Skocz do zawartości

Zaliczenie Studiów Z Polski W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Boulder jest sliczny ale jak dla mnie za 'bialy.' Wole rozmaitosci etnyczno-narodowe w Kaliforni. Notabene, maz robil undergrad w Santa Barbara i grad school w Berkeley i wykladal na Boulder wiec znamy te kampusy dobrze. Ale Cal (gdzie ja robilam undergrad) jest ulubionym miejscem, wiec nadal zycze ci Berkeley :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mi tam etniczność nie robi raczej różnicy. W Boulder podoba mi się to, że jest bardziej zielono. W Kalifornii przeważnie piach i czasem krzaki, a zielone lasy to jedna z tych rzeczy, których najbardziej mi brakuje z Polski. Do tego Boulder kusi górami - wspinaczka, snowboard i rower :D Chociaż na takie atrakcje w Kalifornii też nie można narzekać. A poza tym, skoro macie takie obeznanie właśnie tam gdzie ja się zasadzam żeby aplikowac... to wiem do kogo się zgłaszać po porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Berkeley masz wzgorza poza campusem i tam sa lasy - caly state park - na ogol zielone bo pogoda w Berkeley w lecie jest chlodnawa (jak na miary kalifornijskie), duzo mgly, a w zimie pada caly czas. Wiec zieleni Ci nie zabraknie. Rowerem wszedzie dojedziesz, jeden samochod w rodzinie wystarczy, i nigdzie na swiecie nie ma tak dobrej i roznorodnej kuchni jak w okolicach Berekely. Raj dla smakoszow. Yosemite tez ma i nsowboard, i wspinaczki, ale faktycznie nie az tak blisko jak w Boulder. Chociaz nawet w Boulder na naprawde dobre stoki narciarskie trzeba jechac okolo godziny. Natomiast brak nie tylko w Boulder ale calym Colorado... wody! Tu w calym stanie nie ma nawet jednej porzadnej rzeki, i mi bardzo tego brak, zwlaszcza po tylu latach na wybrzezach w Kaliforni. Tu do najblizszej dobrej plazy jest powyzej tysiac mil, i ta plaza znajduje sie w Laguna, lol. Wiec -- go Bears!

PS Pisze z przymruzeniem oka. Wszystkie te uczelnie sa super, i fajnie sie tam mieszka. Nie ma tu zlego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jest różnica między takim dostaniem a koniecznością załatwienia tego samemu i wysłania. Ważna różnica, bo jak bym o czymś takim zapomniał/nie wiedział to oczywiście setki UDS zmarnowane i rok stracony... No cóż, teraz wiem że mam na takie coś uważać i mieć oczy otwarte, ale itak dalej np. na Berkeley aplikuję tak jak chciałem i ewaluacją się nie przejmuję.

Powodzenia:)

A na jakim kierunku chcesz studiowac jezeli to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na to, ze Twoja zona nie obronila magistra w Polsce nie jest mozliwe zeby w Stanach przyznali Jej Master's degree. Jednakze ze wzgledu na uzyskanie absolutorium moze miec szanse na przyjecie bezposrednio na Master's program (brana jest pod uwage liczba credits, plusem tez jest wysokie GPA-powyzej 3.0). Moim zdaniem, watpliwe jest zeby mogla podjac prace nauczyciela bez kierunkowego wyksztalcenia. Bachelor's program trwa zwykle 4 lata i kosztuje z reguly wiecej niz Master's program. Zona musialaby sie dowiedziec bezposrednio na uniwersytecie jakiej firmy ewaluacje uznaja. Moim zdaniem ewaluacja, ktora przedstawiasz jest bledna, gdyz wyraznie jest zaznaczone ze byly to studia magisterskie. Mysle, ze WES bylby bardziej rzetelny. Zapoznaj sie z ich strona, mozesz wyslac do nich maila lub zadzwonic.

http://www.wes.org/required/index.asp

Mysle, ze Twoja zona moglaby tez bez problemu ewaluowac szkole muzyczna.

Jezeli chodzi o oplaty, to WES ma jasno okreslone stawki i wymagane dokumenty. Nie ma mozliwosci, ze beda rozpatrywac wedlug wlasnego uznania. Caly proces monitorujesz on-line i widzisz, czy dostarczone przez Ciebie i uczelnie w Polsce dokumenty spelnily warunki i zostaly zaakceptowane. Jezeli czegos brakuje, to zostaniesz powiadomiony, zeby cos doslac i po prostu wydluzy sie proces.

Ewaluacja, ktora posiadasz jest ponadto dosyc zagmatwana. WES wystawia ja prosto i zwiezle.

Przepraszam ze nie odpowiedzialem ale czasami znikam na pare dni i nie mam dostepu do netu.Wlasnie chodzilo mi o potwierdzenie moich mysli w tym przypadku.I tak tez sie stalo.Bede zalatwial jeszcze raz przez WES i dam znac jak oni to ewaluowali...dzieki buterfly26....Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...