Skocz do zawartości

olbek + EB3


accalon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś móg3by wyjaśnia o co chodzi z tym pośrednikiem , za co sie p3aci 10 tys USD . Przecie? ta firma nie mo?e miea ?adnego wp3ywu na wygraną w loterii . Wiec za co taka kasa . Skoro na stronie ambasady itp. jest wyra1nia przestroga ,?eby nie korzystaa z ofert pośredników itp. itd. Mysle ,?e czegos nie rozumiem . Prosze sprecyzucie za co sie p3aci tą kase i jaki to ma wp3yw na GREEN CARD ? Z góry dzieki za info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czy ktoś móg3by wyjaśnia o co chodzi z tym pośrednikiem , za co sie p3aci 10 tys USD . Przecie? ta firma nie mo?e miea ?adnego wp3ywu na wygraną w loterii . Wiec za co taka kasa . Skoro na stronie ambasady itp. jest wyra1nia przestroga ,?eby nie korzystaa z ofert pośredników itp. itd. Mysle ,?e czegos nie rozumiem . Prosze sprecyzucie za co sie p3aci tą kase i jaki to ma wp3yw na GREEN CARD ? Z góry dzieki za info .

Placisz im 10K$ za cala procedure, usluge, oplaty dla urzedow itd., itp. - nie ma to NIC wspolnego z Green Card losowanym. To jest opcja employment based Green Card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko do accalona, który walczy o wyjazd za pośrednictwem firmy olbek. Czyta3am bardzo du?o opinii a propo wyjazdu czyli emigracji do Usa oczywiście ?adna z nich nie by3a dobra. Jestem chyba kolejną osobą która te? chcia3aby wyjechaa i te? w3aśnie chcia3am skorzystaa z tej firmy tylko mam pytanko skoro ju? z niej korzystasz czy móg3byś napisaa coś bli?ej na temat tego konta na które sie odk3ada kaske ( co tzn ?e nie mo?na tych pieniedzy ruszya z konta? a jak ktoś chcia3by sie wycofaa? albo czy ta firma ma mo?liwośa zabrania $ z konta bez twojej wiedzy?)

Ile ju? sie starasz o wyjazd? czy to faktycznie trwa tylko 2 lata? Czy te 10k$ to jest jedyna kwota czy oprócz tego coś sie jeszcze p3aci? No i wogóle co myślisz ? czy warto zaryzykowaa bo jakby nie by3o to kupa szmalu? z góry dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Ja moge powiedziec, ze spotkalam sie z ludzmi, ktorzy szukali u mnie pomocy prawnej po tym jak zostali oszukani przez olbek. Znam przyklad gdzie olbek 'zalatwil' rzekoma prace dla 35 osob (H2B), a po 2 dniach pracodawca ich wszystkich zwolnil. Firma wspolpracujaca z olbek czyli America Work Visa powiedziala, ze ich to nie interesuje, za to bardzo zainteresowalo to urzad imigracyjny, ze nby Polacy mieli legalnie pracowac przez pol roku, a po 2 dniach pracodawca lamie przespisy i umowe, ktora podpisal z urzedem imigracyjnym i Departamentem Pracy na zatrudnienie obcokrajowcow, zas biuro posredniczace w tym (za to mieli prowizje) wypiera sie jakiejkolwiek pomocy poszkodowanym.

Olbek obiecuje, ze Green Card dostanie ktos w ciagu 2 lat - na dzien dzisiejsz jest tylu chetnych, ze bardzo prawdopodobny jest czas oczekiwania ok. 4 lat (pracownicy niewykwalifikowani dostaja tylko 10,000 wiz rocznie na caly swiat). Teraz wszedl w zycie PERM i umozliwil staranie sie o te wize w USA bez praktycznie zadnych posrednikow, bo certyfikat pracy dostaje sie w ciagu 60 dni - tak wiec majac sponsora mozna to zalatwic samemu (sponsor wypelnia dokumenty).

Co do jednej z wczesnieszych wypowiedzi: zwod kelnera NIE moze byc podciagniety na wize EB3 - tak mowi bardzo wyraznie przepis prawny, i Departament Pracy taka petycje odrzuci. Oto zawody, ktore NIE moga byc sponsorowane - dziwne, ze olbek o tym nie wie, prawda?

Assemblers

Attendants-amusement and recreation service, parking lots and service stations

Bartenders

Bookkeepers

Caretakers

Cashiers

Charworkers and cleaners

Chauffeurs and taxicab drivers

Cleaners in hotels and motels

Clerks—general, grocery store and hotel and motel

Clerk typists

Cooks, short order

Counter and fountain workers

Dining room attendants or waiters

Electric truck operators

Floorworkers

Grounds keepers

Guards

Helpers, any industry

Household domestic service workers or housekeepers— unless they have one year of prior paid experience

Janitors

Keypunch operators

Kitchen workers

Laborers

Loopers and toppers

Material handlers

Nurses’ aids and orderlies

Packers, markers and bottlers

Porters

Receptionists

Sailors and deck hands

Sales clerks, general

Sewing machine operators and handstitchers

Stockroom and warehouse workers

Streetcar and bus conductors

Telephone operators

Truck drivers and tractor drivers

Typists (lesser skilled only)

Ushers

Yard workers

Tak wiec najlepiej sie wczesniej popytac co i jak zanim cos ktos podpisze (zwlaszcza z firma o nienajlepszej reputacji... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec, ze spotkalam sie z ludzmi, ktorzy szukali u mnie pomocy prawnej po tym jak zostali oszukani przez olbek. Znam przyklad gdzie olbek 'zalatwil' rzekoma prace dla 35 osob (H2B), a po 2 dniach pracodawca ich wszystkich zwolnil. Firma wspolpracujaca z olbek czyli America...  

A "soldiers" zostają podciągnięci pod EB3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszedl w zycie PERM i umozliwil staranie sie o te wize w USA bez praktycznie zadnych posrednikow, bo certyfikat pracy dostaje sie w ciagu 60 dni - tak wiec majac sponsora mozna to zalatwic samemu (sponsor wypelnia dokumenty).
Karino mozesz wiecej o tym napisac...czyli jak znajde sponsora co mi chce dac prace to dzieki temu PERm co wszedl moze sie to udać..tak??jestes w tym obcykana wiec moze pospowiesz o co chodzi.. sorry ale nie umiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karino mozesz wiecej o tym napisac...czyli jak znajde sponsora co mi chce dac prace to dzieki temu PERm co wszedl moze sie to udać..tak??

moze sie to udac ... jak tylko bede miala troszke czasu to obiecuje tym napisac. Aha, co wazne - caly czas oczekiwania na Green Card w USA jestes legalnie, masz pozwolenie na prace, ssn itp. Nawet jesli bedziesz czekala 5 lat - jestes leganie. I co wazne - mozesz latac do Polski nawet jesli wygasnie ci wiza - starsz sie tylko o specjalne zezwolenie z immigration i lecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...