradzą.

Dokladnie - wiza dla dziecka to najmniej istotna sprawa. Pracowac po studiach przez chwile mozna na OPT-cie ale zalozyciel watku chyba calkowicie nie zdaje sobie sprawy co trzeba zrobic zeby byc w stanie legalnie pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej wizie nie można pracować (znaczy można - do 20 godzin na kampusie, ale z tego to się raczej nie utrzymacie).

z tego co czytalem w necie to mozna podjac prace na normalnych warunkach jesli sie udowodni ze praca na terenie campusu nie jest wystarczajaca zeby sie utrzymac itd... ale ile w tym prawdy to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiza studencka służy do studiowania, a nie do pracowania.

Nikogo nie obchodzi to, że praca na kampusie nie wystarcza Ci, żeby się utrzymać, bo taka praca na tej wizie jest opcjonalna, a nie konieczna.

Studia w Stanach są koszmarnie drogie, nie tylko dlatego, że samo czesne jest wysokie, ale także dlatego, że na wizie studenckiej nie można normalnie pracować, więc trzeba mieć sporo pieniędzy, żeby studiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...