Skocz do zawartości

Liceum W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałam już wiele tematów, ale potrzebuję pomocy w mojej sytuacji. Uczę się aktualnie w drugiej klasie gimnazjum w Polsce, po angielsku mówię płynnie, w sumie jest mi wszystko jedno, czy używam angielskiego czy polskiego. Uczę się tego języka od 10 lat, podczas ostatnich wakacji przez dwa miesiące mieszkałam w USA u mojej rodziny. Moim marzeniem jest studiowanie w Stanach (najprawdopodobniej psychologii, ale nie jest to jeszcze pewne). Chciałabym rozpocząć naukę w USA już w liceum. Pewnie nie mieszkałabym u mojej rodziny, ale w internacie. Jestem osobą otwartą i odważną, nie mam problemów z komunikacją. Dodatkowo dość dobrze władam hiszpańskim, co jest przecież przydatne na południu Stanów. Nie jest to nagła decyzja, myślę o tym już dość długo. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi spraw formalnych: jak wyglądałaby organizacja formalności w sprawie takiego wyjazdu? Jaki jest koszt mieszkania w internacie? Byłabym wdzięczna za wszelkie rady, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co prawda, jak to jest z wyjazdem na własną rękę, ale parę ładnych lat temu spędziłam rok szkolny w USA korzystając z usług zajmującego się takimi sprawami biura. Bardzo wygodna sprawa - takie biuro znajduje Ci szkołę, rodzinę, z którą mieszkasz przez rok (w razie problemów może Ci tą rodzinę wymienić), załatwia też wszystkie formalności (wizę, ubezpieczenie, bilety lotnicze, itd.), organizuje różnego rodzaju imprezy i wyjazdy (zazwyczaj dodatkowo płatne). Jedyny minus przynajmniej wtedy był taki, że nie można było sobie wybrać stanu, do którego chciało się lecieć - bo wszyscy wybieraliby zapewne Florydę albo Kalifornię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre biuro mozna znalesc lub tez

pisac do danych szkol i moze maja internat,powiedz cos

bo sprawy wizowe sa tutaj opisane ,nalezy miec na uwadze oplaty nie tylko za wize a tez na pobyt

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/studenci-i-pracownicy-naukowi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...