Skocz do zawartości

Zezwolenie Na Pobyt - Czy Musze Wracac Do Polski?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, lece do USA na wizie turystycznej i mam nastepujace pytanie: powiedzmy, ze dostaje zezwolenie na pobyt 6 miesiecy i dalej..po uplywe tych 6 miesiecy wrocam do Polski na 1 dzien i na drugi juz moge wracac do Stanow. Czy moge to uproscic jadac do Meksyku lub Kanady na 1 dzien po uplywie tych 6 miesiecy i zaraz wrocic do USA? Granica opuszczona w terminie :) Czy moze chodzi tu o to, iz musze wrocic do Polski? Jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

O kolejne 6 m-cy.

Ale jeśli nie dostaniesz zgody, to musisz wracać do Polski.

I nie jestem pewna, czy w przypadku nie dostania zgody, każdy dzień powyżej dozwolonego (pierwotnie) pobytu kumuluje Ci pobyt nielegalny, a za to potem jest ban - 3-letni lub 10-letni.

Generalnie chodzi o to żeby nie przedłużać pobytu i nie siedzieć tyle, ile daje urzędnik imigracyjny (a za pierwszym razem siedzieć tyle, ile się deklarowało przy staraniu o wizę).

Bo - umówmy się - kogo stać na półroczne (albo i dłuższe) zwiedzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, to jeszcze jedno i zaraz ostatnie pytanie, czy wnioskując o przedłużenie pobytu o kolejne 6 m-cy, moge to argumentować, iż chcem upłynnić swój angielski? Taki jest mój realny powód wyjazdu tam i jedyny...no może troszke zwiedzanie. Pewny nie jestem, użyłem słowa "powiedzmy" czyli spekuluje :) czytamy dokładnie;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...