Skocz do zawartości

Wycieczka Do Ny


olivier85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dobrą alternatywą od noclegu w nowym jorku może byc znalezienie jakiegoś spania w new jersey, w miastach typu clifton, paterson, passaic. przejeżdzają przez nie małe busy, które jeżdzą całą dobę średnio co 5 minut, docelowo zatrzymują się chyba w samym centrum manhattanu (niedaleko bryant park). jedzie się około 40 minut a bilet kosztuje ok. 5 dolarów. jest to mega wygodne, a może w tych miastach można znaleźc jakieś tańsze spanie niż w NY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet w 2 strony LOT o tej porze licz 2500-3000zł bezpośredni, wejdz sobie na www.bazarynka.com tam poszukaj w wynajem pokoju, bo jesli jedziesz na tydzien to moze sie dogadasz i przenocują cie na tydz( za 100-150$)gdzies skoro jedzIesz na wycieczke to nie bedziesz siedizal na kwaterze dniami tylko nocleg mam na mysli NY oczywiscie wiec kasa w w kieszeni śniadanka mozesz chodzic na gotowe sniadania w jakims deli-grocery po 5-8$ polecam mape maista i w ciagu paru godzin zobaczysz jak poruszac sie metrami, kupisz sobie tygodniową metro-card za 29$ chyba i robisz sobie fajne wycieczki jak cos to pisz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Waszyngtonu mozesz tez pojechac z Chinatown takiego typu autobusem- tu przyklad:

https://www.apexbus.com/

www.gotobus.com

Bardzo to tanie, ale ma swoje haczyki!!! Trzeba byc sporo przed odjazdem, bo bedzie bitwa z ciemnoskorymi i chinczykami o miejscowki.

Nie jest to w zadnym wypadku luksus! Wrecz przeciwnie, ale jak TANIO!!!!! Okolo 20$ !

Moze tez tak byc, ze jak za dlugo posiedzisz w czasie postoju na stacji benzynowej w lazience lub sklepie, to autobus odjedzie bez Ciebie! Bylam swiadkiem! Chciaz ludzie w autobusie protestowali, skosnooki kierowca i bagaze odjechaly, a kobieta zostala w nocy na stacji. Nie wiem co bylo dalej, bo po odebraniu bagazy on odjechal gdzies z jej walizka i rzeczami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam,

Temat powraca. Wakacyjny urlop spedzilem nad cieplym morzem a za to w grudniu (moze tez byc listopad) chce jechac do NY. Lufthansa ma fajne promocje z Poznania via Frankfurt do NY za 2000 zł w dwie strony. Wylot na max tydzien (np. 4-5 nocy ze wzgledu na ograniczenia urlopowe i obowiazki). Wyjazd samemu, chyba ze ktos z forum bylby chetny. Razem zawsze lepiej. Na wszystko chcialbym przeznaczyc max 5-6 tys. zl.

Ogolnie mam wiele pytan. Pierwsze to jaki hotel/motel/hostel ? Chce cos taniego, sprawdzonego i wolalbym spac samemu niz np. w 6 osobowym pokoju. Dla mnie bezpieczniej.

Najbardziej przeraza mnie sprawa wizy i tej biurokracji. Co trzeba zalatwic, jak wypelnic ? Czy warto wczesniej rezerwowac bilet czy najpierw wize (rozsadek mowi ze wize) ?

Jak poruszac sie po NYC ? Czym z lotniska do 'miasta'. Jest jakis internetowy przewodnik po miescie ? Ile czasu zajmie mi zalatwianie tego wszystkiego ?

Z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...