Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moja sprawa polega na tym ze konczy mi sie waznosc polskiego paszportu. Paszport co mam zostal wyrabiany w Toronto 10 lat temu, az wtedy bylam rezydentka Kanady. Krotko po odnowieniu wzielam slub w Toronto, lecz mieszkam teraz w Stanach (jestem rezydentem) w Michigan wraz z mezem i przejelam meza nazwisko lecz moj gasacy sie paszport jest na panienskie nazwisko. Moje pytanie jest na czym polega odnowienie paszportu na nowe nazwisko? czy musze to zrobic na terenie Stanow? (przypominam ze akt malzenstwa jest z Kanady) czy mozna odnowic w Konsulacje w Toronto? biorac pod uwage ze blizej jest mi do Toronto jechac niz do Chicago. Wyslalam email do konsulu w Toronto z zapytaniem, ale moze ktos byl w podobnej sytuacji i wie cos na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka to polega na tym ze musisz miec akt slubu ale polski a nie kanadyjski a wiec czeka Cie albo zalatwianie tego przez Konsulat Polski w USA lub tez przez rodzine-znajomych -kogos obcego w swoim urzedzie stanu Cywilnego

I teraz jest tansze oraz szybsze zrobic to przez USC w Polsce..

Teraz co wybierzesz to juz Twoja sprawa

starasz sie o paszport gdzie mieszkasz.tzn dla Ciebie to bedzie ktorys Konsulat w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareknow8 - dziekuje za wskazowke ale gdybym mogla zadzwonic z pracy to bym to juz zrobila, mam tylko dostep internetowy. Tak jak pisalam - wyslalam email do konsulatu z zapytaniem (czekam na odpowiedz) ale zapytalam tutaj o wskazowke jesli ktos byl w podobnej sytuacji ;)

Sly - jesli dobrze rozumiem to musze w PL zarejestrowac swoje malzenstwo? i dostac PL akt slubu aby zmienic nazwisko? :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sa zasady ze jak chcesz miec nowe nazwisko w paszporcie to musisz miec polski akt malzenstwa -tzn umiejscawiasz go w USC

Dlaczego to tyle trwa przez Polski Konsulat-poniewaz tym sie zajmuja w 1 miejscu tzn w Warszawie i jak maja duzo takich spraw to poczekasz troche na taki akt slubu.

Wiec mozesz to zrobic przez kogos u siebie gdzie mieszkalas.Ten ktos niech idzie do USC i sie spyta jak ma wygladac upowaznienie i reszta papierow.

Ja sam moge takie cos zrobic jak zlozyc i odebrac taki akt slubu :)

ale musze miec do tego stosowne upowaznienienia :)

pisala pare tyg temu taka osoba jak jej mama takie cos zalatwial w krakowskim USC bez zadnego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomagalam w podobnym przypadku (moja mama musiala wyrobic nowy paszport na nowe nazwisko) - wiec w Polsce w USC trzeba bylo umiejscowic akt slubu, wypelnic formularze, itp. - ale mozna to zrobic przez osoby trzecie (wiec nie trzeba byc osobiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...