Skocz do zawartości

Permanent Resident Card - Niewykorzystana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opiszę moją sytuację: w 2005 roku wygrałam GC i byłam w USA dwukrotnie (Permanent Resident Card ważna do 2015 r.). W 2006 roku w pażdzierniku zawitałam do Polski i już do USA nie wróciłam (tu miałam studia, partnera i pracę). Problem polega na tym, że mój przysły współmałżonek (ten sam od 8 lat, byliśmy razem w USA - on na wizie studenckiej, ślub w czerwcu) wygrał loterię tegoroczną (dokumety jeszcze nie przesłane). Pytanie, co robić? Czy jako współmałżonek z niewykorzystaną GC nie zahamuję możliwości otrzymania karty?

Będę wdzięczna za pomoc, bo spać nie mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie to mialo zadnego znaczenia. Btw - co to znaczy niewykorzystana ? Wykorzystana, bo ja otrzymalas, natomiast status najprawdopodobniej stracilas nie bedac w US od 2006 roku. W tej chwili nie masz zadnej GC i w przypadku Twoje przyszlego meza nie bedzie to mialo znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna a znasz chyba zasady loterii?dopuki Ty masz GC to On Ciebie nie umieszcza w formularzach

a Ty masz ten problem ze mozesz juz nie miec Gc ale nadal jestes w systemie i teraz ureguluj na sprawe dobrze

Co oznacza "ureguluj"? Fakt straciłam status rezydenta, ale na wizie jest jej data ważności (tj. 2015) dlatego pewnie jestem w ich systemie.

Nie chcę w żaden sposób blokować tego wyjazdu więc zależy mi na poprawnym załatwieniu całej sprawy.

OT. Czy wysłanie jego dokumentów do Kentucky w czerwcu (wtedy ślub) to nie będzie za późno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc problemu jesli bedzie czerwiec ale szybko po slubie odeslijcie papiery

a wiec masz w reku GC czy tez wize ?bo to jest wazne

bo jak masz GC-plastik ktory sie dostaje w USA i utracilas status rezydenta to nadal jestes jako rezydent USA i teraz powinnas sie zrzec rezydenta..

Takie sa zasady,nawet jak sie idzie po wize turystyczna a ta osoba i 10 lat nie byla w USA ale nadal jest w systemie ze ma GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc problemu jesli bedzie czerwiec ale szybko po slubie odeslijcie papiery

a wiec masz w reku GC czy tez wize ?bo to jest wazne

Dzięki za wsparcie. Co do dokumentu to mam plastikowe GC. Zastanawiam sie czy nie warto zawalczyc o jej odnowienie zamiast ja "porzucac"? Mozliwe ze 'reentry' nie przejdzie ale czy sa inne opcje ktore moge wykorzystac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem mieszanie w papierach i ze slubem a Twoja sprawa z GC..takie sa zasady loterii ze slub mozna wziasc i wsylac papiery po losowaniu

I teraz albo sprobujesz ja odnowic lub tez oddasz ja i wyslesz papiery juz jak zona ale nie jako juz rezydent.

Nie ma innej opcji , radze szybko sie zastanawiac nad tymi opcjami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...