Skocz do zawartości

Wycieczka Do Ny


olivier85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Z racji tego, że od zawsze fascynowala mnie Ameryka i Nowy Jork zastanawiam sie nad wycieczką do USA. Generalnie wolnego czasu będę mieć może z tydzien dlatego dużego zwiedzania nie będzie.

Wycieczke moge zaplanować na lipiec/sierpien a nawet pozniej. Co polecacie oprocz NY zobaczyc w tak krótkim czasie, jakie to będą koszty (orientacyjne calej podróży). Jak starać się o wizę i ile ta 'biurokracja' trwa ?

Jakiego przewoznika polecacie ? Ja lecialem lotem i lufthansa do kairu i zdecydowanie bardziej przypadla mi do gustu lufthansa. Jakos czulem sie pewniej i bezpieczniej w duzo wiekszym samolocie.

Oczywiscie chodzi mi o to żeby bylo jak najtaniej i dobrze (wylot musze liczyc na 2 osoby).

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

oczywiscie lufthansa lepsza...ale i drozsza...

dodatkowy koszt to wiza.........

jakie jeszcze koszty...zalezy gdzie chcesz spac czy np w jakims hotelu, hostelu czy moze w wynajetym jakims pokoju...

inne koszty to jedzenie....male ale zawsze są...

napewno dodatkowe koszty to atrakcje nyc...np wjazd na empire.....

zalezy jak kto zwiedza...jedni lataja szybko inni chodzą całymi godzinami po ulicach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na wrzesien, lot z przesiadka z Polski do Frankfurtu i stamtad do NY za 2430 zl w dwie strony. Czyli tak jak lotem prawie. Nie za bardzo lubie latac samolotem a jeszcze tak daleko nie lecialem.

Jakie sa tam koszty hoteli, jedzenia ? Ogolnie ma byc tanio i dobrze. Spac wolimy we dwoje.

Czy jest bezpiecznie itp itd. Zmieszczę się w 10 tys. zl za dwie osoby = calosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam NY zwiedzić :) Koszty oprócz biletu lotniczego w zależności od wymagań. Chodzi mi o standard i położenie Hotelu, ile atrakcji tych płatnych chcesz zaliczyć i oczywiście wyżywienie. Za Hotel w zeszłym roku a dokładnie w sierpniu zapłaciłem 1000 euro ale Hotel prawie przy samym Times Square... znajdziesz też pewnie Hotel za 200$. Na wycieczki autobusowe i bilety na różne atrakcje około 250 $ do tego jedzenie to około 50 $ na dzień. Co do Hoteli to polecam Booking.com Byłem sam tydzień i 2500 euro prawie wystarczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Z racji tego, że od zawsze fascynowala mnie Ameryka i Nowy Jork zastanawiam sie nad wycieczką do USA. Generalnie wolnego czasu będę mieć może z tydzien dlatego dużego zwiedzania nie będzie.

Wycieczke moge zaplanować na lipiec/sierpien a nawet pozniej. Co polecacie oprocz NY zobaczyc w tak krótkim czasie, jakie to będą koszty (orientacyjne calej podróży). Jak starać się o wizę i ile ta 'biurokracja' trwa ?

Jakiego przewoznika polecacie ? Ja lecialem lotem i lufthansa do kairu i zdecydowanie bardziej przypadla mi do gustu lufthansa. Jakos czulem sie pewniej i bezpieczniej w duzo wiekszym samolocie.

Oczywiscie chodzi mi o to żeby bylo jak najtaniej i dobrze (wylot musze liczyc na 2 osoby).

Z gory dzieki za pomoc.

Tydzień czasu to bardzo mało jak na zwiedzanie NY. Ale dobre i to .Jeśli chcesz coś zobaczyć więcej to pomyśl nad Washington DC ( około 240 mil od NY) lub Atlantic City ( około 120 mil od NY).W NY jest dużo bezpieczniej jak w Warszawie.Jedzenie na Manhattanie jest dużo droższe niż w innych dzielnicach ale da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też myślałem żeby obejrzeć Washington DC oraz Atlantic City tak na jeden dzień. Ile mniej więcej czasu potrzeba na zorganizowanie takiego wyjazdu ? Głównie chodzi o wizy. Na wrzesień są fajne ceny za samolot. Czym polecacie poruszac się z NY do Washington DC i AC ?

Strasznie się nastawiłem na taki wyjazd bo to moje marzenie od dzieciństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień na zwiedzenie zarówno DC jak i Atlantic City to zdecydowanie zbyt mało. Jeśli interesują Cię klimaty lotniczo-astronautyczne, to gorąco polecam National Air and Space Museum, tyle że ono ma dwie części: jedna jest w samym centrum Waszyngtonu przy "the mall", druga jest na terenie lotniska Dulles. Zwiedzenie obydwu plus obejście centrum miasta to już jest napięty program na jeden dzień. Aby dostać się z NY do DC najlepiej wynająć samochód. Atlantic City nie zrobiło na mnie wrażenia szczerze mówiąc i jako miłośnik amerykańskiej historii i myśli politycznej zdecydowanie bardziej polecam wycieczkę do Filadelfii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...