Skocz do zawartości

Szansa Na Gc Po "przesiedzeniu" Wizy


dan245

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem ze temat był już poruszany, ale nie mogę odnaleźć, konkretnych odpowiedzi na temat który mnie nurtuje.

Otóż w roku 2004 bylem na wizie J1 którą przesiedziałem niecałe 4 miesiące, wiem ze za to jest zakaz wjazdu na 3 lata, które oczywiscie już dawno minęły, dodam ze nie pracowałem nielegalnie po przekroczeniu wizy, obijałem się i wydawałem kasę, którą zarobiłem, cóż młodość :). Wróciłem sam nie deportowano mnie.

Obecnie zgłosiłem się do loterii na GC, co jeśli zostanę wylosowany, czy mam 0% szans na otrzymanie GC ze względu na mój nielegalny pobyt, jeśli tak to nie będę wydawał dalej kasy i zawracał sobie głowy.

A jeśli poszedłbym na rozmowę, czy mam mówić ze po wyjeździe do USA, chce od razu wstąpić do US Army, bo takie jest moje marzenie i plan, nie będę nawet szukał cywilnej pracy tylko ruszam prosto do biura rekrutacyjnego, czy to będzie miało korzystny czy negatywny wpływ na mój interview.

Dziękuje z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając zapędy militarne Amerykanów, to pewnie bardzo się ucieszą na 'świeże mięso', przecież mają do poskromienia zapędy krwawego reżimu pingwinów z Antarktydy :)

A tak na serio, to proponowałbym zadzwonić do ambasady (dość drogo sobie liczą za minutę rozmowy, ale chyba jest to najpewniejsze źródło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan a jak ja znajde odpowiedz na Twoje pytanie,ze raz nie masz zadnego bana,ze mogles byc i 2 lata na tym pobycie i nie mialbys nic ;)

jak wiesz pisze tutaj prawnik Karina i jakis czas temu ten temat byl poruszany

http://forum.usa.inf...__fromsearch__1

czy wszystko jasne w tym temacie ? :)

jak widzisz to forum ma duzoo odpowiedzi ale nalezy szukac :)

co do dzwonienia i kosztow to na infolinii za prawie 5 zl niczego sie nie dowiesz bo to nie jest kontakt z sama Ambasada a jedynie zapisuja tam na rozmowy w sprawach wiz niemigracyjnych :)

pawel na 100 % tego jestes pewien?moze zajrzyj co napisal uzytkownik oraz prawnik Karina

milej lektury zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sly6, wiem wiem nie zbyt ze mnie gorliwy poszukiwacz na forach, ale przyznaje ze to forum dostarcza wiele niezbędnych informacji, które ciężko gdzie indziej znaleźć, oj poprawiłeś mi humor. Coz GC jeszcze nie wylosowałem no i wiadomo ze niewielkie na to szanse, ale trzeba wierzyć, czyli rozumiem ze jak coś to dobrze by było żebym miał wydruk tych przepisów mówiących ze J-1 "D/S", postaram się to znaleźć już sam, jak coś to znów Tobie albo Karinie zawrócę głowę:) sorki.

No dobra jest jeszcze jedna sprawa bylem aresztowany w stanach za bójkę jak wiem jest to misteminor, po za tym osoba ta nie wniosła zarzutów, czyli sprawa skończyła się bez konsekwencji poza zakazem zbliżania, jak to się ma do GC, i co miałbym mówić konsulowi jak o to zapyta.

A, na stronach piszą ze trzeba mieć miejsce pobytu, jakąś prace załatwioną, no i pieniądze na rok utrzymania. Ok z miejscem pobytu to jeszcze jakoś da rade, ale prace to ciężko tak przed wyjazdem załatwić, nie mówiąc o pieniądzach na rok utrzymania( to by było z parę tysięcy dolarów). Nie myślałem nigdy o tym, bo plan był zawsze wstąpić do armii, z czym nie powinienem mieć kłopotu bo doświadczenie i język znam bardzo dobrze, 5 lat już w Anglii mieszkam, i nie będąc zarozumiałym posługuję się biegle językiem.

Ok postaram się już nie zawracać głowy, jak się uda to może zapytam o coś jeszcze po losowaniu.

Pozdrawiam i dziękuje bardzo za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan jak nie masz oferty pracy to nadal masz szanse na wize i GC :)

zaraz sie zacznie szukac ofert pracy ktore nie sa wymagane-moga byc ale nie musza :)

a kasa to jaka?10 tys dol czy tez 5 tys

fakt pisze takie cos na stronach rzadowych ale aby miec tyle do 1 pracy a nie pisze ile to ma byc

Ty bedac w USA wiesz jak sie szuka,ktos kto nie byl a pokaze ze umie szukac i da sobie rade to i 2 tys mu starcza :)

rozumiesz teraz?

bardziej zainteresuj sie tym co sie stalo w USA i pamietaj ze na rozmowie nie mozesz pokazac ze to nic takiego i to dawno bylo..tzn wzruszac ramionami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan ja tez Ci to potwierdzam , po osobistej rozmowie z Karina ( jednym z najlepszych adwokatow i experow jakich mialam okazje tu spotkac ) wiem , ze jest luka w prawie , badz jedyny wyjatek .....na tej wizie nie dostaje sie bana 10 letniego , mimo ze ja sie przesiedzialo nawet dlugo .....Badz spokojny , upewnij sie ze to byla wiza J1 i do przodu !!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...