Skocz do zawartości

Czy To Prawda Ze Na Wizie Turystycznej Mozna Przebywac W Stanach Tylko 6 Mies W Roku ?


Rekomendowane odpowiedzi

przeczytalam na jakims forum ze na wizie turystystycznej mozna przebywac w stanach tylko 6 mies w danym roku kalendarzowym. chcialabym sie dowiedziec czy jest to prawda ? Jestem w stanach legalnie od sierpnia do konca maja. Czy bedac tu 5 mies w 2012 nie moge juz przyjechac na kolejne 3 miesiace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalam na jakims forum ze na wizie turystystycznej mozna przebywac w stanach tylko 6 mies w danym roku kalendarzowym. chcialabym sie dowiedziec czy jest to prawda ?

Nie, to nieprawda. Mozesz przebywac kazdorazowo tak dlugo jak wazny jest I 94

Jestem w stanach legalnie od sierpnia do konca maja. Czy bedac tu 5 mies w 2012 nie moge juz przyjechac na kolejne 3 miesiace ?

Tak, jezeli zostaniesz wpuszczony i pozwola ci tak dlugo zostac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób byłeś legalnie 10 miesięcy ? Jaką datę dostałeś na I-94 ? Nie wiem dlaczego się tutaj pytasz co powiedzieć - jeżeli byłeś 10 miesięcy (zakładam że legalnie - uzyskałeś extension - bo jak nie to po jabłkach) to prawdopodobnie przy następnej próbie wjazdu po krótkiej nieobecności odeślą Cie z granicy - generalna zasada jest taka że w roku trzeba być więcej poza US niż w US przyjeżdżając turystycznie / biznesowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalam extension na 4 miesiace bo o tyle poprosilam. Jestem na urlopie dziekanskim i takie byl moj cel - podrozowac przez rok. Mieszkam u kuzynki i w zwiazku z tym ze ona zostaje studiowac tu dluzej to ostatnie 3 mies wakacji wole spedzic w san diego niz w polsce tym bardziej ze nie jest to problem finansowy dla mnie. Pytam bo wydaje mi sie to dosc racjonalne ze skoro mam wakacje i pieniadze to wole byc w californii ale nie chce tez niepotrzebnie ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze to bardzo ryzykowne... jesli juz to dobrze jest leciec do innego stanu, mam znajomego, ktory mial marne szanse na kolejny wlot a mimo wszystko sie udalo, moze dlatego, ze nie ladowal w New York (jak przy wczesniejszych pobytach) a na Florydzie. To raczej dobra praktyka, ale mimo wszystko 10 miesieczny pobyt i tylko 3 miesiace w kraju to 'secondary insepection' raczej pewne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...