Skocz do zawartości

Sponsorowanie Malzonka Bedac Na Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W USA mieszkam od 2 lat.

Posiadam GC,moj malzonek przylecial na wizie turystycznej ktora juz dawno wygasla.

Slub wzielismy tutaj.

Mamy wspolne dzieci poczete w Polsce.

Prosilabym o podpowiedz co powinnismy zrobic.

Zastanawiam sie czy skladac teraz jakies dokumenty o sponsorowanie i czy to nie groziloby deportowaniem meza?

Czasu bardzo duzo do mojego obywatelstwa a bez dokumentow w moim miescie nie przyjmuja. do pracy.

Przenosic sie nie chcemy gdyz ja mam bardzo dobre mozliwosci w pracy.

Czy sa jakies mozliwosci jak pomoc mojemu mezowi?

Bede wdzieczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych możliwości - dopiero jak dostaniesz obywatelstwo. Gdyby został w Polsce lub miał legalny status, mogłabyś wysłać petycję I-130 i po 2.5 - 3 latach Twój mąż otrzymał był zieloną kartę (pod warunkiem posiadania legalnego statusu) - natomiast ponieważ jest nielegalnie, nie będzie mógł uregulować statusu a w przypadku wyjazdu do Polski (jak jest wystarczają długo) zarobi bana więc wizy imigracyjnej nie dostanie. Jednym słowem - bez sensu zrobiliście, teraz musicie czekać aż dostaniesz obywatelstwo - i pamiętaj żeby je uzyskać trzeba spełniać wymagania - regularne rozliczanie się z podatków, brak przestępstw / wykroczeń (good moral character).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest przeczekanie w USA bez statusu do czasu uzyskania przez Ciebie obywatelstwa. Wylot = 10 lat bana, konieczność waivera I-601, itp. W momencie gdy staniesz się obywatelką, bierzecie ślub i składacie I-130/I-485, po zakończeniu procesu on dostaje 10-letnią GC, gdyż wtedy będziecie małżeństwem z ponaddwuletnim stażem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...