Skocz do zawartości

olbek + EB3


accalon

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczą3em starania o wyjazd do usa i uzyskanie green card przez prace (EB3) w firmie Olbek (http://www.olbekpb.com), czy mo?e ma ktoś informacje na temat tej organizacji, nie ma jej na liście ale jest na stronie ministerstwa agencji pośrednictwa pracy za granicą (http://www.praca.gov.pl/).

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i pu3apki czekające na mnie po drodze do amerykanskiego snu :lol:, szczególnie je?eli chodzi o pieniądze i czas za3atwiania (10k$ i 1,5 r). Przeczytanie jednego z postów nie nape3ni3o mnie optymizmem.

Na dzien dzisiejszy czekam na podpisanie umowy o prace, wiec jestem w fazie mocno początkującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie no jest tak sprytnie zrobione ?eby wp3acaa na specjalne konto, które nie ma mo?liwości wycofania w 4 ratach, gdzie ostatnia, najwieksza jest wp3acana po wyje1dzie do usa i otrzymaniu karty, wiec jest czas na ich zgromadzenie, tyle je?eli chodzi o teorie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czesc tez jestem zainteresowana staraniem sie o zieloną karte poprzez pośrednictwo tej firmy: olbekpb.com. Czy masz jakieś nowe doświadczenia z tą firmą? Nigdy wcześniej nie natrafi3am w Polsce na firme która pośredniczy w staraniu sie o zieloną karte na tych zasadach wiec mam sporo wątpliwości. Czy to jest w ogóle realne?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak, olbek sie t3umaczy, ?e wspó3pracuje z firmą w usa, która sie tym zajmuje od 10 lat i mają wy3ącznośa na polske, co ma sens bo ja nie znalaz3em innej firmy, która sie tym zajmuje, sama firma znajduje sie w centrum gdyni w wynajetym lokalu i jest prowadzona przez dwie panny i kolesia, byliśmy tam podpisywaa papierki i wra?enie ogólne jest dobre, wszystkim zale?y ?eby to wysz3o, oni dostają flote po otrzymaniu green c wiec sie starają, a co do pieniedzy to jest tak, ?e 3,5 wp3aca sie w ratach 500 i 3x1000 w miare za3atwiania kolejnych urzedów w usa a reszte 5000 po otrzymaniu greena wiec jak dla mnie jest ok, czym szybciej sie zacznie tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to potrwac nawet grubo ponad 4 lata, zwlaszcza teraz. Ja czekam juz prawie 3 lata i we wrzesniu bede mial interviwe. Ludzie, ktorzy poskladali papiery rok po mnie jeszcze czekaja na labor, a beda czekac jeszcze co najmnije kilka miesiecy.

Kilka linkow, gdzie mozna co nieco posprawdzac:

http://www.immigration.com/processing-times/dol.html

Tutaj mozecie poczytac z pierwszej reki jak to wyglada:

www.immigrationportal.com

szukajcie >immigrant visas, a potem labor, I-140, consular, albo I485.

Proces nie jest taki prosty do zalatwienia jak sie wydaje i moge ci zagwarantowac, ze jako kelner to EB3 sie nie zalapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...