Skocz do zawartości

B2 A Rezygnacja Z Pobytu Stałego


Rekomendowane odpowiedzi

Za dwa tygodnie idę na rozmowę z Konsulem ponieważ staram się o wizę B1. Jestem studentką, jadę odwiedzić rodzinę, a mam tam jej sporo (babcia, dziadek, ciocie z rodzinami). Nigdy jeszcze nie starałam się o wizę aczkolwiek moja cała rodzina miała złożone papiery na pobyt stały, nie wiem na jakiej zasadzie to było, w każdym razie jakieś dwa lata temu otrzymaliśmy zaświadczenie, że możemy już załatwiać wszystko, bo papiery odczekały 10 lat. Z całą rodziną stwierdziliśmy, że jednak rezygnujemy z tego, gdyż nikt nie chciał zaczynać "życia od nowa", a taki wyjazd poniekąd się z tym wiązał.

No i mam teraz pytanie, czy podczas rozmowy z konsulem mogę o tym powiedzieć, w tym kontekscie, że gdybym tam chciała zostać na stałe, to wybrałabym pobyt legalny i załatwiała te papiery, czy lepiej w ogóle nie poruszać tego tematu? Wydaje mi się, że to powinno w razie czego pomóc, ale czy może mi w jakiś sposób zaszkodzić? Jak myślicie?

Boję się żeby nie powiedzieć czegoś głupiego, bo zależy mi na tym wyjeździe i może odpowiedź jest oczywista, ale wolę się upewnić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest innego rodzaju czy urzad imigracyjny wie ze rezygnujecie z pobytu stalego ?bo to jest wazne

bo jesli nie to na rozmowie wrazie pytania musisz to powiedziec ze sa papiery zlozone i jaka jest odpowiedz na to..

jest chyba w ds 160-juz nie pamietam tez taki pkt o staly pobyt -czy zostala zlozona petycja..

trzeba sprawdzic jaki jest status Waszej sprawy.

I nie ma tak ze jak nie jedziesz na pobyt staly,to masz latwiej,nadal istnieje cos takiego ze mozesz jednak zostac.

I teraz jak bedzie na rozmowie to zobaczysz,

wazne aby zobaczyc jak sie maja sprawy z papierami na pobyt staly,czy sprawa zostala zamknieta itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie widziałam w petycji takiego pytania. Wydaje mi się ża sprawa jest już zamknięta, skoro minęły dwa lata, ale niestety nie jestem w stu procentach pewna. Może jednak lepiej nie poruszać tej kwestii.. Oni zapewne mają możliwość wpisania mnie w jakiś tam system i wtedy mogłaby im wyskoczyć taka informacja, no nie wiem..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nalezy to zamknac ,napisac do centrum wizowego ..I tyle

bo teraz figurujesz w systemie jako osob ktora ma szanse na pobyt staly,,a jak powiesz ze nie chcesz leciec na stale jak widac cos innego?

juz byl tutaj przypadek chlopaka co sie nie przyznal ze cos ma zlozone i mial duze problemy z wiza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz byl tutaj przypadek chlopaka co sie nie przyznal ze cos ma zlozone i mial duze problemy z wiza .

I dostał?

Mam dokument, w którym mieliśmy zaznaczyć, czy rezygnujemy, czy się decydujemy, ale jakoś tak wyszło, że nie odesłaliśmy odpowiedzi... :blink: Mogłabym to odesłać, ale myślę, że tego i tak nie zakończą w ciągu dwóch tygodni, lecz potrwa dłużej,bo nawet gdym to wysłała jutro, to trochę czasu minie, zanim dotrze do nich. Zatem nie wiem czy jest sens to odsyłać skoro w czerwcu traci ważność. Nie podali maila, więc w grę wchodzi tylko poczta...

Czemu o tym wcześniej nie pomyślałam... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...