Skocz do zawartości

Zezwolenie Na Pobyt - Czy Musze Wracac Do Polski?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a teraz troche z prawa i z zycia ..

Mozna myslec o Kanadzie ale jak sie ma paszport biometryczny,bo tak to pozostaje wiza do Kanady.

Jesli chodzi o Meksyk to tutaj chyba nie ma roznicy w paszportach.

I teraz czy ludzie tak robia ,.tak robia ,ze leca na pare dni i wracaja ale czy mozna komus tak odmowic wjazdu?tak mozna ..

Aby dostac nowe I-94 to nalezy oddac przy wyjezdzie z USA to co mamy w paszporcie

co do przedluzenia pobytu to zobacz co pisze Karina o tym ostatnio i to kosztuje nawet bez pomocy kogos kto sie zna..

http://forum.usa.info.pl/topic/20609-przedluz-wize-przez-internet/

jak widac moze byc roznie z takim przedluzeniem pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie jestem pewna, czy w przypadku nie dostania zgody, każdy dzień powyżej dozwolonego (pierwotnie) pobytu kumuluje Ci pobyt nielegalny, a za to potem jest ban - 3-letni lub 10-letni.

To ja tu doprecyzuję może ;)

Zgodnie z 40.9 FAM, który opisuje zastosowanie INA 212(a)(9), mamy:

1) Osoba, która złożyła podanie o EOS/COS, nie kumuluje pierwszych 120 dni jako nielegalnego pobytu, które liczą się do bana 3-letniego [212(a)(9)( B)(i)(I)], pod warunkiem, że nie pracowała na czarno. Nie odnosi się to do bana 10-letniego [212(a)(9)( B)(i)(II)] i dożywotniego bana, który dostaje się za nielegalny pobyt ponad rok, gdy miało miejsce immigration violation [212(a)(9)©(i)(I)].

2) USCIS generalnie nie stosuje reguły 120 dni i uważa cały okres, w którym oczekuje się na odpowiedź od USCIS, za okres pobytu tolerowanego i nie kumuluje nielegalnych dni na poczet żadnego z powyższych banów, pod warunkiem, że:

a) podanie o EOS/COS zostało złożone w odpowiednim terminie

B) podanie o EOS/COS nie było złożone frywolnie

c) nie miało miejsce nielegalne zatrudnienie

W tych przypadkach okres pobytu tolerowanego jest rozszerzany do dnia wydania decyzji.

3) Opuszczenie terenu USA podczas gdy I-539 jest rozpatrywane, nie powoduje nałożenia żadnego z powyższych banów pod warunkiem spełnienia tych trzech warunków.

4) Gdy wydana zostanie decyzja:

a) Pozytywna - osoba otrzymuje nowy formularz I-94 i może pozostać w kraju do daty określonej na tym formularzu. Czas spędzony na oczekiwaniu na decyzję nie liczy się jako out of status, nowy dokument I-94 ważny jest retroaktywnie

B) Negatywna z powodu frywolnego złożenia aplikacji lub nielegalnego zatrudnienia - czas nielegalnego pobytu liczy się od momentu wygaśnięcia ważności formularza I-94 (w przypadku osób z D/S, od momentu wydania negatywnej decyzji)

c) Negatywna z powodu aplikacji nie złożonej w odpowiednim terminie - j.w.

d) Negatywna z innych powodów - czas nielegalnego pobytu zaczyna się liczyć dzień po wydaniu decyzji odmownej

Polecam do poczytania: http://www.uscis.gov...-0-0-12929.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jaki jest sens wylotu i wlotu? Nie lepiej zlozyc podanie o przedluzenie wizy turystycznej bedac na terenie USA? Przez pierwszy rok bylem w US jako "au pair". Pozniej zlozylem wniosek o wize turystyczna, ktory zostal mi przyznany. Przed uplywem 6 miesiecy wyslalem kolejne papiery o przedluzenie mojego pobytu na kolejne 6 miesiecy - rowniez mi go przyznali. Moja dziewczyna zrobila to samo i bez zadnego problemu dostala wize. Ona robila to za pomoca adwokata, ktory bral $150 o ile sie nie myle. Pierwszy wniosek skladalismy razem, drugi zlozylem sam z pomoca pzryjaciol. Uznalem, ze szkoda kasy na kolesia, bo on w sumie sie tylko podpisal i nic wielkiego nie zrobil. Dobrze by bylo dla osoby, ktora chce przedluzyc swoj pobyt zeby miala jakis dobrych znajomych, przyjaciol tam z jakas suma pieniedzy na koncie. Ja do wniosku doczepialem wydruk konta bankowego mojego znajomego, ktory mi w tym pomagal i rowniez sie podpisywal... nie pamietam jakie byly pytania, ale przez to, ze posredniczyl swoim kontem banowym dal do zrozumienia, ze bedzie w stanie mnie utrzymac i nie zostane bezdomnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy rok bylem w US jako "au pair". Pozniej zlozylem wniosek o wize turystyczna, ktory zostal mi przyznany. Przed uplywem 6 miesiecy wyslalem kolejne papiery o przedluzenie mojego pobytu na kolejne 6 miesiecy - rowniez mi go przyznali.

Przede wszystkim będąc w USA nie mogłeś złożyć wniosku o wizę turystyczną.

Mogłeś złożyć wniosek o zmianę statusu.

A jaka to różnica? Że jak teraz wyjedziesz i będziesz chciał wrócić do USA jako turysta, to będziesz się musiał postarać o wizę turystyczną w konsulacie.

Ale wątpliwe, żebyś ją dostał, bo z Twojego postu wnioskuję, że już ponad 6 miesięcy jesteś "turystą" w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dubliu4 wszystko fajnie napisane

ale co powiesz o kims kto ma kogos takiego-jak taki znajomy,wysle papiery na przedluzenie pobytu i go nie dostanie?sa takie przypadki

bo znajomy ok ale bywa tak ze moze byc za malo aby dostac takie przedluzenie

tez nie piszesz kiedy takie cos przedluzales...a to jest czasami wazne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam!

Mam pytanie odnośnie przedłużenia pobytu. Dostałam wizę turystyczną z promesą na 10lat. Możliwość pobytu mam na 1 miesiac (tak zadeklarowałam), czy jest szansa na przedłużenie pobytu o kolejne 3 miesiące? Czy warto się o to starać? Dodam, że jestem w Stanach po raz pierwszy, przyjechałam do ojca, który od wielu lat tu mieszka i prowadzi firmę.

Uprzejmie proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...