Skocz do zawartości

Wycieczka Do Ny


olivier85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

napisz do jakiej kwoty chciałbys hotel i czy chcesz koniecznie na manhattanie czy może byc dalej troche to ci może pomoge cos wybrac...

generalnie NYC to chyba najgorsze miejsce na świecie zeby wynająć hotel...kiedys zabookowałem hoptel na manhattanie za 150 usd z podatkami i był to niby chyba 3 czy 2 gwiazdkowy hotel natomiast generalnie była to stara brudna dziura i syf!!! za mniej niz 100 usd za noc to w Waszyngtonie to mozna sobie zabookowac 4 hotel jak ta lala

dodatm ze ten hotel w NYC to zarezerwowałem jako ślepy strzał za 150UD przez hotwire bo normalna cena to było gruuubo ponad 200 usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4, 5 nocy. Cos kolo 2 tys zl na nocleg chcialbym wydac. Miejsce moze byc dalej. Byle bylo bezpiecznie bo w grudniu juz jest wczesnie ciemno a ja miasta nie znam i nie chce 'zahaczyc' o jakies nieciekawe towarzystwo.

Moje typy:

Hotel Vetiver / Manhattan Skyline

29-11 39th Avenue, Queens, NY 11101

http://www.booking.c...5cbf8b66;dcid=1

Hotel 17

225 East 17 Street, Gramercy, Nowy Jork, NY 10003

http://www.booking.c...5cbf8b66;dcid=1

Sumner Hotel

22 Sumner Place, Brooklyn, NY 11206

http://www.booking.c...5cbf8b66;dcid=1

Sleep Inn Brooklyn

247 49th Street, Brooklyn, NY 11220

http://www.booking.c...5cbf8b66;dcid=1

No i generalnie w gre wchodzi ten moj pierwszy typ, ktory podalem bo jest wszedzie blisko. Wazne zebym mial lozko sam a reszta az tak mocno nie bedzie przeszkadzac. Ja chce tylko tam spac. Rano wstac i zwiedzac jak najwiecej. Mam 3 miesiace niecale, wiec czasu malo na zalatwienie wszystkiego a im pozniej tym drozej. Jesli np. na booking.com mam podane cene za pokoj dwuosobowy np. 1400 zl, to ta cena sie tyczy jednej osoby ? Czy jak przyjade w dwie osoby to tez zaplace tylko to przykladowe 1400 ?

No i tak pytanie ogolne. Karta kredytowa jest potrzebna w NY? Mam tylko debetowa/platnicza mBanku i nie wiem czy mozna tam robic zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kwestia wygląda tak:

w hotelach płacisz za pokój więc weź 2 osobe bedziesz miął koszt podzielony przez dwa. w hostelach czesto placi sie za osobe.

Nie wiem jaka jest cena tych twoich hoteli w USD za noc. Okolica Long Island City jest dobra sporo chinczyków , mieszkałem kiedys tam w hotelu za 80usd za noc i to jest dobra cena za tamte hotele tak do 100usd...natomiast nie wiem czy kazdy zakatek LIC jest OK tu juz musza sie wypowiedziec mieszkancy NYC

Okolica jest dobra bo w miare powinno byc blisko do metra z hotelu a to jest najwazniejsze i 4 czy 5 stacja to jest juz times square...ale w usa jest tak ze czasem juz za jakąs avenue zaczyna sie getto więc poczytaj opinie co ludzie pisza o bezpieczenstwie w okolicy hotelu...z drugiej strony ja raz nocowalem w jersey city raz wlasnie w long Island City i opini troche bylo ze noca nie zabardzo bezpiecznie ale ja nie odczułem tego w ogole wracając np o 1 w nocy...

Ja do bookowania hoteli uzywam strony www.kayak.com nastepnie wyszukiwarka cie kieruje na jedna ze stron z ktorej chcesz zabookować....

Nigdy nie używaj do bookowania prywatnej strony apartamentów jakiś nowych nie sprawdzonych...znam przypadek ze ludzie zabookowali sobie apartamenty na manhattanie nowe piekne w dobrej cenie na profesjonalnej stronie z profesjonalnymi zdjeciami , oczywiscie był to scam i stracili pieniądze...

quuens i brooklyn sa spore wiec warto znalesc cos jak najblizej manhattanu i najwazniejsze jak najblizej metra zeby piechota bylo z 15 minut

nie wiem czy honoruja karty platnicze generalnie dobrze jest miec przy sobie wypukłą, czyli raczej kredytówkę - mozesz sobie wyrobic w mbanku z małym limitem - nic chyba nie kosztuje.

Generalnie w USA czasami bez karty kredytowej trudno sie poruszac...

ostatnia sprawa: Ja bookowalem ostatnio hotele prze serwisy hotwire.com lub priceline.com na strzały w ciemno polega to na tym ze masz jakis obszar w ktorym znajduje sie hotel np LONG Island City zaznaczony na mapie i oferte hotelu np 3* za 80 usd albo 60usd gdzie normalna cena to 120 ale nie wiesz jaki to hotel... i jak sie decydujesz to kupiles i nie mozesz sie wycofac...dodatkowo sa tam opinie uzytkowników jak oceniaja ten hotel wiec jak 90% jest pozytywnych to powinno byc OK. Pamietam ze w tych serwisach im blizej to wyjazdu np kilka dni tym lepsze oferty były. Mozesz sobie zarezerwowac normalnie hotel a jak na kilka dni przed trafisz cos na hotwire to z tamtej rezerwacji zrezygnujesz nie ponoszac kosztów zadnych. Hot wire i proceline rok temu wymagaly amerykanskiej karty kredytowej tzn z amerykanskim adresem ale ja wpisywalem swoj a stan wybieralem pierszy lepszy np Alaska i bylo OK. Ale ostani raz z tego koszystalem ponad rok temu więc mogło tam sie wiele pozmieniać.

Dodatkowo sa fora internetowe poswiecone temu biddowaniu na proceline i hotwire muszisz pogooglowac i ludzie wymieniaja sie informacjami więc czesto mozesz na podstawie w miare swiezych postów na forum wydedukować jaki hotel kryje sie pod daną oferta.

Apropo hoteli i okolicy ich poczytaj opinie na tripadvisor.com i zwracaj uwagę na opinie europejczyków, amerykanie są czesto wymagajacy i jak nie moga sobie do wyra zamówić jedzenia np to wystawiaja fatalna opinie ale w NYC to bedzie ciezko o tani hotel z dobrymi opiniami, to miasto ma tylu turystów ze nie musza specjalnie dbać o klienta

nie mam dzisiaj za bradzo czasu na przeanalizowania dogłebnie tych wszystkich twoich hoteil, w kazdym razie ja zawsze szukałem hoteli w cenie ok 100usd za noc, na manhattanie ciezko oczywiscie cos znalesc w tej cenie...

Raz kiedys kiedys spałem tez w hostelu, wiadomo pokój brudny i malusieńki, łazienka wspólna w opłakanym stanie ale pościel czysta była no i środek manhattanu w sumie tylko nocujesz tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic Hotel 31. Centrum Manhattanu, spacerek wszedzie. 10 minut do ESB, 20 min na Time Square. Wokolo duzo take away i pare sklepow, coffee shopow itp, wiec mozna cos po drodze do pokoju zabrac wracajac z miasta. Cenowo za singla placilem ok 70 dolcow za noc, wiec naprawde niezla cena!

Spalem tez w innych hotelachw tej okolicy i ten wypada najlepiej biorac pod uwage przedzial cenowy w jakim szukasz noclegu. Zawsze bylo cos: a to syf, a to pokoj miniaturka, a to halas.. Ten hotel jest taki w sam raz na taki wypad do miasta. Jedyny minus - wspolna lazienka. Ale tych lazienek jest ze 4 na pietro wiec zawsze jest wolne.

Hotel znajduje sie w Koreanskiej dzielnicy, dosc bezpiecznie. Blisko polskiej ambasady jesli bys czegos potrzebowal.

Nie polecam zadnego hotelu ponizej $200/noc zlokalizowanego w okolicach Penn Station. Wszystkie to syf.

Poczytaj tez o NY Pass. Oszczedzisz sporo pieniedzy i czasu omijajac wiekszosc kolejek:

http://www.newyorkpass.com/

Jeszcze dodam, ze niedaleko hotelu masz stacje metra 28 Street, to zielona linia metra.

http://2.bp.blogspot...york-subway.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też myślałem żeby obejrzeć Washington DC oraz Atlantic City tak na jeden dzień. Ile mniej więcej czasu potrzeba na zorganizowanie takiego wyjazdu ? Głównie chodzi o wizy. Na wrzesień są fajne ceny za samolot. Czym polecacie poruszac się z NY do Washington DC i AC ?

Strasznie się nastawiłem na taki wyjazd bo to moje marzenie od dzieciństwa.

Polecam DC. Najlepsze muzea w Ameryce. Czas podrozy: ok 4h pociagiem (lub 2,5h expressem ale 2x drozsze bilety). Pociag zlapiesz z Penn Station.

Wycieczka do DC ma dwa plusy:

1. W DC wszystko jest w miare w jednym miejscu, w okolicach National Mall. Muzeum, obok muzeum. Pomiedzy tylko rzadowe budynki (tez warte zwiedzenia zreszta).

2. Wejsciowki niemal wszedzie za darmo. Zwiedzajac rzadowe budynki jak Capitol czy White House, pamietaj ze musisz sie zarejestrowac wczesniej przez internet. Do White House co najmniej pol roku wczesniej. Capitol, starczy 2 tyg wczesniej. Jest duzo miejsc.

Do DC dojedziesz pociagiem lub autobusem. Za autobus zaplacisz ok 15 dolarow w jedna strone. Pociag wiecej, ale pociag przejezdza przez pare miast jak Baltimore czy Philadelphia. Autobus jedzie monotonna autostrada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...