Skocz do zawartości

Problem Z Polskimi Www


agatenka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No I zaczelo sie na nowo, znowu nie otwiera mi sie wp.pl.... Wszystko inne chodzi, wp odmawia! I jestem teraz pewna ze to Comcast bo na wifi w domu nie dziala, ale jak wylacze wifi w telefonie, to na 3G laduje sie bez problemow! I o co tutaj chodzi?!?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze pewnie wekszosc z Was uzywa Windowsa, to proponuje zrobic (sprawdzic) jak polaczenie wyglada z poziomu command line:

1. Otworzyc cmd.exe

2. zobaczyc czy dns chodzi:

nslookup www.onet.pl

Non-authoritative answer:

Name: www.onet.pl

Address: 213.180.141.140

3. Uzyc telneta aby sprzwdzic dostep do portu HTTP danej strony:

telnet www.onet.pl 80

Jesli pojawi sie pusta linia prosze wpisac (nie bedzie tego wiwac na ekranie)

GET /

i wcisnac return. Powino wywalic smieci (kod strony) lub napis ze zapytanie nie moglo byc obsluzone (czy jaks tak).

To potwierdza ze dostep do strony jest, i moze byc to wina przegladarki

Z Linuxa jest troche wiecej mozliwosci chociaz nmap dziala tez na Windowsie np:

$ sudo nmap -P0 www.onet.pl -p 80

Starting Nmap 5.21 ( http://nmap.org ) at 2012-06-21 13:24 BST

Nmap scan report for www.onet.pl (213.180.141.140)

Host is up (0.042s latency).

rDNS record for 213.180.141.140: sg1.any.onet.pl

PORT STATE SERVICE

80/tcp open http

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio - chciałabym żeby to zależało od przeglądarki ale to nie ma nic do rzeczy.

Sprawdzałam na operze, ie i chromie. Wszędzie to samo (zarówno na windowsowskim dellu, imacu, czy ipad'zie) Na Iphonie pod wifi (comcastowym) też nie działa , natomiast na 3g zapierdziela jak zawsze.

Boże, jak ja nienawidzę Comcastu (niestety w dziurze w której teraz mieszkam oni mają monopol więc mogę tylko ponarzekać.)

Kilka lat temu z głupoty i niewiedzy założyłam stronę na republika.pl - w związku z powyższymi problemami , nikt z moich okolic nie może teraz na nią wejść, co mnie strasznie denerwuje i nic nie mogę z tym zrobić.

Kolejny raz straciłam prawie 2 godziny na infolini Comcastu, rozmawiając z 5 różnymi osobami, nikt nie był mi w stanie pomóc i każdy się upierał że wina leży po mojej stronie a u nich wszystko jest cacy. Na koniec indiański pan ledwo mówiący po angielsku stwierdził że przysługuje mi tylko darmowa pomoc, a to jest skomplikowane i że za dodakowe $30, technik może wejść na mój komputer i powiedzieć co jest źle.

Nie słuchał że nie tylko ja mam problem, i dalej powtarzał że po ich stronie wszystko jest ok i nie może mi pomóc.

Do jasnej cholery...

Muszę jak najszybciej przenieść stronę na jakiś tutejszy serwer, bo widząc ich podejście do tematu pewnie nigdy tego nie poprawią, a czytanie onetu, interii itd zostaje mi w wersji mobilnej.

Btw. dzisiaj wp działa bez zarzutu :) wszystko inne : "Could not locate remote server"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w routerze lub na komputerze adresy dns googla 8.8.8.8 i 8.8.4.4 to powinno rozwiazac twoj problem.

Pewnie w twojej sieci domowej router przydziela ci adresy IP dynamicznie, wiec bedziesz musiala ustawic w konfiguracji DHCP routera co by automatycznie wysylal te adresy dns do kazdego urzedzenia co dziala w twojej sieci. To powinno pomoc

A z tymi helplines to tak zawsze jest. Zawsze sciema i proba restartu reoutera i twierdzenie ze u nich wszystko dziala. Moja rozmowa z takimi infoliniami zazwyczaj konczy sie na kierowniku i bezposrednim telefonie od inzyniera, ktory kuma o czym ja mowie.

Proste testy na DNS w windowsie luz podalem.

W mac'u z os X jest inczaj bo tam jako command line dziala Darwin i to bedzie tak jak w Linuxie/BSD:

$ host www.onet.pl

www.onet.pl has address 213.180.141.140

znaczy sie ze dns prawidlowo przetlumaczyl nazwe na IP i strona powinna sie otwierac. Jesli nie no to trzeba dzownic na helpline i im podac przyklad lub przeslac na jakis email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak mówiłem, problem z DNSami :)

Stosowanie innych DNSów niż Twojego operatora w żadnym wypadku nie musi być tymczasowym rozwiązaniem. Można na stałe ustawić DNSy opendns albo googla i nie przejmować się comcastową miernotą.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez od kilku tygodni mam podobny problem. Poczatkowo myslalem, ze to przegladarka, ale dzis kiedy przeinstalowalem komus system i na dzien dobry nie mialem polaczenia z kilkoma polskimi stronami dotarlo do mnie, ze to musi byc COMCAST. Niedlugo szukalem i trafilem na te strone. Wlasciwie wszystko jest napisane pod linkiem, ktory agentka podala. Pozostaje nam czekac, az COMCAST uporzadkuje ten balagan, bo takich uzytkownikow jest delikatnie liczac setki, a wiekszac nigdy nie slyszala o czyms takim jak DNS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też założyłam wątek na Comcast, zanim znalazłam odpowiedz, jak widać sporo osób ma z tym problem.

Jeden z urzytkowników odpisał, że : "the more posts about this issue the more likely they will take action if needed ."

Ale jak widać dalej nie działa , a pracownik Comcastu umieśćił tą samą notatkę co w innych wątkach jakiś czas temu..

"The h-dns.pl server has outdated DNSSEC information for the .pl domain. If our server recieves a response from that server, it will fail validation. We have reached out to the administrators of the .pl domain to get that server synced up."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...