Skocz do zawartości

15 Lat .


matusz97

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś niepełnoletni na obu Kontynentach, więc rodzice będą musieli opłacić stewardessę jako Twojego opiekuna.

Jeżeli nie jesteś czegoś pewien to nie wprowadzaj chłopaka w błąd. W zależności od linii 12-13 letni pasażer jest traktowany jako dorosły i opieka stewardessy nie jest wymagana, wykupienie opieki stewardessy dla 15-latka może być w ogóle problemem.

Angielski umiem. A pytanie jeszcze czy ze stewardessa dostene jakas "ulgę" przy "celniczym maglowaniu".?

A jest większa szansa że mnie nie wpuszczą na teren USA, skoro jestem tylko turystą nie podejmuje żadnej nielegalnej pracy i lecę tylko do kolegi na 3 tyg.?

jakich typu pytań mogę się spodziewać w moim przypadku. Wczoraj byłem w ambasadzie w Warszawie i konsul bez problemu dał mi wizę.

Pytał się cel podróży, dlaczego moi rodzice nie aplikują o wizę, czym się zajmują rodzice, i u kogo będę mieszkał w Stanach.

Nie będzie żadnego maglowania, nawet gdyby było to 'opieka' stewardessy w niczym by Ci nie pomogła. Masz znikome szanse żeby nie być wpuszczonym na teren US biorąc pod uwagę Twój wiek i wcześniejsze wizyty. Tak samo jako konsul dał Ci promesę bez problemu tak samo bezproblemowo urzędnik celny wpuści Cię do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mnie to pierwszy raz stope na JFK postawiłem w wieku 15-16 lat ( urodziny miałem 19 maja a leciałem 25 czerwca więc takjakbym miał wtedy 15 jeszcze :) ) i też się bałem że się przyczepi..biegałem załatwiałem jakieś zgody przed wylotem ale nie potrzebnie....urzędnik nawet nic mi nie wspomniał dlaczego lecę sam itp. po prostu powiedziałem że do brata i tyle co do tego tematu ( równie dobrze mogłem skłamać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze ze je miales oraz ze powiedziales ze lecisz do brata..

a teraz co to ma do tego co pisze ten chlopak,czy leci do brata.czy leci do kogos z rodziny,leci do znajomego i danego urzednika moze to zaciekawic co to za znajomy, itd

to nie tak ze kazdy urzednik oraz ze cos sie powie i bedzie cacy na rozmowie..

dlatego nalezy byc na takie cos przygotowanym.

Bo moze byc tak ze do brata to nic nie bedzie a co do znajomego padna pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

17 lat a 15 lat to pewna roznica jest prawda a do tego napisz moze ze masz 15 lat,lecisz sam a do tego do obcej osoby i zobaczysz co Ci odpisza ale pisz do Ambasady.

i nie napisalem ze ktos musi go odebrac a odnioslem sie do tego ze majac 15 lat,leci sam a do tego do obcej osoby i wtedy urzednik moze zadac mu pytanie o pismo od rodzicow ze wiedza o tym itd,lepiej miec takie cos niz miec trudnosci na granicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...