Skocz do zawartości

Dodatkowe Zdjęcie Na Rozmowe Z Konsulem - Pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Swoje pytanie kieruje do osób, które ostatnimi czasy ubiegały się o wizę turystyczną w Warszawie, lub po prostu jest zaznajomiony w temacie.

Mianowicie... udałem się do fotografa i poprosiłem o zdjęcia do wizy amerykańskiej. Po kilku minutach otrzymałem je tylko na płycie.

Przyszedłem do domu, wypełniłem formularz DS-160 załączyłem zdjęcie (zostało zaakceptowane).

Zadzwoniłem do Ambasady i umówiłem się na rozmowe. Co mnie zdziwiło... otrzymałem informacje o tym, co muszę przynieść na rozmowę: paszport (wiadomo), potwierdzenie (wiadomo), formularz DHL (również)... i 2 zdjęcia w formie papierowej.... NIe rozumiem tylko po co? Czy muszę teraz jechać do fotografa aby wyrobić fotografie? :/

Na stronie ambasady (http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html) widnieje informacja:

"Nie można przejść do kolejnych części podania wizowego bez próby załączenia zdjęcia cyfrowego. Gdyby system nie przyjął zdjęcia, należy przynieść na rozmowę z konsulem wydrukowane zdjęcie (wymiary 5 cm x 5 cm), które spełnia w/w wymogi. Przedstawienie zdjęcia, które nie spełnia tych wymogów może spowodować opóźnienie w procesie wizowym."

Czy wystarczy to, które załączałem do podania online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami system przyjmuje cos co nie powinno byc przyjete i wtedy nalezy przyniesc,miec ze soba zdjecie wydrukowane do zeskanowania juz na rozmowie

o tych 2 zdjeciach 1 raz slysze ,,jak narazie 1 wystarczylo

chyba ze cos sie zmienilo ,,a na stronie pisze cos o 2 zdjeciach

wystarczy jesli jest dobrze zrobione ,,wtedy takie cos wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytales to co napisalem>?

wtedy podajesz ta papierowa wersje do skanowania lub tez wysyla Cie Pan-Pani Konsul abys zrobil-wydrukowal nowa fotke i przyniosl jeszcze raz i wtedy to sie skanuje :)

nie bedziesz miec tez problemow aby znalesc fotografa ,w Warszawie jak i Krakowie sa kolo Ambasady-Konsulatu USA

nawet ostatnio byl post o tym jak musial chlopak isc zrobic nowa fotke i bylo ok na rozmowie,dostal wize :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wydrukował jeśli masz możliwość, chociaż chyba prawdopodobieństwo że coś będzie nie tak jest niewielkie. Ja miałem taką przygodę niedawno. Zdjęcie było przyjęte przez internet i nie było złe, ale... było za stare. Dałem fotkę sprzed roku bo nie zmieniłem się wcale, ale problem w tym że w zeszłym roku też starałem się o wizę z tym samym zdjęciem i od razu cwaniaki wykryli. Powiedziano mi, że zdjęcie musi być z ostatnich 6 miesięcy i nie ważne jak wyglądam, jeśli jest zrobione wcześniej to już jest nieważne prawnie i tyle. Wysłano mnie do fotografa i powiedziano, żebym jak wrócę podszedł bez kolejki. Fotograf jest dosłownie na przeciwko wejścia do ambasady ale do tego nie poszedłem, bo stwierdziłem że będzie najdrożej. Jak wyjdzie się z ambasady i skręci w prawo, to za 100m (jak się skończy ambasadowy płot) jest inny fotograf, gdzie jest 10% zniżki dla studentów :P Ale cena tam za poczwórne papierowe zdjęcie to i tak 25zł... Babka mówiła że to najtaniej w okolicy, nie wiem czy wierzyć czy nie ale nie zdziwiłbym się. W każdym razie zrobiłem tą fotkę, która wyszła oczywiście 10x gorsza od tych, które robię sobie zawsze sam, i wróciłem do okienka w ambasadzie na co zeszło mi jakieś 10-15 minut. Jedyny problem to że w tym czasie ominęło mnie pewnie ze 20 numerków do okienek, ale poza tym nie ma się czym martwić jeśli okaże się że jest problem ze zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zdjęcie we wtorek :) tak, że z autentycznością nie ma problemów. Problem tylko jest w tym, że dali mi na płycie. Za zdjęcia dla siebie i Kobiety zapłaciłem 70 zł... tak, że Ty naprawde tanio;)

@c4r0 byłeś rok temu, dlaczego znów? Dali Ci mały termin, czy odmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70zł? Przecież to jakaś masakra... Ja robię zwykłym aparatem cyfrowym na tle białych drzwi i cyfrowe mam w 15 min za darmo. Po lekkiej obróbce w jakimś ACDsee jest całkiem dobrze a jak potrzebny wydruk to u fotografa mam odbitkę za 50gr :| Co do mojej wizyty rok temu: wszystko było ok, teraz po prostu druga wiza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...